طراحی شهر هوشمند مسکو

کشور روسیه همچون بیشتر کشور های پیشرفته و توسعه یافته برای توسعه شهر و ساخت امکانات هوشمند در مقیاس گسترده یک برنامه بزرگ و عظیمی دارد. یکی از سه گروه طراحی که برای طراحی شهر هوشمند مسکو برگزیده شده اند شرکت معماری زاها حدید با همکاری معماران روسی (TPO Pride Architects) می باشد. شهر هوشمند “Mega City” با دارا بودن سایتی به مساحت 460 هکتار به منظور ساخت فضای سبز و پارک های بزرگ و گسترش 4 میلیون متر مربع ساختمان از بزرگ ترین پروژه های دو دهه اخیرخواهد بود.

طراحی شهر هوشمند مسکو

در شهر هوشمند مسکو ساختمان هایی با کاربری مراکز آموزشی، فضا های درمانی، زیر ساخت های حمل و نقل، مراکز تجاری و فضا های اداری را برای 66500 ساکن طراحی شده است. تا در جهت تقاضای رشد سریع جمعیت در این شهر جواب گو باشد. بر اساس پیش بینی های انجام شده، جمعیت شهر مسکو در طول 30 سال گذشته، با افزایش 30 درصدی مواجه بوده و برنامه ریزی برای ساخت یک شهر هوشمند با تمام امکانات رفاهی و خدماتی یک ضرورت غیر قابل اجتناب خواهد بود.

طراحی شهر هوشمند مسکو


حتما ببینید : طراحی برج توسط استودیو معماری Studio Gang’s


برای طراحی شهر هوشمند مسکو تیم طراحی زاها حدید کانسپت های منحصر به فردی را ارائه کردند. از خصوصیات بارز یک شهر پایدار هوشمند متریال های مدرن، محرک های الکتریکی، فناوری های هایتک می باشد که کنترل آن توسط هوش مصنوعی با سیستم مدیریت کنترل مرکزی صورت خواهد گرفت. بنابراین می توان اظهار داشت بهترین برنامه معماری در قرن 21 ایجاد جامعه ایی است که بر روی قلمرو های شخصی و عمومی تمرکز کرده و شامل پلان های متعدد باز و انعطاف پذیر می باشد.

طراحی شهر هوشمند

طراحی شهر هوشمند

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی فروشگاه

دانلود پلان باغ گل و مجموعه تفریحی اقامتی