اگر قصد دارید دفتر کار جدیدی بگیرید و یا می‌خواهید چیدمان دفتر اداری خود را تغییر دهید، یکی از مهم‌ترین مواردی که باید تهیه کنید یک میز اداری شیک و استاندارد است.

اما در زمان خرید میز اداری احتمالا با تنوع بسیار زیادی روبه‌رو خواهید شد که شما را سردرگم خواهد کرد. برای جلوگیری از این موضوع لازم است یک راهنمای خرید میز اداری داشته باشید که به شما بگوید به چه مواردی توجه کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با انواع میز اداری و ویژگی‌های آن بیشتر آشنا شوید.

یک میز کار مناسب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در انتخاب میز اداری باید در نظر بگیرید کیفیت، ارگونومی و سازگاری با فضای کاری شما است. در ادامه به تک تک این موارد خواهیم پرداخت.

کیفیت میز اداری

یک میز با کیفیت برای چندین سال استفاده روزانه شما دوام خواهد آورد. به همین دلیل بهتر است به دنبال جنس‌های بادوام مانند چوب، فلز یا پلاستیک ضخیم باشید.

کیفیت ساخت نباید به گونه‌ای باشد که میز به طور مداوم تکان بخورد و یا احساس سستی داشته باشد. کشوها و درها باید به نرمی و بدون چسبندگی سر بخورند. برای این موضوع بهتر است به سراغ برند معروفی بروید که بتوانید به آن اعتماد کنید.

طراحی ارگونومیک

ارگونومی مناسب برای جلوگیری از درد گردن، کمر و مچ دست در جلسات کاری طولانی، کلید اصلی است. یک میز با ارتفاع قابل تنظیم انتخاب کنید تا بتوانید بنشینید یا بایستید. ارتفاع میز باید به گونه‌ای باشد که مانیتور در سطح مناسبی نسبت به چشم شما قرار بگیرد. همچنین ارتفاع مناسب به شما کمک می‌کند از آسیب دیدن مچ دستتان جلوگیری کنید.

هر آنچه هنگام خرید میز اداری باید بدانید!

سبک طراحی

یکی از موضوعات مهم در راهنمای خرید میز اداری توجه به دکوراسیون و زیبایی‌شناسی موجود در دفتر کار شمت است. برای مثال میزهای چوبی با بیشتر دکورها ترکیب می شود، این در حالی‌ست که اگر قصد تهیه یک میز اداری مدرن را دارید، می‌توانید به سراغ میزهای فلزی بروید. همچنین بهتر است پیش از خرید میز ابعاد فضای خود را اندازه‌گیری کنید تا سایز میز شما متناسب با آن فضا باشد.

انواع میز اداری

انواع مختلفی از میزها در ادارات استفاده می‌شود که لازم است کاربرد هرکدام را بشناسید تا به‌راحتی گزینه مورد نیازتان را از بین آن‌ها انتخاب کنید.

میز مدیریت

میزهای اجرایی بزرگ L شکل یا میزهای چوبی بزرگ، تصویر چشمگیری را برای مدیران یا صاحبان مشاغل ایجاد می‌کنند. معمولا این میزها ابعاد بزرگی دارند که فضایی را برای چندین مانیتور، وسایل مختلف و پرونده‌ها فراهم می‌کند.

هر آنچه هنگام خرید میز اداری باید بدانید!

میز کارمندان

میزهایی با ابعاد متوسط و طراحی ساده و ارگونومی مناسب معمولا برای کارمندان استفاده می‌شود. طرح های ساده و بادوام به کارمندان فضای کاری متمرکز و مناسبی می‌دهد بدون اینکه حواس آن‌ها را پرت کند و یا محیط دفتر را بیش از حد شلوغ کند.

کشوها به کارمندان کمک می‌کنند که میز خود را مرتب نگه دارند و وسایل شخصی را در کشوها قرار دهند. برای مشاهده انواع محصولات و خرید میز کارمندی اینجا کلیک کنید.

میزهای کنفرانس

میزهای مستطیلی بلند اتاق کنفرانس به همکاران امکان برگزاری جلسات را می‌دهند. معمولا این میزها طراحی ساده‌ای دارند و با صندلی‌های چرمی راحت ست می‌شوند. به عنوان مثال در چیدمان و دکوراسیون اتاق کنفرانس، استفاده از میزهای شیشه‌ای فضا را روشن می‌کند. در راهنمای خرید میز اداری کنفرانس لازم است به ابعاد و پهنای مناسب میز توجه کنید تا دسترسی افراد به پذیرایی‌های احتمالی ممکن باشد.

