معماری طراحی برج سبز – قبرس

طراحی برج سبز قبرس به گونه ایست که شامل ۱۰ طبقه آپارتمان مسکونی، ۶ طبقه فضای اداری و ۲ طبقه فضای تجاری است. به عبارت دیگر یک ساختمان چند منظوره است. ترکیب این کاربری ها با میدان اطراف ساختمان سبب یک فضای شهری فعال وپویا شده است که ارتباط خوبی با کاربران برقرار کرده است.

مشخصات کلی پروژه:

  • نام پروژه برج سبز
  • مهندس معمار Jean Nouvel
  • سبک پروژه modern
  • سال ساخت 2015
  • مکان پروژه قبرس

طراحی برج سبز

 

طراحی برج سبز – قبرس

ژان نوول که یک معمار فرانسوی است، به اضافه کردن فضای سبز به طرح ها و پرئژه های خود علاقه مند است. مثالی بسیار بارز در این زمینه بلوک برج سبز وسفید جدیدترین طرح این معمار در قبرس است و علاقه و اشتیاق او به خوبی در این مدل مشاهده می شود. به عبارت دیگر می توان گفت پروژه ای با سبک تلفیقی مدرن و معماری سبز است.

عواملی چون نمای سفید برج سبز قبرس و همین طور ترکیب بندی ریتمیک باز شو ها و تراس ها سبب شده که ساختمان به طور کامل از بافت سنتی اطرافش متمایز گردد و الگوی رایج پنجره ها در ساختمان های این منطقه را رعایت نکرده و همبن امر باعث پویایی و خلاقیت در نمای ساختمان شده است.

طراحی برج سبز

 


حتما ببینید: طراحی برج Aqua هتلی به شکل مایع


زمانی که تراکم گیاهان در آتریوم مرکزی ساختمان زیاد می شود، توسط شبکه شطرنجی مربع شکل که آتریوم مرکزی ساختمان را احاطه کرده است به سمت بیرون ساختمان رشد می کنند و باعث به وجود آمدن ترکیب زیبایی از رنگ سبز گیاهان با رنگ سفید نما می شود. به علاوه در چیدمان مربع ها الگوی نامنظمی به کار رفته است که تاکیدی بر مدرن بودن طراحی ساختمان است.

آب و هوای معتدل منطقه، این زمینه را فراهم کرده که پوشش گیاهی فقط به فضای داخل ساختمان محدود نشود بلکه فضای اطراف پروژه را نیز فضای سبز وسیعی قرارگرفته که حتی درختان زیتون ۴۰۰ ساله را شامل می شود و این امکان را برای ساکنان فراهم کرده است که اوقات فراغت خود را در این فضا سپری نمایند.

طراحی برج سبز

 

دیگر تصاویر و پلان های پروژه طراحی برج سبز قبرس:

طراحی برج سبز قبرس

طراحی برج سبز قبرس

طراحی برج سبز قبرس

طراحی برج سبز قبرس

طراحی برج سبز قبرس

طراحی برج سبز قبرس

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: دانلود اسکچاپ ۲۰۱۵