دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان با استفاده بهینه از فضای محدود

این آپارتمان کوچک واقع در شهر سیدنی ، استرالیا در فضایی به مساحت 24 متر مربع طراحی و بازسازی شده است. طراحی داخلی این میکرو آپارتمان 24 متری با استفاده از کم ترین فضای موجود صورت گرفته است. در این خانه کوچک با استفاده از یک پانل چوبی متحرک مانند درب کشویی که به صورت سفارشی ساخته شده است فضای آشپزخانه و اتاق خواب از سایر بخش های خانه در مواقع لزوم مخفی و تفکیک می شود.

دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان

در زمان آشپزی و فعالیت روزانه درب کشویی به سمت اتاق خواب هدایت می شود و از آشپزخانه استفاده می شود و بالعکس در زمان استراحت و نیاز به حریم شخصی پانل چوبی فضای خواب را پنهان می کند. در سرتاسر فضای داخلی تصمیمات و طراحی هوشمندانه صورت گرفته است. یکی از ایده های استفاده بهینه از فضا و افزودن فضای ذخیره سازی ، قرار دادن باکس های زیر تخت خواب می باشد. زیرا محدودیت در فضا و عدم حوزه بندی قسمت های مختلف در خانه از چالش های اصلی طراحی این میکرو آپارتمان 24 متری بوده است. که پس از بازسازی با تغییرات لازم ، فضا به درستی طراحی و به نحوی عملکردگرا برای کاربران ایجاد شده است.

بازسازی میکرو آپارتمان 24 متری

یک قفسه چوبی در در کنار تختخواب به منظور شارژ تلفن و قرار گری لوازم مورد نیاز ساخته شده است. که با تعبیه نور مخفی ملایم و ایجاد نور کم ، امکان مطالعه در شب در فراهم می کند. تعبیه یک دربی مابین آشپزخانه و اتاق خواب که به صورت دربی مخفی مانند کمدی از کف تا سقف امتداد یافته یکی دیگر از ترفند های طراحی این آپارتمان کوچک می باشد. که در واقع به کمد لباس و حمام منتهی می شود و از این طریق حریم خصوصی حمام را حفظ نموده و از دید پنهان می سازد.


حتما ببینید : نحوه انتخاب کابینت سیاه رنگ برای آشپزخانه


سایر تصاویر بازسازی میکرو آپارتمان 24 متری

دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان

دکوراسیون داخلی میکرو آپارتمان

بازسازی میکرو آپارتمان 24 متری

بازسازی میکرو آپارتمان 24 متری

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود دوره آموزش تکنیک های دیتیلینگ آرک ویز در تری دی مکس