طراحی داخلی مرکز آب درمانی

مرکز آب درمانی MIST واقع در چین توسط گروه معماری Department of ARCHITECTURE طراحی و به اجرا رسیده است. بهترین ویژگی تفریحگاه MIST در داخل آن نهفته است. چگونگی جذب زیبایی غیر ملموس آب زیرزمینی چالش معماران در طراحی این پروژه بوده است. تیم معماران با الهام از بخار آب این چشمه زیر زمینی استراحتگاه MIST را طراحی نموده اند.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماری Department of ARCHITECTURE
  • مکان پروژه : چین
  • سال ساخت : 2018

مرکز آب درمانی

تیم معماران سعی در گسترش زیبایی سورئال و رازآلود این مجموعه در تمام جنبه‌ های طراحی، از طرح اصلی بنا گرفته تا معماری و معماری فضای داخلی داشته اند. اینستالیشن های عظیم به سایت پروژه وابسته هستند. و به دنبال این بوده اند تا از پدیده های طبیعی وابسته به بخار آب و آب بهره گیرند. که به طور اختصاصی برای این پروژه طراحی شده اند. این اینستالیشن ها به عنوان المان های اصلی این طرح که کل تجربه این فضا را به هم ارتباط می دهد، عمل نموده و در این تفریحگاه نصب شده اند.

مرکز آب درمانی

اینستالیشن ساخته شده در لابی و بار متشکل از صد ها لایه کریستالی شفاف و رنگی است. این اینستالیشن با الهام از خاصیت عبور طیف نور از بخار داغ ساخته شده است. بسته به زوایه دید مخاطب، کریستال ها متفاوت به نظر می رسند. فضای داخلی به شکل تک رنگ طراحی شده و به وسیله کریستال های اینستالیشن و روشنایی های مجسمه مانند واقع در پیرامون مبلمان، افکت های رنگی در فضا ایجاد شده است.

مرکز آب درمانی

اینستالیشن واقع در رستوران این مجموعه با الهام از خط نقره ای رنگ بخار آب ساخته شده است. این اینستالیشن معرف موقعیت نشیمن ها و آشپزخانه است. در گوشه های صفحات آکرلیکی نورپردازی با قابلیت تغییر نور تعبیه شده که موجب ایجاد حی متفواتی در ساعات مختلف می شود.

مرکز آب درمانی

در سالن رقص، ماتریسی قرار داده شده که از 45000 حلقه‌ آکریلیک تشکیل شده است. و موجب ایجاد یک فرم ابر مانند و نیمه شفاف و نامنظم شده است. در مرکز اینستالیشن ابری شکل، حلقه های نوری با قابلیت تغییر رنگ تعبیه شده است. این حلقه ها نور را پراکنده کرده و محیطی متفاوت وابسته به عملکرد های خاصی که در سالن رقص برگزار می شود را فراهم می نماید.

طراحی داخلی مرکز آب درمانی

در آتریوم های دو فضای اقامتی، اینستالیشن های عظیم قرار دارد این اینستالیشن ها با الهام از دو حالت آب ساخته شده اند :

  1. حالت شبنم
  2. حالت قطره

این اینستالیشن ها بیشتر بر وید های عمودی تاکید دارند و تجربه ایی از یک حس غیر واقعی و تصوری خیالی از مقیاس و گرانش را ارائه می دهند.

طراحی داخلی مرکز آب درمانی

در این مرکز آب درمانی ، اینستالیشن های هنری صرفا نقش دکوراتیو ندارند. این اینستالیشن ها به منظور افزایش حس مکان این استراحتگاه و تامین عملکرد های آن به طور جدا نشدنی با معماری بنا تلفیق شده اند. هم چنین موجب غنی تر شدن تجربه های حسی میهمانان این تفریحگاه شده اند.


حتما ببینید : طراحی آپارتمان برج کوچک


سایر تصاویر طراحی مرکز آب درمانی با الهام از بخار آب

طراحی داخلی مرکز آب درمانی

طراحی داخلی مرکز آب درمانی

طراحی مجتمع آب درمانی

طراحی مجتمع آب درمانی

منبع : architizer

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش رندرینگ خودرو با Vray در 3ds max

دانلود پلان باغ گل و مجموعه تفریحی اقامتی