راه های ست کردن کوسن با دکوراسیون

تهیه لوازم و اکسسوری های کوچک یکی از مراحل نهایی تکمیل دکوراسیون نشیمن می باشد. شاید وجود این موارد ضرورت نداشته باشد ، اما کمک بسیاری به بهتر شدن چیدمان و هماهنگی و زیبایی دکوراسیون می کنند. کوسن یکی از این موارد می باشد. کوسن ها همنشین مبل ها و صندلی ها هستند و معمولا بر اساس رنگ مبلمان انتخاب می شوند. اما برای انتخاب کوسن شیوه های متعددی وجود دارد که در این مطلب با آن ها آشنا خواهید شد.

انتخاب کوسن برای نشیمن

شیوه انتخاب کوسن برای نشیمن

1- توجه به رنگ پرده ها :

توجه به رنگ پرده یکی از شیوه های هماهنگ کردن کوسن با دکوراسیون می باشد. در صورت وجود پرده در نشیمن ، بهترین راهنما برای انتخاب کوسن می باشد. می توان کوسن ها را شبیه به پرده ها انتخاب کنید. یا این در صورت خرید پرده ، با تهیه مقداری پارچه اضافه ، از آن برای کوسن ها استفاده کنید. شما می توانید کوسن ها را با رنگ لوازم منزل و اکسسوری ها و دکوری ها هماهنگ کنید.

انتخاب کوسن برای نشیمن

2- هماهنگ بودن رنگ کوسن با اکسسوری های نشیمن :

شما می توانید رنگ کوسن ها را با لوازم منزل ، اکسسوری ها و دکوری ها ست کنید. به عنوان مثال ، در صورتی که میز ها ، گلدان ها و دیوارکوب های تزیینی شما رنگ خاصی دارند ، می توانید کوسن ها را به همان رنگ انتخاب کنید. زیاد بودن این لوازم اهمیت ندارد. حتی وجود چند عنصر دکوراتیو کوچک که دارای رنگ مشابه و هماهنگ با کوسن ها هستند ، نیز به دکوراسیون نشیمن شما هارمونی مناسبی خواهد بخشید. هم چنین اگر تنها رنگ برخی از کوسن ها هماهنگ با لوازم دیگر انتخاب شود نیز باز به نتیجه مطلوبی دست خواهید یافت.

انتخاب کوسن برای نشیمن

3- دکوراسیون با تم خنثی :

در صورت داشتن دکوراسیون نشیمنی با تم خنثی مانند سفید و یا شیری نیز یکی دیگر از شیوه های انتخاب کوسن می باشد. اگر رنگ مبلمان ، دیوار ها و سایر عناصر به رنگ خنثی باشند شما می توانید به راحتی هر رنگی را برای کوسن ها انتخاب کنید. زیرا رنگ هایی مانند سفید و سایر رنگ های خنثی با هر رنگی هارمونی و هماهنگی دارد. و بدین ترتیب می توانید کوسن ها را به هر رنگی و مطابق با سلیقه خود انتخاب نمایید.

انتخاب کوسن برای نشیمن

4- رنگ عناصر طبیعی :

شاید باور نکنید اما رنگ عناصر طبیعی نیز می تواند یکی از شیوه های انتخاب کوسن باشد. به عنوان مثال ، در صورت وجود پنجره های وسیع در نشیمن و حضور گیاهان سرسبز در پشت آن ها باعث می شود پس زمینه شما به رنگ سبز باشد. بنابراین صرف نظر کردن از فاکتور های موجود و تنها توجه به رنگ سبز اشکالی ندارد. شما می توانید تمام کوسن های مبلمان خود و یا تعدادی از آن ها را به رنگ سبز انتخاب کنید. البته بهتر است پیش از انجام این کار ، دقت داشته باشید که رنگ های دیگر حاضر در فضا با سبز همخوانی داشته باشند.

انتخاب کوسن برای نشیمن

5- انتخاب چند رنگ برای کوسن :

در صورت چند رنگ بودن دکوراسیون ، یا به عبارت دیگر تعداد رنگ های تشکیل دهنده دکوراسیون بیش از 3 رنگ باشند می توان به جای انتخاب یک رنگ ، تمامی این رنگ ها و یا برخی از این رنگ ها را برای کوسن انتخاب کنید. با این وجود هر یک از کوسن ها به رنگ یکی از عناصر موجود در دکوراسیون هستند و به خوبی با دکوراسیون نشیمن هماهنگ می شوند.

