10 نکته کاربردی دکوراسیون بوتیک زنانه

امروزه اگر خواهان کسب موفقیت در بازار رقابتی باشید، بایستی علاوه بر کیفیت اجناس، قیمت گذاری و این گونه مسائل اولیه، از استراتژی های بازار یابی و جذب مشتری خاص و معینی بهره بگیرید. دکوراسیون فروشگاه، معرف برند شما است. بنابراین باید ویترین فروشگاه شما جذابیت کافی را داشته باشد تا رهگذران حتی برای تماشای محصولات نیز وارد فروشگاه شوند. پس از وارد شدن مشتری به داخل فضا، در این مرحله دکوراسیون داخلی او را تشویق به مشاهده اجناس می کند و در این مرحله احتمالا خرید نیز صورت می گیرد. در ادامه این مطلب با اصول و نکات دکوراسیون بوتیک زنانه آشنا خواهید شد، پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون بوتیک زنانه

1- دکوراسیون بوتیک زنانه به سبک مدرن : 

در معماری و دکوراسیون مدرن بیش از هر چیزی، رنگ و نور حائز اهمیت است. زمانی که این موضوع به طراحی داخلی یک بوتیک مرتبط می شود، بیشتر اهمیت می یابد. زیرا شما قصد ارائه یک محصول را به بهترین شکل ممکن دارید، مطمئن باشید حتی در صورتی که اجناس با کیفیت در ویترین قرار دهید، اما اصول نورپردازی یا ترکیب رنگ را رعایت نکنید، نتیجه خوبی حاصل نخواهد شد. زیرا مشتری شما بایستی بتواند کیفیت و زیبایی اجناس شما را به خوبی مشاهده کند.

مشتری ناخود آگاه با مشاهده ویترین فروشگاه به داخل آن جذب می شود. اکنون باید او را در بوتیک نگه دارید و اجناس خود را عرضه نمایید. در حقیقت دکوراسیون بوتیک شما بایستی موجب ماندگار شدن مشتری در فروشگاه شود. در صورتی که قصد داشتن دکوراسیونی خاص و مشتری مدار هستید. بایستی به نورپردازی فروشگاه، قفسه‌ ها، چیدمان مانکن‌ ها، ترتیب قرار گیری لباس‌ ها و موارد این چنینی دقت ویژه‌ ایی داشته باشید.

دکوراسیون بوتیک زنانه

2- نحوه‌ی چیدمان اجناس در بوتیک زنانه : 

به هنگام چیدن لباس ها در بوتیک، توجه داشته باشید که حتما جدید ترین و با کیفیت‌ ترین اجناس در اولویت قرار بگیرند. مشتری شما در چند ثانیه‌ اول بدو ورود به فروشگاه، تصمیم می‌گیرد که آیا این مغازه مناسب است یا خیر؟ بنابراین بهرتین اجناس خود را در قسمت ورودی قرار دهید تا مشتری تمایل به جستجو در میان اجناس شما داشته باشد. نور سفید، بهترین نورپردازی برای داخل بوتیک و داخل قفسه‌ ها می باشد. زیرا رنگ لباس ها را به خوبی نشان می دهد. هم چنین دقت کنید، رنگ هایی که در کنار هم قرار می گیرند، هارمونی داشته باشند. بعضی مواقع تنها قرار گیری چند رنگ در کنار هم موجب می شود مشتری ناخود آگاه جذب محصول شما شود.

