15 نمونه موردی ساختمان کوهستانی

هر معماری علاقمند به این موضوع می باشد که در کوهستان پروژه ایی را طراحی نماید. با این وجود حتی اگر این محیط برای شما به علت شرایط اقلیمی و منظر جذابیتی نداشته باشد، نمی توان انکار کرد که طراحی در چنین محیطی سخت و دست و پاگیر نیست. از چالش های دشواریی که معماران در طراحی و اجرای ساختمان های کوهستانی با آن مواجه هستند شامل عواملی مانند: دور بودن از فضا های جمعی، انزوای محیط و فاصله داشتن با مکان های خدماتی و امکانات رفاهی می باشد. در همین راستا در این مطلب 15 نمونه طراحی ساختمان کوهستانی را برای شما قرار داده ایم که در سایت های کوهستانی با شرایط استثنایی ساخته شده اند.

 

1- ساختمان کوهستانی “New Mountain Hut At Tracuit” واقع در سوئیس با مساحت 1920 متر مربع در 2013 سال توسط گروه معماری “Savioz Fabrizzi Architectes” طراحی و ساخته شده است.

ساختمان کوهستانی

2- کلبه کوهستانی ” C7″ واقع در شیلی با مساحت 295 متر مربع در سال 2008 توسط گروه معماران “Max Núñez + Nicolas del Rio” طراحی و ساخته شده است.

3- پناهگاه کوهستانی “Alpine Shelter Skuta” واقع در اسلوونی در سال 2015 توسط گروه معماری “OFIS Architects + AKT II + Harvard GSD Students” طراحی و ساخته شده است.

طراحی ساختمان کوهستانی

4- موزه کوهستانی “Messner Mountain Museum Corones” واقع در ایتالیا با مساحت 1000 متر مربع در سال 2015 توسط گروه معماری “Zaha Hadid Architects” طراحی و ساخته شده است.

5- هتل کوهستانی “Elqui Domos Astronomical” واقع در شیلی با مساحت 256.0 متر مربع در سال 2011 توسط معماری به نام “Rodrigo Duque Motta”  طراحی و ساخته شده است.

6- خانه کوهستانی “Holiday Home in Vitznau” واقع در سوئیس در سال 2011 توسط گروه معماران “alp Architektur Lischer Partner” طراحی و ساخته شده است.

7- ساختمان کوهستانی “Mountain Retreat” واقع در نیوزلند با مساحت 100 متر مربع در سال 2008 توسط گروه معماری “Fearon Hay Architects” طراحی و ساخته شده است.


حتما ببینید : طراحی پله برای فضاهای کوچک


8- خانه کوهستانی “Split View Mountain Lodge” واقع در نروژ با مساحت 130 متر مربع در سال 2013 توسط گروه معماران ” Reiulf Ramstad Arkitekter” طراحی و ساخته شده است.

طراحی ساختمان کوهستانی

9- ساختمان کوهستانی “Mont-Blanc Base Camp” واقع در فرانسه با مساحت 2500 متر مربع در سال 2016 توسط گروه معماری “Kengo Kuma & Associates” طراحی و ساخته شده است.

10- ساختمان کوهستانی “Wild Reindeer Centre” واقع در نروژ با مساحت 90 متر مربع در سال 2011 توسط گروه معماران “Snøhetta” طراحی و ساخته شده است.

ساختمان کوهستانی

11- اقامتگاه کوهستانی “Mountain Cabin” واقع در اتریش با مساحت 485 متر مربع در سال 2011 توسط گروه معماری “Marte.Marte Architects” طراحی و ساخته شده است.

12- اقامتگاه کوهستانی “San Cayetano Mountain Residence” واقع در ایالات متحده آمریکا با مساحت 2300 متر مربع در سال 2012 توسط گروه معماران Paul Weiner | DesignBuild Collaborative طراحی و ساخته شده است.

13- اقامتگاه زمستانی “Winter Cabin on Mount Kanin” واقع در سوئد با مساحت 9.7 متر مربع در سال 2016 توسط گروه معماری “OFIS arhitekti” طراحی و ساخته شده است.

14- خانه کوهستانی “Fontanella” واقع در اتریش با مساحت 177 متر مربع در سال 2013 توسط گروه معماران “Bernardo Bader Architects” طراحی و ساخته شده است.

15- خانه کوهستانی “Ski Lodge Wolf” واقع در اتریش با مساحت 500 متر مربع در سال 2016 توسط گروه معماری “Bernardo Bader Architects” طراحی و ساخته شده است.

ساختمان کوهستانی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی نمای خارجی اسکچاپ

دانلود پلان مجتمع مسکونی با رویکرد معماری پایدار