5 ترفند هوشمندانه برای دکوراسیون لاکچری

در حال حاضر تهیه لوازم مورد نیاز برای دکوراسیون منزل هزینه های گزافی را محتمل می شود. که هر کسی قادر نیست این لوازم را برای زیبا سازی منزل خود تهیه و خریداری کند. در این چنین شرایطی داشتن یک خانه لوکس و زیبا با دکوراسیون گران قیمت و لوکس تقریبا کاری غیر ممکن است. اما تمام خانه هایی که ظاهری شیک و گران قیمت دارند، لزوما طراحی و دکوراسیون آن ها با هزینه های گزاف صورت نگرفته است. بلکه می توان بدون متحمل شدن هزینه بسیار، و تنها با انجام روش هایی صاحب یک دکوراسیونی لاکچری شوید. در این مطلب 5 شیوه و ترفند هوشمندانه برای داشتن دکوراسیون لاکچری ارائه شده که اجرای آن ها موجب می شود تا دکوراسیون منزل را از آن چیزی که هست گران قیمت‌ تر و سطح بالا تر نشان داد.

دکوراسیون لاکچری

خانه هایی با دکوراسیون لاکچری در مقایسه با خانه های معمولی حس و حال و هوای متفاوتی دارند. این خانه ها بزرگ و سطح بالا به نظر می رسند و مشخص است که صاحب خانه علاوه بر داشتن سلیقه عالی دارای در آمد بالایی نیز می باشد. هر فردی یه داشتن خانه ایی بزرگ‌ تر، زیبا تر و گران‌ قیمت‌ تر علاقمند است. اما این مسئله نباید باعث شود مالک خانه از سایر هزینه‌ های ضروری منزل صرف نظر کند و مقروض شود. اگر شما درآمد کافی برای داشتن یک دکوراسیون لاکچری و گران قیمت دارید، انجام این کار بدون هیچ درسری امکان پذیر است. اما به یاد داشته باشید که ظاهر سازی و فریب دادن مردم در رابطه با باطن زندگی شما، اصلا ایده خوبی نیست. در هر صورت داشتن یک خانه لوکس و زیبا بدون صرف هزینه های بسیار نیز امکان پذیر است. به این دلیل که تمام چیز هایی که باعث می شوند که فضای خانه شما گران و شیک به نظر برسد، الزاما گران قیمت نیستند و باعث بدهکاری و ورشکست شما نمی شوند.

دانستن ترفند هایی که باعث بزرگ، دنج و لوکس شدن فضای خانه شما می شود، راز موفقیت شما برای داشتن دکوراسیون لاکچری بدون صرف هزینه های بسیار است. بنابراین شما می توانید با دانستن کامل این ترفند ها و راهکار ها و تهیه لوازم مورد نیاز، بدون صرف هزینه بسیار، فضای منزل خود را زیبا تر، لاکچری تر و گران‌ قیمت‌ تر نشان دهید.

1- در بخش هایی از دکوراسیون خانه از کاغذ دیواری طرح‌ دار استفاده کنید :

روش های متنوعی برای پوشاندن دیوار های منزل و تمیز و یکدست نشان دادن آن ها وجود دارد. مثلا، شما می توانید با استفاده از رنگ‌ های ساختمانی، رنگ‌ های پلاستیک، پوشش‌ های نمدی و کاغذ دیواری این کار را انجام دهید. بیشتر مردم عادت دارند تمام سطوح و دیوار های منزل را با یک نوع رنگ و یا یک نوع کاغذ دیواری بپوشانند. و با این کار همه چیز هم سطح و مرتب و تمیز تر نشان داده شوند. اما این کار  یک اشتباه و ایراد بزرگ محسوب می شود، به این دلیل که باعث می شود فضای منزل شما تخت، کوچک و بدون عمق به نظر برسد.

در صورتی که تمایل دارید به دکوراسیون منزل خود عمق ببخشید، و قصد دارید فضای منزل بزرگ و سه بعدی به نظر برسد، بایستی کمی خلاقیت داشته باشید و با استفاده از رنگ های متفاوت بخش هایی از منزل را بپوشانید. شما می توانید در قسمت‌ هایی از منزل مانند اتاق نشیمن، ستون‌ ها و یا آشپزخانه نیز از کاغذ دیواری های‌ های طرح‌ دار استفاده کنید و به فضای خود عمق بدهید. لذا وجود عمق و بافت در دکوراسیون خانه موجب می شود، فضای منزل شما به همراه وسایل و تزئینات آن، گران قیمت، سطح بالا و لوکس به نظر برسد. در بخش هایی از منزل از کاغذ دیوار‌ی‌ های طرح‌ دار استفاده نمایید که بیشتر در معرض دید هستند و هم چنین در استفاده از آن‌ ها زیاده روی نکنید تا به خوبی در فضای منزل شما تاثیرات عمیق بخشی داشته باشد.

دکوراسیون لاکچری

2- از کاور روی صندلی‌ها در قسمت‌ های مختلف منزل استفاده کنید :

صندلی ها علاوه بر وسیله ایی برای نشستن، یکی از اجزای مهم و تاثیر گذار در دکوراسیون منزل محسوب می شوند. بنابراین در صورت داشتن تعدادی صندلی در آشپزخانه، نشیمن و یا اتاق های خواب، تنها آن را به عنوان یک وسیله کاربردی در نظر نگیرید، بلکه می توانید با ایجاد تغییراتی در ظاهر این صندلی ها، دکوراسیون منزل خود را لوکس و گران قیمت کنید.

