طراحی مبلمان شهری با عناصر طبیعی

مبلمان شهری همچون هر المان دیگری تاثیر بسزایی در ظاهر و نمای شهر دارد. و بایستی در این زمینه با طراحی و برنامه ریزی های دقیق، متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم مردم حرکت نمود. در فضا های باز مسکونی طراحی و ساخت مکان های مناسب برای نشستن منجر به ایجاد جذابیت و استقرار فعالیت های مختلف در این گونه فضا ها می شود. این فعالیت ها برای ارتقا کیفیت فضا های باز در یک شهر یا ناحیه مسکونی بسیار حائز اهمیت هستند. قابلیت دسترسی بودن به امکانات مناسب نشستن یا نبود این امکانات  یکی از مهم ترین فاکتور های لازم برای ارزیابی کیفیت فضا های عمومی هستند. در این مطلب به معرفی طراحی مبلمان شهری با فرم منحنی در کانادا پرداخته شده است. این مبلمان شهری با عناصر طبیعی مانند درختان تلفیق شده تا حس لطافت و صمیمیت بیشتری را ایجاد نماید. که آرامش خاصی را به شهروندان القا می نماید.

مبلمان شهری

آتلیه معماری ierre Thibault این مبلمان شهری را در شهر Quebec ،کانادا و در سال 2016 طراحی و اجرا نموده است. این مبلمان The Bench of Snow نام دارد. و با الهام از برف هایی که در فصل سرد در اطراف درختان و چراغ های خیابانی جمع می شود، طراحی شده است.

مبلمان شهری

طراحان با بهره گیری از این ایده، فضای نشیمنی را در یک منطقه عمومی با سطوح بسیار زیاد خلق نمودند. و به نظر می رسد در اطراف درختان تشکیل شده است. به همین علت با افزایش سطح، کاربر خود را با برگ درختان احاطه کرده و یک نقطه خصوصی از خیابان را ایجاد خواهد کرد.


حتما ببینید : طراحی لامپ فلاس استرینگ


سایر تصاویر ایده خلاقانه تلفیق مبلمان شهری با عناصر طبیعی

مبلمان شهری

تلفیق مبلمان شهری با عناصر طبیعی

تلفیق مبلمان شهری با عناصر طبیعی

تلفیق مبلمان شهری با عناصر طبیعی

طراحی نشیمن عمومی

طراحی نشیمن عمومی

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود تصویر پس زمینه معماری

دانلود رایگان آبجکت و کامپوننت اسکچاپ