پگ بورد و قفسه های باز در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

یکی از راهکار های کاربردی برای نگهداری انواع وسایل بر روی دیوار آشپزخانه پگ بورد یا صفحه دیواری آشپزخانه می باشد. در حقیقت هیچ وسیله ایی مثل پگ بورد نمی تواند کمکی در افزایش کارایی و دسترسی آسان به لوازم مورد نیاز در آشپزخانه داشته باشد.

پگ بورد

پگ بورد صفحه ایی با سوراخ های کوچک است که به منظور مرتب سازی و نگهداری وسایل آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد. در بیشتر اوقات به ویژه در فضا های کوچک استفاده از شلف ها، کابینت ها و یا کشو ها نمی تواند نیاز کاربر را برطرف سازد و یا باعث ایجاد محدودیت در راحتی و اتلاف فضا می گردد. به همین علت یکی از راهکار های عالی و ایده آل برای دستیابی به نتیجه ایی رضایت بخش نصب پگ بورد و صفحات دیواری آشپزخانه می باشد.

پگ بورد


حتما ببینید : طراحی داخلی مرکز نمایش هنر های تجسمی در انگلستان


به منظور دسترسی آسان و راحت به لوازم آشپزخانه مانند ماهیتابه ها، لیوان ها و یا آویزان کردن گیاهان ، قالب ها، وردنه، پیمانه ،جا قاشقی و … از پگ بورد و صفحات دبواری آشپزخانه استفاده می شود که بر طبق نیاز های مختلف کاربرد دارد. این آشپزخانه کوچک و مدرن واقع در نیویورک می باشد که در دکوراسیون آن برای ایجاد فضای ذخیره سازی بیشتر از پگ بورد و قفسه های بلند استفاده شده است.

پگ بورد

معماران در طراحی این فضای کوچک کابینت های آشپزخانه را با توجه به عادات پخت و پز و نیاز های فضایی به شکل سفارشی و دقیق طراحی نموده اند. اما به جای داشتن یک دیوار ساده در انتهای آشپزخانه، از یک پک بورد به منظور کاربرد بیشتر استفاده نموده اند. که به منظور استفاه بهینه از کل فضا حتی دیوار ها یک راهکار بسبار هوشمندانه محسوب می شود. هم چنین با ایجاد فضای بیشتر امکان قرار گیری وسایل بیشتری را برای کاربر فراهم نموده و با قفسه های باز دسترسی را آسان تر نموده است.

پگ بورد و قفسه های باز در دکوراسیون آشپزخانه

پگ بورد و قفسه های باز در دکوراسیون آشپزخانه

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود آبجکت فرنیچر کلاسیک به صورت صحنه آماده

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