طراحی شهرک ویلایی کوچک در جزیره

یکی از سواحل جزایر Formentera واقع در اسپانیا Bosc d en Pep نام دارد. Marià Castelló Martínez در این جزیره شهرک ویلایی کوچکی را طراحی و اجرا نموده است. معمار در این جزیره خلوت شهرک ویلایی را با تمرکز ساخت سه ویلا به سبک مینیمال، به تفکرات کمال گرای سه کارفرما طراحی نموده است. تا از حس آرمش بخش بودن به دور از انزوای خانه های تنها بوده است. در این جزیره میل به سکونت در یکی از زیباترین مناظر به تصویر کشیده می شود و افق توسط خط بی نظیری در دور دست محو می شود. تمام تفاسیر ذکر شده موجب شده تا برای سه کارفرما پروژه ساخت این شهرک ویلایی رویایی شود.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : Marià Castelló Martínez
  • مکان پروژه : اسپانیا
  • مهندس ساختمان : Agustí Yern Ribas
  • مساحت پروژه : 315 متر مربع
  • سال ساخت : 2017

شهرک ویلایی

معمار در طراحی این شهرک ویلایی سه نفره متمرکز بر روی ویژگی های دوگانگی میان یستر سایت و ساختمان بوده است. به منظور ایجاد تعادل میان امکانات پیشرفته و دکوراسیون داخلی دست ساز، زمین این پروژه سنگی بوده و اقلیم منطقه روشن و پر نور می باشد. برای نمای ساختمان از متریال بومی منطقه استفاده شده که بعد از تراش خوردن همچون یک مجسمه غول پیکر در بطن کار قرار گرفته است. و فضایی یکپارچه از سنگ را خلق نموده که از زمین و جزیره انرژی مفهومی خود را بدست آورده است.

در این پروژه با توجه به حساسیت های سه خانواده نسبت به محیط زیست مداخلات طراحی بر روی بافت جزیره ایجاده شده است. برنامه فیزیکی هر سه ویلا بر طبق ماژول دریافت نور طبیعی، و سیستم ساخت و ساز خشک است. هم چنین محاسبات با دقت به بستر و اقلیم منطقه نسبت به اجرای ساختمان های یک طبقه بر روی زمین سنگی محاسابات در نظر گرفته شده است.

در مناطقی کاملا خالی و باز محور طولی ویلا ها قرار گرفته است و بدین ترتیب باعث ایجاد شرایطی برای خلق مسیر های گذر طولی و عرضی، پاسیو و مناظر گسترده شده است. ولی یک غار طبیعی که به حیاط اصلی ساختمان راه دارد بهترین بستری است که در  جزیره به پروژه ها متصل شده است.

ساختار این سه ویلای مسکونی به راحتی قابل درک می باشد که در سه سطح با دقت تمام نسبت به ارتفاع سیر صعودی داشته است. در این پروژه کف سطوح پایینی بیان کننده دیوار های مهار بندی شده هستند که به وسیله ساختار بتنی با سطوح صخره ایی سایت تلفیق شده اند. این سازه بتنی از دیوار های طبقات بالا با لایه های کف زمین پشتیبانی می کند.

از عوامل مهمی که در روند ایجاد و درک بهتر این شهرک ویلایی نقش بسزایی داشته، کیفیت برتر متریال بوم آورد و ترکیب آن با مصالح خریداری شده بوده است. در طراحی و ساخت این شهرک ویلایی کوچک معیار های بایوکنستراکشن (Bioconstruction) در نظر گرفته شده و بدین ترتیب تا حد ممکن متریال های طبیعی از محل تهیه و فراهم شده است. این متریال ها شامل : سنگ آهک، سنگ مرمر سفید، سنگ های طبیعی حجاری شده، پنل های پوششی بازیافت شده، چوب درخت کاج و سرو، ماسه حفاری شده و رنگ سیلیس نفوذ ناپذیر با ضریب محافظت بالا می باشند.


حتما ببینید : طراحی داخلی ساختمان شرکت حقوقی در چین


سایر تصاویر پروژه طراحی شهرک ویلایی کوچک در جزیره

شهرک ویلایی

شهرک ویلایی

طراحی شهرک ویلایی

طراحی شهرک ویلایی

طراحی شهرک ویلایی

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مدل سه بعدی آبنما

دانلود آموزش مدلسازی نمای خارجی با اسکچاپ