دکوراسیون آپارتمان با پارتیشن چند منظوره

پلان باز بودن و عدم وجود دیوار یا پارتیشن در خانه و یا آپارتمان گاهی می تواند راهگشا باشد و حتی گاهی می تواند شما را دچار مشکل نماید. پلان باز برای طراحی دکوراسیون داخلی مخصوصا در زمان تعریف حوزه ها و یا حریم ها و تقسیم بندی خانه موضوعی چالش برانگیز است. این چالش در خانه های کوچک تر بیشتر قابل لمس می باشد زیرا محدودیت فضا عملکرد ها را تحت پوشش قرار می دهد و در عین حال با هر پارتیشنی می تواند فضا را کوچک تر و بسته تر به نظر برسد. به همین علت طراحی هوشمندانه خانه هایی با پلان باز از اهمیت ویژه ایی برخوردار است و هم چنین نقش بسزایی در کاربردی تر شدن فضا دارد. این آپارتمان با پارتیشن چند منظوره توسط گروه معماری Balaio Arquitetura طراحی و ساخته شده است.

طراحی داخلی آپارتمان با پارتیشن چند منظوره

در این آپارتمان کوچک از پلان باز به عنوان فرصتی برای دکوراسیون فضا استفاده شده است. استفاده از یک پارتیشن با قفسه های باز و یک باکس چوبی در این آپارتمان، علاوه بر تفکیک فضای ورودی از نشیمن، مکان مناسبی برای قرارگیری تلویزیون به وجود آورده است. قفسه های باز این پارتیشن از فولاد ساخته شده و مکان مناسبی را نمایش وسایل تزئینی و گیاهان ایجاد نموده است.

طراحی داخلی آپارتمان با پارتیشن چند منظوره

نصب تلویزیون در طرف دیگر این پارتیشن موجب افزایش عملکرد نشیمن شده است. با توجه به محدویت در فضا و نوع چیدمان نشیمن، دیواری برای نصب تلویزیون نبود، به همین علت این ایده علاوه بر تفکیک فضا ها از یک دیگر، مکان مناسبی را برای قرار گیری تلویزیون فراهم نمود. باکس چوبی این پارتیشن به صورت سفارشی ساخته شده و رنگ آن با چوب نیمکت ها و میز جلو مبلی مطابقت دارد. هم چنین هماهنگی فریم های مشکی رن ، یکنواختی خوبی را در فضا ایجاد کرده است. نیمکت های چوبی با قرارگیری بدون ایجاد تداخل با مبلمان و جریان حرکتی می توانند به راحتی در مواقع نیاز مورد استفاده قرار گیرند. باز شدن درب ورودی مستقیما به نشیمن، یکی از اشتباهات دکوراسیونی و گاهی اجتناب ناپذیر است که در این آپارتمان کوچک برای رفع این مشکل، از این پارتیشن استفاده شده و با ایده ایی خلاقانه به زیبایی، نشیمن از دید مستقیم خارج گردیده است.


حتما ببینید : طراحی آپارتمان فرانسوی 


طراحی داخلی آپارتمان با پارتیشن چند منظوره

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری