دکوراسیون داخلی آپارتمان مدرن

آپارتمان Arago Street واقع در یک محوطه آرام و سبز در شهر بارسلونا، اسپانیا و با چشم اندازی از کلیسای ساگرادا طراحی و ساخته است. این آپارتمان معاصر متعلق به آندره صربولی یکی از دو بنیانگذار یک شرکت معماری می باشد. بنابراین طراحی این آپارتمان مدرن فرصت عالی را برای انجام یک نمونه از پروژه های سبک کاری شرکت، نوعی سرمایه گذاری با بودجه مشخص و پیدا کردن مکان مناسب برای خاطرات و اقلام مربوط به کالکشن شخصی مالک فراهم نموده است.

 آپارتمان معاصر

به طور کلی در طراحی این پروژه، مالک خواستار ایجاد محیطی آرام و احساسی با اقلام دوست داشتنی و منحصر به خود با حداقل یک اتاق مهمان بود. این آپارتمان تقریبا نمونه ساده ایی از یک ساختمان مدرن محسوب می شود. در این ساختمان طرح اولیه و پلان شامل مجموعه ایی از پارتیشن ها، و دیوار های داخلی به سبک کامل دوره مدرنیستی است که آپارتمان را به شش اتاق تقسیم کرده است. در طراحی این آپارتمان سعی شده تا علاوه بر اضافه نمودن هویتی معاصر و متمایز، فضای داخلی نیز به همان اندازه، روشن و گسترده ایجاد شود.

 آپارتمان معاصر

در مجاورت قسمت وردی خانه، دو اتاق خواب قرار گرفته است. در سایر قسمت های این آپارتمان معاصر ، به جز بخش سرویس بهداشتی و حمام، برای ایجاد فضایی باز و مطلوب و برنامه مناسب فیزیکی، تمامی دیوار های باقبمانده حذف گردیده است. در قسمت راهروی این آپارتمان کمد های دیواری سرتاسری به رنگ آبی سورمه ایی قرار دارد که تا اتاق خواب اصلی امتداد یافته اندو در نهایت به آشپزخانه منتهی شده اند و با نیم قوسی در یک سمت در راهرو به کابینت های آشپزخانه تبدیل شده اند.

 آپارتمان معاصر

ورودی سرویس بهداشتی در میانه راهرو با خالی گذاشتن قسمتی بین کمد ها تعریف شده است. که البته با طراحی هوشمندانه ورودی سرویس بهداشتی به شکل درب کمد مخفی شده است. بنابراین با ایجاد فضای ذخیره سازی کافی و پنهان نمودن آن در کنار تلفیق رنگ کمد ها به فضا زیبایی و عملکرد را به ارمغان آورده است. قوس نیمه از نشیمن موجب ایجاد چشم انداز بصری خوبی شده و میان قسمت ورودی، راهرو و آشپزخانه هارمونی به وجوذ آورده است. هدف معمار از قرار دادن آشپزخانه و حمام در کنار هم از نظر ساختاری، امکان تخلیه و قرارگیری لوله ها در یک محور داخلی بوده است.

 آپارتمان معاصر

استفاده از کاشی ها و سنگ مرمر روی کابینت، کانتر و سینک سفارشی، تورفتگی دایره ایی شکل ،منحنی سنگ مرمر روی دیوار و هم چنین استفاده از یک لامپ منحصر به فرد و متفاوت به دکوراسیون آشپزخانه هویتی ویژه بخشیده است. در این آپارتمان معاصر توجه ویژه ایی نیز به تعادل بصری شده است. و از فرم دایره و منحنی به علت نیم قوس کمد ها و قوس موجود در کف راهرو، استفاده شده است. نشیمن و آشپزخانه دارای پنجره های بزرگی هستند که به تراسی پر از گیاهان بازشو دارد. میز غذا خوری مناسبی درست روبروی مبلمان نشیمن قرار داده شده که البته دارای دو صندلی می باشد و بهتر است برای صبحانه و شام مورد استفاده قرار گیرد و به علاوه موجب ایجاد فضای مناسبی به منظور صرف غذا و یا انجام فعالیت های آشپزی شده است.

 آپارتمان معاصر

در دکوراسیون داخلی این آپارتمان معاصر از رنگ های کاملا هماهنگ استفاده شده که به شکل گسترده در فضا به کار رفته اند. دکوراسیونی با تم ملایم موجب ایجاد تمرکز بصری رنگ آبی در آپارتمان شده و فضا را پویا تر نموده است. هم چنین ترکیب رنگ آبی با گلهبی و گیاهان باعث ایجاد روح و شادابی بیشتری در این آپارتمان مدرن شده است. ترکیب متریال های به کار رفته مانند سنگ مرمر و برنج در دکوراسیون تمی مدرن اما مقرون به صرفه به فضا بخشیده اند. همین فلسفه برای طراحی و استفاده از مبلمان نیز تکرار شده است. به این صورت که برای فضا های دارای اولویت و تمرکز بصری از مبلمان لوکس استفاده شده و از رنگ های خنثی و اشیا خاطره انگیز به جای مانده از گذشته و سفر ها در دکوراسیون داخلی این خانه استفاده شده است و همگی این موارد موجب بخشیدن هویتی منحصر به فرد به فضا شده است.


حتما ببینید : 8 مورد از رایج ترین اشتباهات دکوراسیونی 


سایر تصاویر طراحی داخلی آپارتمان معاصر در اسپانیا

طراحی داخلی آپارتمان معاصر

طراحی داخلی آپارتمان معاصر

طراحی داخلی آپارتمان معاصر

طراحی داخلی آپارتمان معاصر

طراحی داخلی آپارتمان معاصر

دکوراسیون داخلی آپارتمان مدرن

دکوراسیون داخلی آپارتمان مدرن

دکوراسیون داخلی آپارتمان مدرن

دکوراسیون داخلی آپارتمان مدرن

دکوراسیون داخلی آپارتمان مدرن

طراحی داخلی آپارتمان مدرن

طراحی داخلی آپارتمان مدرن

طراحی داخلی آپارتمان مدرن

طراحی داخلی آپارتمان مدرن

طراحی داخلی آپارتمان مدرن

منبع : archilovers

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مستند تونل هوشمند – طراحی و ساخت تونل 97 کیلومتری

آموزش رندرینگ در کی شات – دانلود رایگان آموزش حرفه‌ای شدن رندرینگ