5 راه برای پیوند اتاق ها با رنگ

پیش از شروع برای برقراری جریان در رنگ های دکوراسیون منزل باید از خود بپرسید رنگ ها در دکوراسیون منزل به خوبی نقش خود را ایفا می کنند؟ اگر جواب این سوال نه باشد ، امکان دارد پیوند خوبی بین فضا ها اتفاق نیفتاده باشد. اگرچه بستن درب اتاق ها فضا از یک دیگر مجزا می سازد. و هر فضایی دارای رنگ مختص به خود می باشد. اما با وارد شدن به اتاق ناخودآگاه روابط مابین رنگ ها بر شما تاثیر می گذارد. و این سوال برای شما مطرح می شود که آبا عرصه های مختلف در دکوراسیون یک فضا هماهنگ هستند یا ناگهان قطع شده اند و رنگ جدیدی که کاملا متفاوت است را مشاهده می کنید؟ در حقیقت استفاده از رنگ های غیر مرتبط در اتاق های مجاور موجب می شود فضا های خانه به شکلی غیر همسان و نامرتبط به نظر برسند ، اما در عین حال رنگ هایی مرتبط به هم ، موجب ایجاد احساس خوشایندی در کل فضا می شوند. در ادامه با 5 شیوه برای پیوند اتاق ها با رنگ در دکوراسیون آشنا خواهید شد که مشکل گشای شما خواهد بود.

1- ایجاد جریان : 

در یک خانه با پلان باز یا فضایی که در آن اتصال اتاق ها به وسیله راهرو های وسیع صورت می گیرد ، انتخاب رنگ های هارمونی دار و شبیه به هم از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. در این وضعیت هویت بخشیدن به هر فضایی با توجه به عملکرد خود فضا ، و ایجاد احساس یکپارچگی و جریان بصری در فضا یک نوع چالش محسوب می شود.

پیوند اتاق ها با رنگ

2- استفاده از یک موضوع از رنگ : 

به هر اتاق شخصیت رنگی خود را اضافه نمایید و از طیف های رنگی آن استفاده کنید. در صورتی که به یک رنگ خاص علاقمند هستید ، می توانید یک جریان واحد در اتاق ها به وجود آورید و یا از عناصر متحد کننده چوبی ، پایه های چوبی ، قاب های درب و پنجره و قالب سازی سقف استفاده نمایید. پیوند اتاق ها می تواند ظریف تر باشد ، مثل رنگ تکراری در پارچه ها ، لوازم جانبی و مبلمان در هر اتاق. علاوه بر این می توانید حس تداوم رنگ ها را با محدود کردن پالت رنگی به دو یا سه رنگ که در شدت و طیف های مختلف هستند در سراسر خانه استفاده کنید.

پیوند اتاق ها با رنگ

3- پیوند با ترکیب چند رنگ دلخواه : 

پیوند با چند رنگ به معنی تک رنگ در نظر گرفتن تمامی فضا های اتصال نیست. بله هر منطقه بایستی دارای هویت و شخصیت مختص به خود باشد. و بایستی دو یا سه رنگ که به خوبی با هم کار می کنند را انتخاب نمایید و با استفاده از آن ها در مقادیر و شدت های مختلف یک نگاه یکپارچه در کل ایجاد کنید.

پیوند اتاق ها با رنگ


حتما ببینید : زیباترین و مد روز ترین رنگ برای دکوراسیون داخلی در سال 2019


4- به کف نگاه کنید : 

در صورت متضاد بودن دکوراسیون اتاق های مجاور و عدم امکان تغییر رنگ می توانید آن ها را با استفاده از فرش های کف و یا هر حوزه که دو رنگ مشترک دارد مطابقت دهید. مطابقت رنگ های دیوار و فرش ضرورتی ندارد و می توان یکی نسبت به دیگری کمی تیره تر و یا روشن تر باشد اما بایستی به لحاظ بصری یکسان به نظر برسند.

پیوند اتاق ها با رنگ

5- ایجاد جریان با رنگ سفید : 

یکی دیگر از شیوه های پیوند اتاق ها با رنگ در دکوراسیون استفاده از رنگ سفید می باشد. شما می توانید با استفاده از این رنگ حس جریان از اتاقی به اتاق دیگر را ایجاد کنید. رنگ سفید دارای سایه های بسیار ملایمی می باشد ، بنابراین ابتدا رنگ دیوار را انتخاب کنید ، و سپس طیفی از سفید را انتخاب کنید که با سایر حوزه ها مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از یک رنگ ملایم صورتی یا آبی که با میزان رنگ سفید بیشتری ترکیب شده است ایده خوبی برای برقراری جریان می باشد.

پیوند اتاق ها با رنگ

فراموش نکنید : 

نور تاثیر بسزایی بر رنگ ها در دکوراسیون دارد. به عنوان مثال نور زرد یا سفید در هر اتاق نسبت به نور طبیعی خورشید ، رنگ های یکسان را در فضا متفاوت نشان می دهند. بنابراین بایستی برای رسیدن به یک احساس تداوم در فضا ، نور را با رنگ های انتخابی در نظر بگیرید.

 

منبع : bhg

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید :

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