طراحی داخلی اتاق خواب پسرانه

طراحی و دکوراسیون اتاق کودکان بسیار هیجان انگیز و لذت بخش است و البته به همان میزان نیز کار سخت و دشواری می باشد. با توجه به شادی و سلامت کودک ، بایستی طراحی اتاق خواب کودکان را به شکلی صورت گیرد که نه تنها مطابق با سلیقه و نیاز های کودک باشد ، بلکه محیطی مناسبی نیز برای سلامت ، رشد و پرورش کودک باشد. و علاوه بر تمامی این موارد با درک زیبایی شناختی شما و کلیت دکوراسیون خانه مطابقت داشته باشد. به همین علت طراحی اتاق کودک کار سخت و دشواری می باشد. در این مطلب با نحوه طراحی و دکوراسیون اتاق خواب پسرانه و ایجاد فضایی زیبا ، سرگرم کننده و سالم برای کودکان آشنا خواهید شد.

اتاق خواب پسرانه

در دنیای مدرن امروزی ، نقش های اجتماعی در حال رهایی از کلیشه های جنسیتی هستند ، اما با این وجود کودکان دختر و پسر هر کدام در روند رشد خود نیاز ها و خواسته های متفاوتی دارند. در حقیقت متخصصین نیز به این موضوع اشاره می کنند که استفاده از رنگ های کلیشه ایی صورتی و آبی برای کودکان کار غلط و اشتباهی است. و بایستی اتاق خواب کودکان بسته به سبک و سلیقه آنان طراحی شود. اما به علت محیط های دوستی متفاوت و ویژگی های فیزیکی ، جسمانی و شرایط متفاوتی که در سنین بلوغ سپری می کنند ، می توان دکوراسیون اتاق دختر ها و پسر ها را متفاوت طراحی نمود. البته این تفاوت ها به اندازه جنسیت های مختلف ، برای کودکان با شخصیت های متفاوت نیز حائز اهمیت است. در حقیقت اتاق هر کودک با بزرگ شدن او و استقلالی که در زندگی ، محیط اطراف و علایق خود کسب می کند تغییر کرده و این تغییرات حتی در اندازه های کوچک باید صورت گیرد.

اتاق خواب پسرانه

1- طرح ها و نقش های پویا : 

رده سنی کودک مهم ترین نکته ایی است که بایستی در طراحی اتاق خواب کودکان به آن توجه کنید. اما هنگامی که سخن از دوران بلوغ می شود ، یعنی دوره ایی که فرزند شما از کودکی خارج شده و وارد سن نوجوانی می شود ، باید به این نکته دقت نمایید که هر کودک نیاز به فضایی مختص به خود دارد که نشان دهنده علایق و سلیقه او باشد. در این دوره سنی اتاق خواب تنها مکانی برای خوابیدن و بازی کردن محسوب نمی شود بلکه مکانی است که نشان دهنده انرژی نوجوانی آن ها می باشد و نخستین گام ها را برای استقلال در زندگی در آن می گذارند. در این دوره بایستی طراحی اتاق به گونه ایی صورت گیرد که انرژی فرزند شما را به نمایش بگذارد. بهترین انتخاب برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه استفاده از طرح های پویا و مبلمانی است که بازتابی از انرژی نوجوانی باشند. این نوع طراحی نه تنها برای فرزندتان بلکه برای خود شما نیز حس رضایت را به ارمغان خواهد داشت.

اتاق خواب پسرانه

2- گرمای رنگ زرد در طراحی اتاق خواب پسرانه :

رنگ ها یکی از عوامل کنترل کننده انرژی انسان هستند. رنگ ها در طول روز احساس روانی کاربران را تحت تاثیر قرار می دهند. به همین علت رنگ در دکوراسیون اتاق کودکان بسیار حائز اهمیت است. برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه بایستی از رنگ هایی استفاده کنید که با انرژی و گرمای نوجوانی مطابقت داشته باشند و موجب افزایش انرژی فرزند شما شوند و بهترین شکل ممکن از آن بهره مند شوند. مناسب ترین رنگ برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه ، رنگ زرد می باشد. این رنگ دارای ساختاری گرم و صمیمی می باشد و با تاثیر امید بخش خود بهترین انتخاب برای اتاق خواب پسرانه محسوب می شود. ترکیب رنگ زرد با رنگ هایی مانند آبی و لاجوردی ، هارمونی زیبایی ایجاد می کند. به همین علت رنگ زرد به عنوان نخستین انتخاب برای رنگ اتاق خواب پسرانه ها شناخته می شود.

ایده های دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

3- سیستم روشنایی در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه :

هنگام طراحی اتاق خواب پسرانه بایستی به جزئیات دقت کنید. سیستم روشنایی مناسب یکی از مهم ترین نکات در طراحی اتاق خواب کودک می باشد. اتاق کودک باید از روشنایی کافی برخوردار باشد. اما نباید این روشنایی بیش از اندازه باشد و باعث اذیت شدن چشم ها شود. بهترین گزینه برای روشنایی اتاق خواب ، استفاده از چندین منابع روشنایی می باشد.

ایده های دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

4- ایجاد فضای بازی در اتاق کودک :

در صورتی که فرزند پسر شما کودک می باشد و هنوز به سن بلوغ نرسیده است ، ایجاد فضای مناسب برای بازی کردن یکی از نکات بسیار مهم در طراحی اتاق کودکان محسوب می شود. به یاد داشته باشید که علاوه بر این که برای خوابیدن و استراحت کردن کودک بایستی محیطی راحت و سالمی را ایجاد کنید ، باید فضایی را نیز برای سرگرمی های او در نظر بگیرید.

ایده های دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

5- ترکیب علایق کودک در طراحی اتاق با سلیقه شخصی خود :

هنگامی که سخن از مکانی صاحب سبک می شود ، معمولا اتاق بزرگسالان مورد توجه قرار می گیرد. در حالی که طراحی اتاق کودکان نیز می توان به گونه ایی صورت گیرد که صاحب سبک باشد. و مطابق با سلیقه شما و کودکتان طراحی شده باشد. به عنوان مثال شما می توانید برای ایجاد فضایی با شخصیت منحصر به فرد در اتاق فرزند خود از یک میز کلاسیک و زیبا در کنار طراح ها و نقوش مورد علاقه کودک استفاده کنید.

طراحی داخلی اتاق خواب پسرانه


حتما ببینید : اصول طراحی دکوراسیون متالیک


6- طراحی های خاص برای یک اتاق خاص :

استفاده از طراحی خاص در اتاق باعث تبدیل اتاق خواب کودک به آرامش بخش ترین و جذاب ترین مکان دنیا خواهد شد. به عنوان مثال ، طراحی تخت خواب هایی که به خانه های درختی شباهت دارند ، بهترین گزینه برای این کار محسوب می شوند. و جلوه خاص و منحصر به فردی را به اتاق خواب پسرانه شما می بخشند.

طراحی داخلی اتاق خواب پسرانه

7- رنگ طوسی در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه :

یکی از نکات بسیار مهم برای نوجوان در دوران بلوغ این است که فردی خنثی به نظر برسند. رنگ های بسیار پر انرژی و قابل توجه موجب از بین رفتن این ظاهر خنثی می شوند. به همین علت شما می توانید از رنگ های خنثی ، اما در عین حال کاریزماتیک برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه استفاده کنید. تنالیته های رنگ طوسی دقیقا همین ویژگی ها را ایجاد می کنند و رنگ ایده آلی برای پسران نوجوان محسوب می شوند.

طراحی داخلی اتاق خواب پسرانه

8- تخت خواب های زمینی به سبک ژاپنی :

تخت خواب های کوتاه و نزدیک به زمین که با عنوان تخت خواب های ژاپنی شناخته می شوند ، انتخاب بسیار محبوب و پرطرفداری برای اتاق بزرگسالان هستند. اما این تخت خواب ها برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه نیز مناسب هستند. این مدل تخت خواب علاوه بر زیبایی به لحاظ امنیتی نیز اهمیت دارند. با استفاده از تخت های ژاپنی در اتاق کودک می توانید فضای ایمن و متفاوت را ایجاد کنید.

طراحی اتاق پسرانه

9- سبک اسکاندیناوی با طبیعت چوب :

اجتناب از استفاده از لوازم مصنوعی در دکوراسیون اتاق کودک بسیار حائز اهمیت می باشد. استفاده از لوازم و متریال طبیعی مانند چوب ، به جای لوازم پلاستیکی تاثیر بسزایی در رشد فرزند شما دارد. چوب در سبک اسکاندیناوی بسیار پرکاربرد می باشد. استفاده از چوب تیره در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه موجب ایجاد فضایی کاریزماتیک و ایده آل خواهد شد.

طراحی اتاق پسرانه

10- تخت خواب های اسباب بازی شکل :

تخت خواب های اسباب بازی شکل یکی از لوازمی است که همیشه مطرح بوده و مورد پسند کودکان می باشد. به عنوان مثال ، شما می توانید بر اساس سلیقه کودک خود و داستان و شخصیت های مورد علاقه او از تخت هایی شبیه به ماشین و یا شبیه به کشتی دزدان دریایی استفاده کنید.

طراحی اتاق پسرانه

11- دیوار های دوست داشتنی در دکوراسیون اتاق خواب پسرانه :

یکی از شیوه های ایجاد فضایی دوست داشتنی و خلاقانه در دکوراسیون اتاق کودک ، استفاده از کاغذ دیواری می باشد. شما می توانید با استفاده از کاغذ دیواری خلاقیت و رویا پردازی فرزند خود را افزایش دهید. انتخاب کاغذ دیواری با طرح حیوانات ، شخصیت های داستانی و طرح های متنوع دیگر از جمله مواردی است که می توانید مطابق با سلیقه کودک خود در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنید. اما انتخاب کاغذ بدون مواد مضر ، بدون بو و قابل شستشو از مهم ترین نکاتی است که در هنگام خرید کاغذ دیواری به آن توجه داشته باشید. در انتخاب کاغذ دیواری علاوه بر طرح های جالب و زیبا ، می توانید از طرح هایی استفاده کنید که علاوه بر زیبایی ، آموزنده باشند. به عنوان مثال کاغذ دیواری با نقشه زمین و طرحی کودکانه می تواند علاوه بر ایجاد فضایی جذاب ، تاثیر بسزایی در افزایش آگاهی کودک داشته باشد.

طراحی اتاق پسرانه


این مطلب را هم ببینید :

آموزش رندرینگ در کی شات – دانلود رایگان آموزش حرفه‌ای شدن رندرینگ