طراحی مبلمان شهری چند منظوره

مبلمان شهری graces توسط شرکت معماری طراحی و ساخته شده است. این مبلمان شهری منجر به خلق یک غرفه سرگرم کننده و خلاقانه در محوطه سبز یک پارک گردیده است. مبلمان شهری graces متشکل از ساختار بتونی می باشد و که با 48 شیار سازه ایی از تخته سه لا ساخته شده است. مدت زمانی که تیم معماران برای ساخت این مبلمان شهری صرف کرده اند حدود 3 هفته بوده است. پروسه ساخت این مبلمان شهری به گونه ایی است که بعد از اتصال، قطعات خم شده و با لایه ایی گچ پوشانده شده است. و به منظور ایجاد ظاهری یکنواخت و کم تضاد با محوطه سبز پارک بر روی آن رنگ سبز زده شده است.

مبلمان شهری منحنی

این مبلمان همچون یک غرفه باز مستقیما با مخاطب ارتباط برقرار می نماید. و به واسطه فرم خاص و ساختار دایره ایی شکل، برای گرد همایی های مختلف و هم چنین نشستن و استراحت ایده هوشمندانه ایی محسوب می شود. ساختار دایره مانند فضایی را برای استفاده چه در داخل یا داخل حلقه مهیا نموده است. و انحنا های ایجاد شده در فرم این مبلمان، مکان هایی را برای بازی کودکان، نشستن، خوابیدن، عبور از زیر منحنی ها و  یا برگزاری مراسمی در مرکز را مثل آمفی تئاتری باز فراهم نموده است. بخشی از حلقه که منجر به خلق فضایی بزرگ تر شده به عنوان فضای ورودی یا خروجی مورد استفاده قرار می گیرد.در حقیقت ارتباط موثر تری را میان فضای بیرونی و داخلی حلقه ایجاد می نماید.

مبلمان شهری چند منظوره

طراحی این مبلمان شهری در فضای سبز پارک موجب جهت دادن به فضای بزرگی شده که دارای کاربری خاصی نبوده است و موجب ارتقای تعاملات و خلق فضایی برای گرد همایی ها با امکان نشستن برای کاربران فضا شده است. هم چنین فرم دایره مانند این المان شهری فضایی را برای گرد همایی ها و جشن ها ایجاد نموده است. که باعث آسان تر شدن مشاهده مرکز فضا شده و فضایی متمرکز با فرمی خلاقانه و جذاب را خلق نموده است.


حتما ببینید : طراحی کمد تونلی برای بازی کودکان


مبلمان شهری

بر اساس مطالعات انجام گرفته، افراد بیشتر وقت خود را در مکان هایی دارای مبلمان سپری می نمایند و کمتر به ماندن و صرف وقت در فضا های خالی پارک ها تمایل دارند. به طور حتم فرم دایره ایی شکل این مبلمان شهری نقش بسزایی در تعاملات بیشتر افراد داشته است و می تواند کیفیت فضا را اافزایش دهد و به محوطه خالی پارک عملکرد اضافه نماید.

مبلمان شهری چند منظوره

مبلمان شهری منحنی

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود آبجکت فرنیچر کلاسیک به صورت صحنه آماده

آموزش ساخت انیمیشن سه بعدی معماری با تری دی مکس و وی ری