12 ایده طراحی دکوراسیون متالیک 

در حال حاضر در دنیای طراحی داخلی رنگ های متالیک بسیار پرطرفدار و محبوب هستند. رنگ های متالیک شامل سه رنگ طلایی ، نقره ایی و مسی می باشد. این سه رنگ به علت داشتن ظاهری متفاوت از سایر رنگ ها متمایز شده اند. مهم ترین ویژگی رنگ های متالیک درخشندگی می باشد که باعث شده بیش از سایر رنگ ها جلب توجه کنند. استفاده از رنگ های متالیک در هر فضایی ، توجه هر بیننده ایی را به خود جلب می کند. دکوراسیون داخلی با رنگ های متالیک منجر به خلق فضایی خاص و منحصر به فرد خواهد شد. ایده های مختلفی برای استفاده از رنگ های متالیک در دکوراسیون داخلی وجود دارد. در این مطلب چند دکوراسیون متالیک مورد بررسی قرار داده ایم. این ایده ها الهام بخش شما برای داشتن یک دکوراسیون متالیک خواهند بود.

دکوراسیون متالیک

1- استفاده از رنگ متالیک در میز کنسول : 

استفاده از رنگ متالیک در میز کنسول یکی از شیوه های لوکس و مناسب برای افزودن رنگ متالیک به دکوراسیون راهرو ، نشیمن و یا پذیرایی می باشد. میز کنسول بک عنصر دکوراتیو می باشد که بیشتر برای زیبا تر کردن دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب میز کنسول به رنگ متالیک ظاهری خیره کننده به فضا خواهد بخشید. در تصویر زیر مشاهده می کنید که میز کنسول طلایی رنگ در کنار دیوار آبی تیره ، آباژور و مبل کوسنی یاسی رنگ و فرش خاکستری ، ترکیب مناسبی را ایجاد کرده اند.

دکوراسیون متالیک

2- استفاده از اکسسوری های متالیک :

یکی دیگر از ایده های افزودن رنگ متالیک به دکوراسیون استفاده از لوازم دکوری کوچک و اکسسوری های به رنگ متالیک می باشد. بهترین گزینه برای این کار استفاده از لوازم دکوری است که معمولا بر روی سطح دیوار قرار می گیرند. در بیشتر مواقع فضای خالی روی دیوار وجود دارد. شما می توانید از بشقاب های دکوری متالیک بهره ببرید. حتی می توانید همانند تصویر زیر از دو یا چند رنگ متالیک در کنار هم استفاده نمایید تا بشقاب ها تنوع بیشتری داشته باشند.

دکوراسیون متالیک

3- استفاده از لوسترها ، چراغ های دیواری متالیک : 

شما می توانید برای داشتن یک دکوراسیون متالیک از جزئیات کوچک تر نیز بهره ببرید. برای افزودن رنگ های متالیک با ظرافت و زیبایی بیش تر می توانید از لوستر ها ، چراغ های دیواری و حتی لوازم کوچک تر نیز استفاده کنید. در تصویر زیر مشاهده می کنید که لوستر ، چراغ های دیواری و ظروف مخصوص صابون و شیرآلات سرویس بهداشتی به رنگ طلایی و کاملا مطابق یک دیگر انتخاب شده اند. هم چنین رگه های موجود در سنگ روشویی نیز طلایی رنگ است و با سایر وسایل هماهنگی دارد.

دکوراسیون متالیک

4- استفاده از رنگ مسی در دکوراسیون : 

رنگ مسی یکی دیگر از رنگ های متالیک می باشد که در حال حاضر بسیار محبوب و پرطرفدار می باشد. دکوراسیون مسی ، یک دکوراسیون مدرن و امروزی است که در حال حاضر ترند و مد روز می باشد. و بدن شک یکی از بهترین تم های چند سال اخیر به شمار می رود. شما می توانید از رنگ مسی به  عنوان پس زمینه در دکوراسیون آشپزخانه استفاده نمایید. در تصویر زیر مشاهده می کنید که از یک ورقه مسی رنگ به عنوان پس زمینه آشپزخانه استفاده شده است. هم چنین می توانید از این نوع ورقه ها به عنوان پوشش دیوار بین کابینت ها بهره ببرید.

دکوراسیون متالیک

5- استفاده از رنگ مسی در حمام :

در دکوراسیون حمام نیز می توان از رنگ مسی استفاده نمود. در صورتی که دکوراسیون حمام شما تک رنگ است و خواستار افزودن رنگ به آن هستید تا حالت بی روحی خارج شود. بهترین ایده کاربرد رنگ مسی می باشد. این رنگ درخشش و تم گرمی دارد که می تواند در کنار رنگ های خنثی مانند سفید به زیبایی عمل کند. در تصویر زیر می بینید که چگونه از رنگ مسی به عنوان پوشش دیوار پشت وان حمام استفاده شده است. این دیوار مسی رنگ دارای سطح خراشیده و مات می باشد.

