ایده های طراح فروشگاه کفش – Regal Shoes / NUDES

طراحی فروشگاه کفش Regal از زبان معمار پروژه : پروژه ی طراحی شده برای کفش رگال در شمال و حومه شهر بمبئی و در محله ایی به نام اندهری واقع شده است. مساحت پرژه 27050 فوت مربع است، شامل یک نیم اشکوب جهت انباری و آرشیو است.

مشخصات کلی پروژه:

  • طراح معماری NUDES
  • مکان هند (Mumbai, Maharashtra, India)
  • تیم طراحی Nuru Karim, Yashasvi Mehta, Karan Sharma, Mayur Ghodsaria, Kevin Chovadiya
  • مساحت 2750.0 ft2
  • سال پروژه 2017

طراحی فروشگاه کفش Regal

طراحی فروشگاه کفش Regal

از زبان معمار. پروژه ی طراحی شده برای کفش رگال در شمال و حومه شهر بمبئی و در محله ایی به نام اندهری واقع شده است. مساحت پرژه 27050 فوت مربع است، شامل یک نیم اشکوب جهت انباری و آرشیو است.
کفش رگال در حال حاضر در حال تغییر چهره و برند تجاری خود است که شامل باز سازی و تغییر حوزه خدمات خرده فروشی خود است. فروشگاه آندهری یکی از چهار مغازه ایی است که در حال حاضر گروه طراحی NUDES مشغول طراحی آن برای شرکت کفش رگال است. محصولاتی که در ویترین این فروشگاه ها وجود دارد عبارت اند از: کفش، کیف؛ کیف جیبی، کمربند و لوازم تزئینی.
به طور خلاصه می توان گفت طراحی شامل تعداد زیادی از قسمت های نگهداری اجناس است که به اصطلاح آن هارا SKU’s می گویند. جهت تقلیل تراکم این SKU’s ها یک صفحه نمایش جزیره ایی تحت عنوان موجی مرکزی معرفی شده است. طرح مرکزی موج گونه ذاتا چند کاربرده است به طوری که دارای یک صفحه نمایش و محلی برای نشستن است. صفحه نمایش جزیره ایی به گونه ای هدفمند تنظیم شده است که به تدریج محصولات را در یک مسیر چرخشی در فروشگاه به نمایش درآورد.

دکوراسیون فروشگاه کفش

صفحه نمایش جزیره ایی متشکل از 200 مکعب با سایز 280×280×280 میلی متر مکعب. این صفحه نمایش ترکیبی است از سلول های نرم و سلول های سخت . سلول های سخت جهت نشستن و سلول های نرم جهت نمایش به کار می روند که در این میان از هه ر 20 سلول 48 عدد آن برای نشستن به کار می روند.


حتما ببینید: دکوراسیون تجاری 


طراحی فروشگاه کفش

ایده های طراحی

سطح بالای مکعب به صورت مؤرب جداشده است جهت ایجاد دیافراگم های با نور پیش زمینه مثلثی که به محیط سطح انتقال می یابد. سطح مکعب مشخص کننده ی مساحت زونه های مثلثی است. به طوری که هر چه سطح مکعب بالاتر باشد نورپیش زمینه ی دیافراگمی مثلثی بزرگتر می شود. این مسئله به صورت خاصی اجازه تنظیم و سفارشی کردن صفحه نمایش را به ما می دهد. می توانیم بسته به نوع محصول اعم از کفش، کیف، کیف جیبی، وسایل تزئینی و غیره آن را سفارشی کنیم. این دیافراگم های مثلثی سلول مانند نقش دی ان ای را در طراحی فروشگاه دارند به گونه ایی با ظاهر شدن بر روی لایه نقش رابط داخل و خارج دکور را دارند. این امر موجب می شود که لایه نرم و متخلخل(دارای سوراخ های متعدد) باشد و این اجازه را به نور مصنوعی بدهد تا به داخل فروشگاه نفوذ کند. هنگامی که آفتاب در نیم کره ی غربی که سمت جلوی مغازه است، غروب می کند الگوهای نوری جذابی تشکیل می شود. لایه به صورت دیجیتالی با استفاده از فن آوری CAD/CAM که از دقت تکنولوژی برشکاری با جت آبی بهره گرفته است.در فضای داخلی عمدتا از طرح های زیبایی شناختی سفید و خاکستری بهره گرفته شده است و این مسئله سبب ایجاد پیش زمینه ایی خنثی و نتیجتا ارتقای محصولات روی صفحه ی نمایش می شود.

طراحی داخلی فروشگاه کفش

تصاویر و پلان های پروژه طراحی فروشگاه کفش Regal :

طراحی فروشگاه کفش Regal

طراحی فروشگاه کفش Regal

دکوراسیون داخلی فروشگاه کفش

طراحی ویترین فروشگاه کفش

دکوراسیون داخلی فروشگاه کفش

پلان فروشگاه کفش

پلان فروشگاه کفش

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: دانلود رساله مجتمع تجاری