طراحی ویلا ساحلی

این خانه ساحلی کوچک واقع در یکی از جزیره های استرالیا توسط گروه معماری Sla طراحی و بازسازی شده است. نمای این خانه ساحلی با الوار آبگیر پوشانده شده که علاوه بر مقاومت در مقابل تغییرات آب و هوایی، حریم خصوصی خانه را نیز حفظ می نماید. تیم معماران به منظور ایجاد فضایی آرام و صمیمی در داخل خانه از چوب با رنگ گرم استفاده نموده اند. پلان باز خانه منظره اقیانوس و درختان را برای ساکنین خانه فراهم نموده است. و آنان می توانند در عین حضوز در خانه از مشاهده طبعیت ساحلی نهایت لذت را داشته باشند.

خانه ساحلی

قسمت ناهار خوری فضای نشیمن را از آشپزخانه تفکیک می سازد. میز عذا خوری سفید رنگ با کابینت های آشپزخانه همخوانی لازم را دارد و تکمیل کننده ایی مناسب برای فضای آشپزخانه محسوب می شود. در عین حال پایه های چوبی صندلی، موجب مرتبط شدن این دو فضا با یک دیگر شده و در نهایت منجر به ایجاد پیوستگی سراسری در خانه ساحلی گردیده است.

خانه ساحلی

در طبقه پایین این خانه ساحلی یک تخت خواب سفارشی در طول پنجره تعبیه شده است. این تخت خواب امکان استراحت در طول روز در حالی که نسیم خنک از سمت ساحل می وزد را فراهم می نماید. در قسمت بالای میز کنار تخت در دو طرف دو چراغ آویز ساده نصب شده است. در دکوراسیون اتاق خواب نیز از چوب گرم بکار رفته که در ترکیب با رنگ سفید و آبی فضایی آرام را برای ساکنین خانه ایجاد نموده است. کاشی های سفید رنگ حمام دارای بافت خاصی می باشد که علاوه بر افزودن بافت به دیوار، فض ارا از یکنواختی خارج نموده است.


حتما ببینید : طراحی سالن کنسرت روباز در کانادا


سایر تصاویر طراحی خانه ساحلی با نمای محفوظ

خانه ساحلی

خانه ساحلی

طراحی ویلا ساحلی

طراحی ویلا ساحلی

طراحی ویلا ساحلی

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

پاورپوینت استاندارد های استخر شنا

مستند ابر پل ها – طراحی و ساخت پل کابلی یونان