دکوراسیون با تم متالیک

6- ترکیب میز کنسول با اکسسوری های متالیک :

در بالا اشاره نمودیم که یکی از شیوه های داشتن دکوراسیون متالیک استفاده از میز کنسول به رنگ متالیک است. توصیه می شود در زمان استفاده از میز کنسول متالیک ، لوازم دیگر را نیز به رنگ متالیک انتخاب نمایید. تا هارمونی میان آن ها به فضا جلوه و زیبایی بیش تری ببخشد. در تصویر زیر مشاهده می کنید ، میز کنسول ، المان روی آن ، آینه و لوستر به رنگ طلایی انتخاب شده اند و هارمونی زیبایی با یک دیگر دارند. ترکیب دو رنگ طلایی و آبی تیره نیز کنتراست خوبی در فضا ایجاد کرده اند.

دکوراسیون با تم متالیک


حتما ببینید : 8 نکته کاربردی طراحی دکوراسیون نشیمن آرام و دعوت کننده


7- دکوراسیون نشیمن با تم مسی : 

استفاده از رنگ مسی در دکوراسیون نشیمن بسیار بی نظیر و چشم نواز می باشد. در تصویر زیر مشاهده می کنید که لامپ کنار مبل ، میز کنار مبلی و صندلی همگی به رنگ مسی انتخاب شده اند.  انتخاب هوشمندانه رنگ های به کار رفته در فرش راه راه نیز به تثبیت رنگ مسی در فضا کمک کرده است. از نمونه این رنگ ها ، سفید ، گلبهی و خاکستری تیره و روشن می باشد. که در پارچه مبل و کوسن از رنگ خاکستری تیره و روشن استفاده شده است.

دکوراسیون با تم متالیک

8- کانتر جزیره آشپزخانه به رنگ متالیک :

استفاده از رنگ متالیک برای کانتر جزیره آشپزخانه یکی دیگر از انتخاب های جسورانه ایی است که می تواند باعث حضور قدرتمند رنگ های متالیک در دکوراسیون آشپزخانه شود. کاربرد این رنگ در آشپزخانه تاثیر بسیاری در مدرن و خاص شدن فضای شما خواهد داشت. در تصویر زیر مشاهده می کنید که کانتر جزیره آشپزخانه به رنگ طلایی انتخاب شده است. و موجب تبدیل شدن کانتر به نقطه شاخص فضا شده است. هم چنین نردبان کنار آشپزخانه ، لوستر به رنگ طلایی نیز انتخاب بسیار هوشمندانه ایی بوده است.

دکوراسیون با تم متالیک

9- لوازم دکوری متالیک :

استفاده از لوازم دکوری به رنگ متالیک یکی دیگر از شیوه های داشتن دکوراسیون متالیک است. در صورتی که قصد خرید لوازم دکوری جدید را ندارید بهترین ایده برای افزودن رنگ متالیک به دکوراسیون این است که لوازم فعلی خود را به رنگ متالیک در بیاورند. بنابراین خرید یک اسپری رنگ متالیک ، از خرید دکوری های جدید باصرفه تر و مقرون به صرفه تر است. شما می توانید قاب های استیل ، چوبی و غیره خود را با استفاده از اسپری به رنگ متالیک درآورید.

رنگ های متالیک در دکوراسیون

10- ترکیب رنگ های شیری ، خاکستری و مشکی با رنگ متالیک : 

رنگ های متالیک با بیشتر رنگ ها همخوانی دارند. و تقریبا هیچ رنگی وجود ندارد که نتوان از آن در کنار رنگ های متالیک استفاده نمود. در تصویر زیر مشاهده می کنید که رنگ های شیری ، خاکستری و مشکی با رنگ متالیک (طلایی) ترکیب شده اند. رنگ های متالیک با رنگ های خنثی ، گرم و سرد هماهنگی دارند و به راحتی ست می شوند.

رنگ های متالیک در دکوراسیون

11- استفاده از رنگ متالیک برای حاشیه ها : 

استفاده از رنگ متالیک برای حاشیه ها یکی دیگر از راه های داشتن دکوراسیون متالیک است. این ایده مناسب افرادی است که به رنگ های متالیک علاقه دارند اما  مایل یا آماده نیستند از این رنگ ها به شکل گسترده در طراحی داخلی استفاده کنند. بنابراین می توان از وسایلی با لبه یا حاشیه طلایی ، نقره ایی یا مسی استفاده کنید و این رنگ ها را به ظرافت در دکوراسیون منزل بیفزایید.

رنگ های متالیک در دکوراسیون

12- استفاده از پانل های صنعتی به رنگ متالیک :

در حال حاضر از پانل های صنعتی فلزی به عنوان عناصر دکوراتیو در دکوراسیون متالیک استفاده می شوند. از این پانل ها برای پوشش سطح دیوار های داخلی استفاده می شود. شما می توانید از پانل هایی به رنگ متالیک در همه یا بخشی از سطح های دیوار بهره ببرید. این پانل ها ظاهر یکدست و جذابی به پس زمینه دکوراسیون می بخشند.

رنگ های متالیک در دکوراسیون


این مطالب را هم ببینید :

دانلود آرچ مدل 202 – آبجکت فرش و گلیم و لوازم دکوری