انتخاب کوسن

6- رنگ فرش :

رنگ فرش یکی دیگر از شیوه های انتخاب کوسن می باشد. در صورت تک رنگ بودن فرش ، کوسن ها را به این رنگ انتخاب می کنید. و اگر فرش شما دارای چند رنگ می باشد ، با در نظر گرفتن غالب ترین رنگ ، رنگ کوسن ها را مطابق با آن انتخاب می کنید. هم چنین می توان رنگ کوسن ها را هماهنگ با رنگ ملحفه ها ، آباژور یا حتی تابلو ها انتخاب نمود و تعادل بصری خوبی در دکوراسیون ایجاد کرد. مبل کوسنی یا همان پاف یکی دیگر از عناصری است که می توان رنگ کوسن ها را مطابق با آن انتخاب نمود.

انتخاب کوسن


حتما ببینید : نحوه استفاده از مبلمان چوبی تیره در طراحی داخلی 


7- انتخاب رنگ متضاد برای کوسن :

در صورت وجود مبلمان و یا صندلی تیره در نشیمن ، بهتر است از انتخاب رنگ تیره برای کوسن خودداری کنید. زیرا هر اندازه که تضاد میان رنگ دو عنصری که در مجاورت یک دیگر قرار دارند بیش تر باشد ، نتیجه بهتری حاصل خواهد شد. به عنوان مثال ، در صورت داشتن مبل مشکی رنگ ، بهتر است پیش از توجه به سایر رنگ های موجود در نشیمن ، رنگ متضادی را برای کوسن ها انتخاب کنید که در در همنشینی با مشکی یا رنگ های تیره بیشتر جلوه کند.

انتخاب کوسن

8- رنگ قاب دور آینه :

کوسن ها می توانند حتی تنها با یک رنگ خاص که نقش بسیار کوچکی در فضا ایفا می کنند نیز مطابقت داشته باشند. به عنوان مثال ، رنگ قاب دور آینه یا هر حاشیه و لبه ای که مد نظر دارید نیز می تواند راهنمای شما برای انتخاب رنگ مناسب برای کوسن ها باشد.

انتخاب کوسن

9- انتخاب 2 رنگ برای کوسن 

در برخی مواقع امکان دارد مبل شما دارای 2 رنگ باشد. به همین علت شاید باعث مردد شدن شما در انتخاب رنگ کوسن شود. بدون شک می توان رنگ کوسن ها را مطابق با یکی از این دو رنگ انتخاب نمود. اما شاید بهترین راه ، این است که یکی از کوسن ها را مطابق رنگ اول و دیگری را مطابق با رنگ دوم انتخاب کنید.

انتخاب کوسن

10- انتخاب کوسن مطابق با رنگ های دکوراسیون :

در بعضی از مواقع امکان دارد رنگ غالب فضا ، تنها یک رنگ باشد اما درجات مختلفی از روشنی تا تیرگی را به نمایش بگذارد. به عنوان مثال ، رنگ دیوار ها تیره، رنگ مبلمان در حد متوسط و رنگ فرش کمی روشن تر از آن ها می باشد. در این شرایط می توانید رنگ کوسن ها را نیز مطابق با این رنگ انتخاب نمایید. در چنین وضعیتی رنگ کوسن و مبلمان تقریبا همسان خواهد بود که خود ظاهری متفاوت و منحصر به فرد دارد.

 شیوه انتخاب رنگ مناسب برای کوسن

11- انتخاب رنگ های متنوع برای کوسن :

در صورت وجود فرش دو یا سه رنگ در نشیمن می توان با توجه به این تنوع رنگی ، رنگ کوسن ها را نیز متنوع انتخاب نمود. حتی اگر فرش شما چند الگو یا پترن دارد نیز می توانید هر یک از کوسن ها را مطابق با این الگو ها انتخاب کتید.

 شیوه انتخاب رنگ مناسب برای کوسن

12- انتخاب رنگی غیر ملموس در دکوراسیون :

شما می توانید صرف نظر از قوانین کلی و مرسوم ، رنگی غیر ملموس را برای کوسن ها انتخاب کنید و کنتراست زیبایی را در دکوراسیون ایجاد کنید. گاهی مواقع همنشینی دو رنگ که از دنیایی کاملا متفاوت هستند ، نیز باعث جلوه ایی زیبا در دکوراسیون می شود. و بر خلاف نظر اکثر مردم که هارمونی را مهم ترین شرط می دانند ، ظاهر فوق العاده جالبی به دکوراسیون می بخشد.

 شیوه انتخاب رنگ مناسب برای کوسن


این مطلب را هم ببینید :

دانلود آرچ مدل 116 – آبجکت حصار و تزیینات باغچه