دکوراسیون بوتیک زنانه

3- اهمیت دادن به راحتی مشتری :

حتما در بوتیک خود اتاق پرو داشته باشید زیرا به مشتری احساس امنیت می دهد. هنگامی که فرصت امتحان لباس پیش از خرید را برای مشتری فراهم شود. باعث می شود مشتری خرید مطمئن‌ تری داشته باشد و بهتر است که این امتحان لباس در محیطی راحت و مشخص صورت گیرد. اتاق پرو نباید خیلی کوچک باشد. مشتری باید در اتاق پرو آنقدر احساس راحتی داشته باشد که از امتحان کردن لباس‌ های مد نظرش خسته یا دلزده نشود. چرا که خستگی مشتری موجب فروش کمتر خواهد شد. بنابراین پیشنهاد ما به شما این است که حتی به همراهان مشتریان خود نیز بیاندیشید زیرا راحتی آن‌ ها نیز می‌ تواند تاثیر بسیاری میزان فروش شما داشته باشد. بنابراین در دکوراسیون بوتیک زنانه، وجود چند صندلی یا چهار پایه برای استراحت افراد ضرورت دارد.

دکوراسیون بوتیک زنانه


حتما ببینید : آموزش پتینه روی دیوار


6- نقش مانکن در دکوراسیون بوتیک زنانه : 

بهترین راه عرضه محصولات، استفاده از مانکن است. اما سعی کنید کمی از از کلیشه‌ ها فراتر بروید و خلاقیت داشته باشید. و علاوه بر قرار گیری مانکن ها در حالت ایستاده می توانید آن‌ ها را در موقعیت‌ های مختلف بگذارید و فروشگاه خود را جذاب‌ تر کنید.

اصول و نکات طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه

7- همیشه کمتر بهتر است :

بر طبق گفته های معماران مدرن و مینیمال گرا، کمتر بهتر است. لزومی ندارد تمامی محصولات در ویترین قرار داده شود. تنها کافی است تعداد کمی از بهترین اجناس خود را ارائه کنید. اجازه دهید مشتری با کنجکاوی وارد فروشگاه شما شود. و از شما در مورد اجناس سوال کند و لباس را پرو کند. در صورت تمایل به چیدمان ویترین به سبک مینیمال، حتما توجه داشته باشید که از المان‌ های بسیار ساده نیز استفاده کنید.

اصول و نکات طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه

8- انتخاب یک استایل برای دکوراسیون بوتیک زنانه : 

بوتیک شما بایستی هویت و استایل مختص به خود را داشته باشد. و دکوراسیون فروشگاه نیز باید معرف شما و خاص شما باشد. در واقع شما با این استراتژی به برند سازی فروشگاه خود نیز کمک می‌کنید. حتما دقت داشته باشید که سبک دکوراسیون انتخاب شده با محصول عرضه شده همخوانی داشته باشد. به عنوان مثال، دکوراسیون فروشگاه لباس ورزشی، باید مدرن و پویا باشد. حتی می توان از چندین رنگ در دکوراسیون فروشگاه استفاده نمود.

9- خلاقیت در طراحی دکوراسیون بوتیک : 

سعی کنید از کلیشه‌ ها کمی فاصله بگیرید. استفاده از مانکن برای معرفی لباس ها ضرورتی ندارد.  یا حتی برای معرفی سبک محصولات لزومی ندارد که حتما از لباس ها استفاده شود. شما می‌ توانید مانند تصویر زیر با یک طرح خلاقانه و با استفاده از روزنامه سبک محصولات و دکوراسیون بوتیک زنانه خود را به مشتریان معرفی کنید.

اصول و نکات طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه

10- دکوراسیون بوتیک مناسب فصل : 

معمولا در آغاز هر فصلی بیشترین میزان خرید لباس صورت می گیرد. بنابراین تغییر فصل در میزان خرید بسیار حائز اهمیت است. پس بهتر است شما نیز با این موج همراه باشید. سعی کنید دکوراسیون بوتیک را همگام با هر فصل و مناسب با هر فصل طراحی کنید.نیازی به صرف هزینه‌ زیاد نیست. تنها لازم است یک بار برای این کار هزینه و زمان صرف کنید و هر سال از همان تکنیک‌ ها و ابزار‌ ها استفاده کنید.

اصول و نکات طراحی دکوراسیون بوتیک زنانه


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی لوازم رومیزی

آموزش طراحی صحنه داخلی در Cinema 4D