طراحی دکوراسیون با تم حصیری

وسایل برگرفته از دل طبیعت ، حس خوب طبیعت را به دکوراسیون داخلی می بخشند. تم حصیری یکی از تم های زیبا در دکوراسیون داخلی می باشد که حس و حال طبیعت را به خانه می آورند. حصیر به علت این که دارای جنسی ارگانیک و طبیعی است می تواند فضایی زیبا را در منزل ایجاد کند. وسایل و مبلمان حصیری یکی از عناصر کاربردی برای ایجاد یک دکوراسیون تابستانی هستند. شما می توانید در تمامی دکوراسیون منزل از لوازم بزرگ گرفته تا کوچک ترین اکسسوری ها می توان از حصیر استفاده کرد. یکی از مزایای حصیر این است که در کنار تمامی رنگ ها و بافت ها زیبا به نظر می رسد. مبلمان حصیری در عین ساده بودن باعث ایجاد تغییرات چشمگیر و دلپذیر در دکوراسیون می شوند. در این مطلب با شیوه های کاربرد مبلمان حصیری در دکوراسیون آشنا خواهید شد.

مبلمان حصیری در دکوراسیون

کاربرد مبلمان حصیری در دکوراسیون داخلی

1- مبل کوسنی حصیری :

بدون شک با پاف ها یا مبل های کوسنی آشنایی دارید. در غیر این صورت بهتر است این مبل های کوچک ، کاربردی و دوست داشتنی را بشناسید و مدل های حصیری آن را نیز انتخاب کنید. مبل های کوسنی ، کوچک هستند و معمولا به شکل گرد هستند و به صورت سکو مانند مورد استفاده قرار می گیرند. ظاهر این مبل ها به حدی جالب است که شاید جای خالی آن ها در دکوراسیون هر خانه قابل لمس باشد. مبل های کوسنی در انواع حصیری نیز طراحی و ساخته می شوند. در صورت علاقمند بودن به استفاده از مبلمان حصیری در دکوراسیون می توانید از پاف های حصیری استفاده نمایید.

مبلمان حصیری در دکوراسیون

2- ناهار خوری حصیری :

ست ناهار خوری حصیری یکی دیگر از شیوه های کاربرد مبلمان حصیری در دکوراسیون است. شما می توانید از ناهار خوری حصیری نه تنها در خانه ، بلکه در فضای حیاط و یا تراس نیز استفاده کنید. استفاده از صندلی های ناهار خوری حصیری  باعث ایجاد یک فضای گرم و صمیمی برای صرف وعده های غذا می شود. برای ایجاد یک فضای غذا خوری با تم حصیری استفاده از میز و صندلی ها تماما حصیری ضرورت ندارد. زیرا تنها استفاده از صندلی حصیری کفایت می کند. شما می توانید با انتخاب میز سفید یا به رنگ چوب ، آن را با صندلی ها ست کنید.

مبلمان حصیری در دکوراسیون

3- میز حصیری :

یکی دیگر از شیوه های کاربرد مبلمان حصیری در دکوراسیون ، انتخاب میز های جلو مبلی و میز های عسلی و کوچک از جنس حصیر می باشد. استفاده از میز حصیری باعث ایجاد یک محیط گرم و صمیمی در اتاق نشیمن می شود. استفاده از این میز های حصیری باعث ایجاد یک تغییر ساده و رویایی در دکوراسیون نشیمن می شود. یکی از مزیت های میز های حصیری ، تکراری نبودن آن در دکوراسیون است به همین علت یک انتخاب تازه و متفاوت خواهند بود. اصلا نگران هماهنگ شدن میز های حصیری با مبل های خود نباشید. زیرا میز های حصیری به خوبی با تمامی رنگ ها هماهنگ می شوند. با این وجود توصیه می شود که از رنگ های گرم در کنار مبلمان حصیری استفاده کنید.

مبلمان حصیری در دکوراسیون

4- قفسه حصیری :

معمولا در هر خانه ایی از قفسه ها و شلف ها برای سازماندهی وسایل اتاق خواب و نشیمن استفاده می شود. ممکن است قفسه های حصیری به سختی یافت شوند. اما با کمی حوصله می توان به نتیجه رسید. البته بایستی بدانید که قفسه های حصیری به نسبت قفسه های چوبی و فلزی از مقاومت کم تری برخوردار هستند. و توانایی تحمل وزن سنگین را ندارند. بنابراین توصیه می شود از قفسه های حصیری بیشتر به عنوان عناصر دکوراتیو بهره مند شوید.

مبلمان حصیری در دکوراسیون

5- صندلی حصیری :

صندلی حصیری نیز یکی دیگر از شیوه های کاربرد مبلمان حصیری در دکوراسیون داخلی می باشد. استفاده از صندلی های حصیری نه تنها باعث ایجاد فضایی آرام و مناسب برای مطالعه می شوند بلکه فضای گرم و صمیمی را نیز برای دور همی ها به وجود می آورند. شاید تصور کنید که صندلی های حصیری مکان نرم برای نشستن نیستند. اما اصلا این طور نیست زیرا اغلب این مدل صندلی ها تشکچه دارند و حتی در غیر این صورت نیز می توان با پهن کردن پتو یا تشک روی آن ها فضای مناسبی را برای نشستن فراهم نمود.

طراحی دکوراسیون با تم حصیری

6- تخت خواب حصیری :

شیوه های بسیاری برای ایجاد دکوراسیون با تم حصیری وجود دارد. استفاده از تخت خواب های حصیری یکی از این شیوه ها می باشد. تخت خواب های حصیری باعث ایجاد یک فضای گرم و دعوت کننده در اتاق خواب شما می شوند. این مدل تخت خواب ها بهترین انتخاب برای ایجاد یک تم تابستانه و ساحلی در دکوراسیون اتاق خواب شما هستند. و هم چنین حصیر با هر رنگی به خوبی هماهنگ می شود. با این حال شما برای ست کردن سایر قسمت های دکوراسیون اتاق خواب خود با تخت حصیری کاملا آزاد خواهید بود.

