طراحی دو نمونه آپارتمان مدرن به سبک آینده

امروزه همه ما شاهد ایده های طراحی داخلی برای آینده هستیم که از فیلم های فضایی و سفر به زمان ایده گرفته شده و این زیبایی شناسی به تدریج تبدیل به یک واقعیت می شود. معماران برجسته دنیا با ارائه ایده های جدید در طراحی مبلمان، و اضافه کردن ایده های ذخیره سازی مخفی مینیمالیستی به طراحی خود موجب شده اند تا راه را به جلو پیش ببرند. چگونه یک خانه کاملا به سبک آینده به نظر می رسد؟ در این مطلب دو نمونه آپارتمان مدرن به سبک آینده را مشاهده می کنید که با دو تم کاملا متفاوت طراحی شده اند. نخستین آپارتمان دارای دکوراسیون کاملا سفید با نشیمن زاویه دار است. و دومین خانه نیز، انتقال ملایم تر به آینده است، با برخی از مبلمان های آشنا در یک محیط مربعی که رنگ ها به راحتی با تاثیرات هندسی و تفکری نو ترکیب شده اند.

 

1- نخستین آپارتمان مدرن به سبک آینده ، آپارتمان Crystal نام دارد. که یک تغییر دراماتیک از محیط ملایم است که ما به آن عادت کرده ایم. برش های مثلثی و لبه های پیچ خورده یک اثر بصری قوی ایجاد کرده است، تقریبا مثل این که یک ناحیه توسط اریگامی تشکیل شده است. تم هنر کاغذ نیز در قسمت پنجره ادامه دارد. در حالی که پرده های پنجره دارای سایز های مختلفی هستند تا الگوی منحصر به فردی را از انتها به انتها ایجاد کنند. میز قهوه منحصر به فرد نیز یک شیشه بزرگ زوایه دار با سطح آیینه ایی می باشد. یک قسمت از مبل نیز همانند میز قهوه طراحی شده است.

آپارتمان مدرن به سبک آینده

برش های زاویه ایی در دیوار و سقف منطقه ایی را برای منابع نور اضافی ایجاد کرده است که به اتاق سفید با روشنایی و انعکاس بیش از حد سطح صیقلی کف کمک می کند. آیینه های ضد زنگ با شیشه های تیره به منظور افزایش ظاهر فضا به کار گرفته شده است.

یکی از زوایای مثلثی، به عنوان یک نیمکت در کنار مبل عمل می کند. دو صندلی کوچک سفید نیز به صورت پراکنده قرار گرفته اند که در اطراف پایه آن ها کاغذ چین دار مشاهده می شود.

مبل بسیار شبیه به اعتصاب رعد و برق است و به یک دیوار با قفسه ایی قابل دسترسی منتهی می شود که در آن کتاب ها و نوشیدنی ها قرار رفته است.

یک پانل کنترل در دیوار پنهان شده است که انتقال را به آشپزخانه نشان می دهد.

آپارتمان مدرن به سبک آینده

اتاق خواب سفید شامل تمام عناصر طراحی از جمله برش های هندسی و پروفایل های مواج از پرده های حریم خصوصی است. و به این دلیل است که تخت خواب در پشت مبل قرار گرفته است، و کل آپارتمان یک فضای زندگی با پلان باز است.

پلان باز، باعث می شود که از هر میلی متر در ابعاد محدود این آپارتمان استفاده شود و بیننده گوشه به گوشه فضا را به راحتی مشاهده می کند. به این صورت که حتی حمام را نیز می توان از طریق یک پانل شیشه ایی دید.

آپارتمان مدرن به سبک آینده


حتما ببینید : رستوران اوپن هاوس در سنترال امباسی – با معماری کلین دیتام


2- دومین آپارتمان مدرن به سبک آینده ، متعلق به یک زوج جوان ایتالیایی می باشد که در شهر Kiev، اوکراین واقع شده است. یکی از صاحبان خانه، رئیس یک شرکت فناوری پیشرفته است که الهام بخش طراحان خانه برای تمرکز بر پیشرفت فنی و عملکرد بوده است. هم چنین با داشتن یک سبک داخلی فوق العاده مدرن، آپارتمان تمام نیاز های یک خانه هوشمند را برآورده کرده است. تمام عناصر ساختمان توسط یک سیستم پشتیبانی می شوند تا صاحبان بتوانند از یک سیستم عامل هوشمند برای حفظ کنترل سیستم امنیتی استفاده کنند، سیستم گرمایش را با یک پمپ گرما، سیستم تهویه مرکزی و تهویه مطبوع را کنترل می کنند، و روشنایی و لوازم الکتریکی را نیز در هر زمان، و در هرنقطه از جهان که باشد کنترل می کند.

این خانه 250 متر مربع مساحت دارد که دکوراسیون آن سفید، مشکی با مبلمان روشن و نور پردازی رنگارنگ طراحی شده است. نور پردازی diode رنگ را مطابق با خلق و خوی صاحب خانه و زمان روز تغییر می دهد.

دیوار ها برای تاکید بر بافت و رنگ روشن طراحی شده اند. لوستر بزرگ به شکل زاویه دار بر روی میز ناهار خوری از سقف آویخته شده که سایه ایی را بر روی میز ایجاد کرده است.

طراحی آپارتمان مدرن

نرده پله ها به صورت زاویه ایی شکل طراحی شده اند. در این آپارتمان دو طبقه، یک فضای اجتماعی با پلان باز در طبقه پایین قرار دارد. و فضای خصوصی نیز در طبقه بالا واقع شده است. این خانه دارای دوازده اتاق و تراس در هر اتاق است. در پایین راه پله یک اثر هنری پیکسلتی با موضوع تکنولوژی کامپیوتر، می باشد که از کانسپت طراحی خانه الهام گرفته شده است.

در فضای غذا خوری یک میز بزرگ قرار گرفته که در یک طرف آن سه صندلی غذا خوری و در طرف دیگر نیز سه صندلی اداری قرار دارد.

دکوراسیون داخلی مدرن

طراحی آپارتمان مدرن

دکوراسیون داخلی مدرن

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود تکسچر چرم

پایان نامه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان