طراحی برج mira در سان فرانسیسکو

به تازگی استودیو معماری Gang رندر هایی از برجی به نام mira را در شهر سانفرانسیسکو منتشر نموده است. این برج با نمای چرخشی به ارتفاع 400 در حال ساخت می باشد. این آسمانخراش از 400 واحد مسکونی برخوردار است که قیمت هر واحد آن 40 درصد از قیمت بازار کمتر خواهد بود. معمولا بیشتر ساختمان های شهر سان فرانسیسکو دارای پنجره های عریض و بلند می باشند که معماران در طرح کلی ساختمان بر روی این ویژگی متمرکز شده اند. به این صورت که در تمام طول ارتفاع ساختمان پنجره ها عریض و بلند طراحی شده اند و دید و منظره مناسبی را از کل شهر نمایش می دهند.

برج با نمای چرخشی

معماران Gang نمای این برج را به صورت چرخشی طراحی نموده اند. به این صورت که در گوشه های ساختمان، پنجره هابه سازه تکراری دال متصل شده اند. کاهش مصرف انرژی از خصوصیات بارز این طراحی می باشد. نمای چرخشی برج mira دارای شفافیتی 55 درصد با ظاهری خاص و منحصر به فرد است که چشم اندازی نزدیک به 180 درجه را به ساکنین ارائه می دهد.

تعبیه پنجره هایی عریض و بلند در تمام ارتفاع 400 فوت مربعی این برج با نمای چرخشی موجب تقویت کیفیت و پویایی منطقه شده است. طراحی این پنجره ها به سبک شهر سان فرانسیسکو، علاوه بر ایجاد فضایی خاص در هر طبقه، موجب می شود تا ساکنین تمام طبقات امکان استفاده از هوای تازه و نور خورشید را در تمام طول روز داشته باشند.

طراحی برج

در مرکز این آسمانخراش عملکرد زیست محیطی و پایدار گنجانده شده است. سیستم بازیافت آب شیرین، بام سبز و تجهیزات با بهره وری بالا از ویژگی های پایدار این ساختمان محسوب می شود. معماران با رعایت اصول و ظوابط نمای برج mira با عملکرد بالا و سیستم تهویه مطبوع VFR را طراحی نموده اند. با توجه به این که هدف معماران از طراحی این برج رفع نیاز مسکن مردم در شهر سانفرانسیسکو بوده اما در طراحی این آسمانخراش هنر و معماری به خوبی به تصویر کشیده شده است.


حتما ببینید : طراحی مجتمع مسکونی در لس آنجلس


سایر تصاویر پروژه طراحی برج با نمای چرخشی

برج با نمای چرخشی

طراحی برج

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

آموزش طراحی نمای خارجی در اسکچاپ

دانلود صحنه آماده سه بعدی ساختمان و طراحی محوطه