طراحی دکوراسیون با تم حصیری


حتما ببینید : شیوه های کارآمد و دکوراتیو مخفی نمودن رادیاتور در خانه


7- پارتیشن حصیری :

بافت حصیر گزینه مناسبی برای ساخت و تولید پارتیشن می باشد. امروزه با افزایش تنوع پارتیشن ها ، پارتیشن از جنس حصیر را نیز وجود دارد. پارتیشن های حصیری انتخاب مناسبی برای تفکیک بخشی از اتاق خواب است که به عنوان فضای تعویض لباس مورد استفاده قرار می گیرد. حتی می توان از پارتیشن های حصیری در سایر قسمت های منزل نیز استفاده نمایید. زیبایی و وزن کم این نوع پارتیشن ها باعث تمایز آن از سایر پارتیشن ها شده است. وزن کم این پارتیشن ها موجب می شود تا قابل حمل باشند و به راحتی آن ها را جا به جا نمود.

طراحی دکوراسیون با تم حصیری

8- لوستر حصیری :

لوستر های حصیری ، به نسبت لوستر های کلاسیک و لوکس از زرق و برق ندارند. و شاید همین ویژگی مهم ترین مزیت آن ها محسوب شود. زیرا لوستر های ساده حصیری بهترین انتخاب برای کسانی است که ساده پسند هستند و علاقه ایی به دکوراسیون لوکس و مجلل ندارند. حصیر یک انتخاب منحصر به فرد است که هماهنگی خوبی با دکوراسیون مینیمال ، مدرن ، بوهمین و بسیاری از سبک های دیگر دارد. لوسترهای حصیری در فرم های متنوعی طراحی و تولید می شوند. با استفاده از این نوع لوستر ها می توانید از نور ملایم لذت ببرید و محیطی صمیمی و دلپذیری را به وجود آورید.

طراحی دکوراسیون با تم حصیری

9- دیوارکوب حصیری :

لوازم دکوری حصیری از دیگر موارد کاربرد مبلمان حصیری در دکوراسیون داخلی به شمار می روند. به عنوان مثال لوازم دکوری حصیری که در شمال کشور یافت می شود بهترین گزینه برای ایجاد دکوراسیون با تم حصیری هستند و فضای منحصر به فردی را در دکوراسیون به وجود می آورند. بشقاب یکی از محبوب ترین عنصر دکوری حصیری می باشد. در صورتی که به حصیر علاقمند هستید اما خواستار کاربرد آن در تمامی بخش های خانه نیستید ، می توانید از دیوارکوب ها استفاده کنید و مجموعه ایی از مدل های گوناگون آن ها را به دیوار بزنید.

کاربرد وسایل حصیری در دکوراسیون

10- صندوقچه حصیری :

شاید امروزه استفاده از صندوقچه قدیمی و دمده شده باشد. اما شما می توانید مجددا از آن ها در دکوراسیون استفاده کنید و آن ها را تبدیل به ترند کنید. در صورتی که علاقمند به جمع آوری وسایل قدیمی و ارزشمند هستید و یا خواستار ایجاد یک دکوراسیون خاص و منحصر به فرد هستید ، استفاده از یک صندوقچه حصیری بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. صندوقچه های حصیری نه تنها در دکوراسیون نشیمن کاربرد دارند ، بلکه در اتاق خواب نیز قابل استفاده می باشند. در صورت مسطح بودن درب صندوقچه ، قرار دادن لوازم دکوری بر روی آن نیز امکان پذیر می باشد.

کاربرد وسایل حصیری در دکوراسیون

11- ظروف و مبلمان حصیری :

ظروف حصیری نیز یکی دیگر از ایده های استفاده از مبلمان حصیری در دکوراسیون داخلی می باشد. این ظروف قابلیت هماهنگی با انواع متریال ها را دارند و در صورت استفاده در دکوراسیون آشپزخانه و یا در چیدمان میز ناهار خوری باعث ایجاد فضایی گرم و دلپذیر خواهند شد. شاید ظروف حصیری کاربردی نداشته باشند اما به عنوان عنصری دکوراتیو می توانند مورد استفاده قرار گیرند. شما می توانید ظرف حصیری یا مجموعه ایی از ظروف حصیری را بر روی کانتر ، داخل قفسه یا روی میز ناهار خوری قرار دهید.

کاربرد وسایل حصیری در دکوراسیون

12- سبد حصیری :

از سبد های حصیری نیز می توان در دکوراسیون داخلی استفاده نمود. این سبد های حصیری علاوه بر کاربردی بودن ، موجب نظم بخشیدن به وسایل منزل نیز می شوند و مانع از ایجاد فضایی شلوغ و بهم ریخته می شوند. سبد های حصیری به راحتی قابل تهیه می باشند. این سبد ها نه تنها ظاهری زیبا دارند بلکه از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشند. و شما می توانید سالیان سال از آن ها استفاده نمایید. این سبد های حصیری کاربرد های متنوعی دارند. و در هر فضایی از جمله قفسه های فلزی ، فضای زیر روشویی حمام ، زیر تخت خواب و هر جای دیگر قابل استفاده می باشند.

کاربرد وسایل حصیری در دکوراسیون


این مطلب را هم ببینید :

دانلود آرچ مدل 116 – آبجکت حصار و تزیینات باغچه