بازسازی خانه حیاط دار

بازسازی خانه حیاط دار در شهر سانفرانسیکو توسط یکی از معماران استودیو معماری JMJ به نام Julie Johnson صورت گرفته است. حیاط پشتی این خانه با انجام عملیات خاکبرداری به یک حیاط مدرن با دو سطح ارتفاعی تبدیل شده است. دور تا دور سطح حیاط پایینی دیوار های بتنی کشیده شده است و در گوشه ایی از این حیاط یک میز غذا خوری چوبی و باربکیو قرار داده شده است. کف این حیاط با استفاده از شن کفسازی شده است و دسترسی به سطح حیاط دوم با استفاده از پله های چوبی میسر شده است.

بازسازی خانه

نمای بیرونی حیاط نیز بازسازی شده است. راه ارتباطی حیاط از طریق اتاق کار با درب شیشه ایی کشویی فراهم شده است. در انتهای این اتاق کار کمد های یکپارچه سفید تعبیه شده است. برای اتصال دفتر کار به سایر قسمت های خانه، دیوار انتهایی پس از بازسازی حدود 6 فوت عقب تر از حالت قبل قرار گرفته است.

بازسازی خانه

در انتهای دفتر کار و زیر پله های چوبی، یک سرویس بهداشتی تعبیه شده است. که طراحی این سرویس بهداشتی با کاشی های تزئینی و یک روشویی تکمیل گردیده است. در بازسازی خانه حیاط دار  به منظور افزایش فضای کاربردی اتاق کودک نیز مجددا بازسازی و طراحی شده است. که در اتاق خواب یک تخت خواب در ارتفاع بالا تز تعبیه شده که دسترسی به آن از طریق یک نردبان امکان پذیر شده است. هم چنین در زیر تخت خواب کمد لباس و کتابخانه ایی نیز تعبیه شده است.


حتما ببینید : طراحی برج مسکونی سبک وزن در ساحل جنوبی آتن


سایر تصاویر بازسازی خانه در سانفرانسیکو با حیاط چند طبقه

بازسازی خانه

بازسازی خانه حیاط دار

بازسازی خانه حیاط دار

بازسازی خانه حیاط دار

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش یونیتی تری دی – دوره کامل آموزش Unity 3D

دانلود صحنه آماده سه بعدی ساختمان و طراحی محوطه