طراحی کافی شاپ در 4 متر مربع

واژه حساسیت، برای تبدیل نمودن قطعات کوچک شهری به زندگی روتین مردم مفهوم نوینی را می بخشد. شهر های مدرن و پیشرفته به علت متمرکز بودن، تقریبا برای گسترش هیچ فضایی در اختیار ندارند. با این وجود در تمام کوچه و خیابان های اصلی و فرعی شهر شکاف های کوچکی وجود دارند که با دید معماری شهری یا فضای تجاری می توانند مورد استفاده قرار گیرند. کافی شاپ 4 متری “the coffee” واقع در برزیل قبلا یک شکاف کوچک بوده است که در کنار یک رستوران قرار گرفته بود و در ظاهر دارای هیچ گونه فضایی نبود، اما در حال حاضر تبدیل به یک مکان بالقوه برای کسب و کار شده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : Studio Boscardin.Corsi Arquitetura
  • مکان پروژه : برزیل
  • معماران مسئول : Ana Carolina Boscardin, Edgard Corsi
  • عکاس پروژه : Eduardo Macarios
  • مساحت پروژه : 3.95 متر مربع
  • سال ساخت : 2018

کافی شاپ 4 متری

این کافی شاپ 4 متری با توجه به این دیدگاه و تاثیز پذیری از خلوص سبک مینیمال ژاپنی طراحی و به اجرا رسیده است. در جهانی که مردم تحت فشار استرس، بحران های رشد جمعیت و زندگی روتین هستند، بهترین راهکار برای برگرداندن انرژی مردم در خیابان های شلوغ شهر نوشیدن یک قهوه با کیفیت، ساده با کافئین زیاد می باشد. این کافی شاپ بهترین مکان برای افرادی است که بیشتر زمان کار خود را در خیابان سپری می کنند و با توقفی کوتاه می توانند در یک فضای کوچک و کاربرد پسند نهایت لذت را از نوشیدن یک قهوه داشته باشند.

معماران با مفهوم حداقل فضا و کاربردی بودن مکان، این کافی شاپ کوچک را طراحی و ساخته اند. تیم معماری به منظور برجسته سازی کافی شاپ نسبت به ساختمان های پیرامون، نمای این کافه کوچک را عمودی و باریک طراحی نموده اند و در ضلع شمالی کافی شاپ نیز از کمی تضاد رنگ و متریال استفاده نموده اند.

طراحی کافی شاپ کوچک

این کافی شاپ کوچک به علت استفاده از تضاد رنگی و متریال های نسبتا غیر معمول نسبت به بافت ساختمان های اطراف، از هر دو جهت قابل شناسایی می باشد. ترکیب متریال ها در این ساختمان بسیار ساده می باشد: چوب سبک، تابلو نما و نوار های فلزی ابا استفاده از متریال پلکسی سفید ساده ساخته شده اند. نقطه کانونی کافی شاپ مکعب پلکسی است که این واحد را در شب های بارانی با استفاده از روشن شدن چراغ های داخل آن، برجسته می سازد.

یکی از چالش های سختی که معماران در طراحی این کافی شاپ با آن مواجه بودند طراحی داخلی در فضایی بود که تنها 3.95 متر مربع مساحت داشت. در این مکان کوچک چیدمان بسیاری از امکانات کاری غیر ممکن است. در داخل این مکان باید دستگاه اسپرسو ثابت تعبیه شود تا باریستا همیشه رو به مشتری قرار گیرد. معماران در این فضا چیدمان سینک، کمد ها و لوازم ضروری را با دکوراسیون های کوچک و بر طبق استاندارد انجام داده اند. کانتر جلوی کافی شاپ از متریال چوب روشن ساده ساخته شده است. هم چنین به منظور همپوشانی بیشتر با کلیت فضا، برای دیوار ها از متریال کاشی براق تیره رنگ استفاده شده است.

کافی شاپ 4 متری

خلق یک محیط تعاملی میان مردم و محیط های کوچک تجاری هدف اصلی از طراحی چنین پروژه هایی می باشد. در این کافی شاپ 4 متری مشتریان می توانند در مدت زمانی که نوشیدنی خود را سفارش داده اند با باریستا (شف متخصص ساخت نوشیدنی های گرم) گپ و گفت و گو داشته باشند.


حتما ببینید : رستوران اوپن هاوس در سنترال امباسی – با معماری کلین دیتام


سایر تصاویر پروژه طراحی کافی شاپ 4 متری در برزیل

طراحی کافی شاپ در 4 متر مربع

کافی شاپ 4 متری

طراحی کافی شاپ کوچک

طراحی کافی شاپ در 4 متر مربع

طراحی کافی شاپ در 4 متر مربع

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پایان نامه و پلان دانشکده معماری

آموزش ساخت تایپوگرافی برای موشن گرافیک