در صورتی داشتن صندلی هایی ساده و دون پوشش و پارچه (مثل صندلی چوبی یا فلزی و حتی پلاستیکی) می توانید در ظاهر آن ها تغییر ساده و کوچکی را اعمال کنید و آن ها را شیک و گران قیمت تر نشان دهید. برای ایجاد این تغییرات تنها کافی است اقدام به تهیه مقداری پارچه خز مصنوعی با مو های بلند نمایید و از آن کاوری به تعداد صندلی‌ های موجود در منزل تهیه کنید. اندازه این کاور ها بایستی به گونه ایی باشد که نشیمنگاه صندلی را پوشش دهند. به این ترتیب شما می توانید یک صندلی ساده و ارزان قیمت را به یک وسیله خاص و گران قیمت تبدیل کنید. با انجام این کار دکوراسیون لاکچری خواهید داشت و فضای منزل شما زیبا تر خواهد شد. لازم است بدانید که نشستن روی این صندلی با پوشش روی نشیمنگاه، بسیار راحت‌ تر است و می تواند به اندازه لم دادن روی یک مبل لذت بخش باشد.

دکوراسیون لاکچری


حتما ببینید : 16 طراحی نما منحصر به فرد و جذاب


3- یک پتوی نرم و زیبا روی کاناپه‌ ها قرار دهید :

بیشتر افراد در روز ها و شب‌ های خنک پاییزی و زمستانی به دراز کشیدن روی کاناپه علاقمند هستند. و دوست دارند در عین حالی که یک پتو دور خود پیچیده‌ اند، تلویزیون ببینند. وجود یک پتو روی کاناپه نه تنها نشانه به هم ریختگی و بدسلیقه بودن صاحب خانه نیست، بلکه با قرار دادن یک پتوی زیبا، نرم و شیک روی کاناپه، علاوه بر کاربردی بودن، به منزل شما حالتی لوکس و شیک می دهد. شما می توانید این پتو ها را در طرح‌ ها و رنگ‌ های دلخواه انتخاب کنید و برای داشتن دکوراسیون لاکچری استفاده کنید. برای این کار بهتر است از پتو های کوچک و متوسط استفاده کنید. در اتاق نشیمن نیز می توان با استفاده از پتو های طرح‌ دار مانند طرح دندانه‌ دار و … در فضا عمق و بافت ایجاد کرد.

دکوراسیون لاکچری

4- در قسمت‌ های مختلف دکوراسیون از اشیای تزئینی و مجسمه‌ استفاده کنید :

هر کسی می داند که دکوراسیون هیچ منزلی بدون استفاده از لوازم تزئینی مانند گلدان‌ های دکوری، مجسمه و … کامل نیست. شیوه های متعددی برای اضافه نمودن این وسایل به دکوراسیون منزل وجود دارد. مثلا، شما می توانید در قسمت های مختلف خانه یک یا دو وینیت تعبیه کنید و لوازم دکوری خود را در آن قرار دهید. یا حتی می توانید در بخش های مختلف خانه لوازم دکوری را به صورت پراکنده قرار دهید. اما اگر می خواهید  فضای خانه سطح بالا تر و لوکس‌ تر نشان داده شود، پیشنهاد ما به شما عملی کردن شیوه اول است.

در مرحله بعدی بایستی به سراغ لوازم دکوری بروید. همیشه لازم نیست از مجسمه‌ های برنزی و اشیای دست ساز و گران قیمت استفاده کنید. زیرا ممکن است این لوازم با فضای مدرن و ساده شما هماهنگی نداشته باشند. شما می توانید به جای استفاده از این اشیاء تزئینی و گران قیمت از لوازم تزئینی ساده مانند: گلدان سفید سرامیکی یا استیل یا کریستال ساده استفاده نمایید و فضای منزل خود را لوکس و سطح بالا نشان دهید.

دکوراسیون لاکچری

5- در بخش های مختلف منزل از گیاهان و گلدان‌ های زیبا استفاده کنید:

کمتر کسی وجود دارد که از این نکته آگاه باشد. اما دکوراسیون خانه هایی که دارای گیاهان و گلدا‌ن‌ های سبز و زیبا می باشد در مقایسه با خانه های فاقد این تزئینات گیاهی، بسیار لوکس‌ تر و گران قیمت‌ تر به نظر می رسند. استفاده از گیاهان سبز در گلدان‌ های شیک و زیبا، بدون آن که هزینه های گزافی را به همراه داشته باشد، هر نوع فضایی را زیبا و دلنشین تر می کند. در صورتی که به دلایل مختلف مانند آلرژی خود و یا اعضای خانواده به گیاهان سبز و یا نداشتن وقت کافی برای رسیدگی به آن‌ ها، نمی‌ توانید از این گیاهان به عنوان اکسسوری تزئینی در منزل استفاده نمایید. استفاده از گلدان‌ های مصنوعی بهترین گزینه است. در حال حاضر گیاهان مصنوعی در اندازه‌ و اشکال مختلف در بازار موجود هستند و به لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با گیاهان طبیعی ندارند. اما فراموش نکنید، که نگهداری گیاهان خانگی و آپارتمانی در فضای منزل دارای فوایدی به شرح زیر است :

  • تصفیه هوای منزل
  • تامین رطوبت مورد نیاز
  • ایجاد فضایی زیبا و شاداب
  • دور کردن استرس و انرژی منفی از محیط
  • از جهتی بیشتر گیاهان آپارتمانی نیازمند نگهداری زیاد نیستند و باعث تلف شدن وقت شما نیز نمی شوند. بنابراین بهتر است این فرصت را از دست ندهید و از گیاهان برای ارتقای دکوراسیون لاکچری منزل و سالم‌ تر کردن محیط زندگی خود استفاده نمایید.

دکوراسیون لاکچری

منبع : Real Simple

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش رندر با کیفیت بالا در Vray و 3dmax

مجموعه تصاویر وکتور دکوراسیون داخلی منزل