ابعاد و اندازه‌های استاندارد میز اداری

یکی از موارد مهمی که لازم است هنگام خرید میزهای اداری به آن توجه کنیم، ابعاد و اندازه‌های استاندارد است. این کار از دو جهت به شما کمک می‌کند، اول این‌که انتخاب یک اندازه استاندارد می‌تواند دکوراسیونی متناسب و زیبا برای شما پدید آورد. دومین دلیل نیز رعایت ارگونومی مناسب در محل کار است.

از آن‌جایی که افراد ساعات زیادی را در ادارات پشت میز کار خود سپری می‌کنند، در هنگام خرید میز کارمندی مهم است که به سلامت آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید. این موضوع از فرسودگی شغلی جلوگیری می‌کند.

ابعاد استاندارد میز اداری کارمندی

از آن‌جایی که کارمندان ساعات بسیار زیادی را پشت میز خود می‌گذرانند توجه به ارگونومی میز کارمندی نکته‌ای بسیار حائز اهمیت است. طول استاندارد این میزها بسته به فضا بین 70 الی 150 سانتی متر می باشد.

عرض آن نیز بین 60 الی 75 سانتی متر است. ارتفاع میز کارمندی مهم ترین ویژگی آن است و اگر برایتان ممکن است، این ارتفاع را متناسب با قد کارمندان تنظیم کنید. معمولا برای افراد بلند قد ارتفاع 77 سانتی متر و برای افرادی با قد کوتاه تر ارتفاع 73 سانتی متر مناسب است.

اندازه استاندارد میز اداری مدیریتی

یک مدیر معمولا وسایل بسیار زیادی را روی میز کارش قرار می دهد. از پرونده های مختلف و سیستم کامپیوتر گرفته تا مجسمه ها و وسایل تزیینی. حداقل طول میز اداری مدیریتی 180 سانتی متر و حداقل عرض آن 70 سانتی متر است. همچنین ارتفاع بین 70 الی 80 سانتی متر برای این نوع میز در محدوده استاندارد قرار می‌گیرد.

سایز استاندارد میز اداری کنفرانس

انواع میز کنفرانس شیک و مدرن وجود دارد اما کدام گزینه استاندارد است و برای شما مناسب است؟ برای انتخاب بهترین گزینه لازم است به میزان فضایی که دارید توجه کنید. میز کنفرانس باید وسط فضای شما قرار بگیرد به صورتی که صندلی‌ها به راحتی به عقب کشیده شوند.

همچنین باید بدانید معمولا چند نفر در جلسات شما شرکت می‌کنند و لازم است بزرگی میز کنفرانس شما چقدر باشد. اما پیشنهاد ما در راهنمای خرید میز اداری این است که به ازای هر نفر 90 سانتی متر فضا در نظر بگیرید. با این راهنمایی می‌توانید متوجه شوید که میز کنفرانس، با چه میزان طولی نیاز دارید.

متریال و جنس میز اداری

مواد باکیفیت و روش‌های ساخت مناسب، طول عمر و توانایی میز را برای تحمل استفاده روزانه تعیین می‌کند. در هنگام خرید این میزها چند گزینه مختلف خواهید داشته که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

چوب

انواع چوب سخت مانند بلوط، گردو، افرا و… به دلیل استحکام، دوام و ظاهر خوب کلاسیک که با بیشتر دکوراسیون‌ها ترکیب می‌شوند، بهترین انتخاب‌ها هستند. چوب‌های تخته سه لا پایداری را با هزینه کم‌تر نسبت به چوب جامد فراهم می‌کنند.

چوب فراوری شده

چوب‌های فراوری شده مانند تخته خرده چوب یا ورق‌های ذوب شده ملامینه با قیمت‌های پایین‌تر ظاهری شبیه به چوب‌های جامد را در دفتر کار شما ایجاد می‌کنند. این میزها با سطوح ضد آب در برابر لکه‌ها مقاومت می‌کنند اما ممکن است فرورفتگی را راحت‌تر نشان دهند. ساختار سبک وزن آنها مونتاژ و جابجایی را تسهیل می‌کند.

