قوانین کهنه در طراحی دکوراسیون که باید فراموش شوند

قوانین کهنه در طراحی دکوراسیون : از جمله عادت های قدیمی که در ذهن ما برای دکوراسیون داخلی جای گرفته است، عادت به ست کردن تمام میز و صندلی ها با هم و یا اگر تخت می خریم میزهای کنار تخت هم باید از همان رنگ و جنس باشند. اینها از جمله اصولی هستند که دیگر قدیمی و فرسوده شده اند. باید شکسته شوند و به دنبال اصول جدیدتر و متنوع تر رفت. چند نمونه از اصولی که باید به فراموشی سپرده شوند برای شما ذکر شده است.

1. پرده های توری

اتاق های کوچک بدون پرده بزرگ تر نشان داده می شوند.

قوانین کهنه در طراحی دکوراسیون

2. ست کردن مبل با کاناپه

قانون چیدن مبل های یک رنگ و یک شکل در خانه  دیگر در دنیای دکوراسیون امروزی کاربرد ندارد. دیگر باید قوانین این چنینی را فراموش کنیم. مبل و کاناپه را می توان در شکل های متفاوت و یا رنگ های متفاوت خرید. مهم این است که هر کدام از آن ها به وسایل دیگر خانه شباهت داشته باشند.

ست کردن مبل با کاناپه

3. مبلمان اتاق خواب

حتما نیاز به ست اتاق خواب ندارید. بدون میزهای پاتختی هم می توان زندگی کرد. در عوض می توانید میزهای زیبا و متفاوتی بخرید.

مبلمان اتاق خواب

4. دیوار سفید

به شرطی که وسایل خانه هم سفید نباشند، دیوار سفید برای خانه بسیار زیبا و آرام بخش است. از نکات مهم در دکوراسیون برجسته نشان دادن بعضی چیزهاست. فق در این صورت است که رنگ سفید در دکور منزل جذابیت خواهد داشت.

 دیوار سفید

5. چیدن مبلمان کنار دیوار

این اعتقاد که اگر مبل‌ها را در کنار دیوار بچینید فضای بیشتری خواهید داشت فقط در مورد اتاق‌های کوچک صدق می کند. اگر فضا بزرگ است باید این قانون را باید فراموش کنید.

چیدن مبلمان

6. کاشی های ساده در حمام

استفاده از کاشی های ساده در حمام جزء قوانین کهنه در طراحی دکوراسیون است که باید فراموش شود. امروزه با وجود روش های جدید و مختلفی که وجود دارد می توان با کاشی های ساده حمام خداحافظی کرد. برای مثال می توان از کاشی هایی که مثل سنگ، بتن یا حتی چوب هستند استفاده کرد.

قوانین کهنه در طراحی دکوراسیون

7. ست کردن میز و صندلی

می توانید به فضای آشپزخانه با چیدن میز و صندلی از کلکسیون‌های متفاوت تنوع بدهید.

ست کردن میز و صندلی

8. مبل بزرگ

مبل های دارای دستی و پشتی بزرگ و پهن به تاریخ پیوسته اند و جزء قوانین کهنه در طراحی دکوراسیون هستند. در دنیای امروز مردم بیشتر به سمت مبل های کوچک و ساده گرایش دارند. به علاوه هر چه اتاق کوچک تر باشد مبل هم باید کوچک تر باشد.

مبل

9. دیوار رنگی برای اتاق بچه

اینکه دیوار اتاق کودک حتما باید رنگی باشد، جزء قوانین کهنه در طراحی دکوراسیون می باشد. اتاق بچه بدون دیوار رنگی هم می تواند آرامبخش باشد. در چنین اتاقی تخیل بچه بیشتر پیشرفت می کند. می توانید با اسباب بازی، نقاشی و پوسترهای زیبا به اتاق بچه زیبایی و تنوع دهید.

قوانین کهنه در طراحی دکوراسیون

 

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید:

ایده طراحی خانه مدرن و رنگارنگ

طرح­های جدید از طراحی داخلی خنثی