طراحی خانه لوکس در جنگل های روسیه

معمار برجسته “زاها حدید” در ذهن خود دارای ایده های ناب طراحی بود که اغلب یا در حد ایده باقی مانده و یا با سرعتی آرام در حال تبدیل شدن به پروژه های معماری می باشد. از طرح های منحصر به فرد و استثنایی این هنرمند برجسته می توان به پروژه “تنها خانه خصوصی” یا “Only Private Residential” اشاره کرد. این خانه لوکس مسکونی که در یکی از جنگل های خلوت و بزرگ شهر مسکو، روسیه و در میان درختان کاج و درختانی با ارتفاع 65 متر (بالای 20 متر)، واقع شده است. تنها پروژه ایی است که پیش از مرگ زاها حدید طراحی شد و سپس بعد از مرگش توسط پیروانش ساخته شد. این خانه مسکونی با همیاری یکی از از معماران روسی ساخته شده است و مفهوم جدیدی از سازه با کنسول پیچیده را به تصویر کشیده است.

خانه لوکس

این خانه لوکس تصویر متفاوتی از یک ساختمان مسکونی دوبلکس را نمایش می دهد. و به گونه ایی طراحی شده است که اتاق های خواب با یک کنسول منحصر به فرد در ارتفاع 22 متری از سطح زمین قرار گرفته اند.

حجم خانه مسکونی همانند اکثر پروژه های زاها حدید، بر طبق یک هندسه مایع یا در حال ذوب طراحی شده است که از مناظر پیرامون الهام گرفته شده است. فضا های این خانه لوکس مسکونی در 4 سطح تقسیم شده است: دوفضای معلق در بالای خانه که به اتاق های خواب و تماشای مناظر جادویی جنگل اختصاص یافته و دو طبقه در همکف که شامل فضا هایی مانند: اتاق سرگرمی، استخر سرپوشیده، آشپزخانه و غذا خوری می باشد.

طراحی خانه لوکس زاها حدید

سازه این خانه لوکس، چالش اصلی معماران برای ساخت بود. معماران در آغاز شروع کار در مورد طراحی پروژه این چنین اظهار داشته اند که : “طبقات پایین می بایست عریض تر طراحی شوند و ستون های اتاق های خواب نیز باید ضخیم تر باشند.” ولی زاها حدید بر طرح اولیه خود پافشاری کرد و از موضع خود کوتاه نیامد و در مدت چندین جلسه به راه حلی برای اجرای طبقات بالا طبق طرح اولیه خود دست یافت. پروژه ایی پیشتاز که روند ساخت و اجرای آن مثل تمام طرح های زاها حدید سخت و دشوار بود. حاصل کار نیز یک پروژه متفاوت و جسورانه توسط یکی از برترین معماران عصر حاضر بود.


حتما ببینید : رستوران اوپن هاوس در سنترال امباسی – با معماری کلین دیتام


سایر تصاویر پروژه طراحی خانه مسکونی لاکچری توسط زاها حدید

طراحی خانه لوکس مسکونی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پایان نامه و پلان فرهنگسرای هنر

دانلود پلاگین Thinkbox Frost MX 2.1.0 برای مکس 2017 و 2018