فلز

میزهای آلومینیومی و فولادی قوی سال‌ها استفاده مداوم را تحمل می‌کنند. رنگ‌های براق کروم، نقره‌ای و زغالی با زیبایی‌شناسی مدرن مطابقت دارند و در مقابل زنگ‌زدگی و خوردگی مقاومت می‌کنند. جا دارد در راهنمای خرید میز اداری ذکر کنیم که اگر از شیشه بر روی میزهای فلزی استفاده می‌کنید، بهتر است از تثبیت‌کننده‌ها استفاده کنید تا از لیز خوردن و حرکت کردن مداوم شیشه روی میز جلوگیری کنید.

پلاستیک و لمینت

سطوح پلاستیکی با چگالی بالا ظاهری شبیه به دانه‌های چوبی در روکش‌های مصنوعی دارند. همچنین در جنس پلاستیک و لمینت می‌توانید سطوح ضد آبی داشته باشید که به راحتی پاک می‌شوند. لمینت‌های ملامینه ضخیم که روی تخته خرده چوب اعمال می‌شود سطوح مقاوم در برابر رطوبتی را برای میزهایی که در فضاهای مرطوب مثل شمال کشور استفاده می‌شوند ایجاد می‌کند. لازم است بدانید که این نوع میزها اگرچه قیمت مناسبی دارند اما دوام کم‌تری نسبت به مواد طبیعی دارند.

متریال ترکیبی

ترکیب چوب، فلز و عناصر مصنوعی ویژگی‌های مختلفی را برای حداکثر دوام، عملکرد و جذابیت بصری ایجاد می‌کند. به عنوان مثال، برخی اوقات از قاب‌های چوبی یا روکش‌شده برای افزایش استحکام و زیبایی میز‌های لمینت استفاده می‌شود. همچنین ترکیب چوب و فلز در عین حال که ابهت یک میز را حفظ می‌کند، برای دکوراسیون‌های مدرن یکی از جذاب‌ترین گزینه‌ها است.

نکات مهم در تهیه میز اداری

حالا که با انواع مدل و جنس میزهای اداری آشنا شدیم لازم است در راهنمای خرید میز اداری به ذکر نکات کوچک اما مهم در خرید این نوع میزها بپردازیم:

  • جنسی را انتخاب کنید که متناسب با بودجه، میزان استفاده، دکوراسیون و حجم فضای شما باشد.
  • تلاش کنید برای میزهایی که افراد ساعات زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند بودجه بیش‌تری کنار بگذارید تا میزی با ارگونومی مناسب تهیه کنید.
  • امکان افزودن وسایل جانبی مثل پد مچ دست و زیرپایی بهترین سرمایه‌گذاری برای حفظ سلامت کارکنان است.
  • در نظر بگیرید که چگونه میز شما قرار است اثاثیه موجود، نور و فضای طراحی کلی دفتر شما را تکمیل کند.
  • اگر میزی دارید که زیاد جابجا می‌کنید، میزهای چرخ‌دار از بهترین گزینه‌ها هستند.

خرید بهترین میز اداری

در این راهنمای خرید میز اداری ابتدا مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هر میز اداری‌ای باید داشته باشد را بررسی کردیم. سپس با انواع میزهای اداری آشنا شدیم و تفاوت‌های آن‌ها را آموختیم. اما یادتان باشد در تهیه تجهیزات اداری، باید به سراغ بهترین کیفیتی که با بودجه شما متناسب است بروید. زیرا تهیه تجهیزات اداری یک سرمایه‌گذاری است و درصورتی‌که محصولات با کیفیتی تهیه نکنید، به زودی مجبور خواهید بود مجددا هزینه‌ای را برای تعمیر و یا خرید آن‌ها بپردازید.

شرکت هونیک ارائه‌ دهنده بهترین و باکیفیت‌ترین تجهیزات و مبلمان اداری است. با مراجعه به این فروشگاه می‌توانید تنوع بسیار بالایی از صندلی‌ها، میزها، اکسسوری‌ها و دیگر تجهیزات اداری را مشاهده کنید و این موضوع به شما کمک خواهد کرد که از بین گزینه‌های زیاد دقیقا همان چیزی را تهیه کنید که به آن نیاز دارید. از طرفی کیفیت کالای موجود در هونیک خیال شما را راحت می‌کند که قرار است تجهیزاتی بادوام و با طول عمر بسیار زیاد تهیه کنید.

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت مرجع دانلود معماری هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد