طراحی سالن زیبایی با دیوار های سبز

طراحی سالن زیبایی پوست و مو Fig واقع در یک فروشگاه به مساحت37 متر مربع در بخش غربی شهر ونکوور کانادا توسط استودیو معماری Scott & Scott به اجرا رسیده است. مالکین این مرکز زیبایی، آنیتا چان و جسیکا والش هستند که در این سالن زیبایی به مراجعین خود خدماتی گسترده ایی از درمان پوست مانند درمان های صورت و تزریقات را ارائه می دهند.

طراحی سالن زیبایی پوست و مو

طراحی دیوار های این مرکز زیبایی به رنگ سبز و با استفاده از متریال فولاد سوراخ دار به شکل منحنی های خمیده صورت گرفته است. ساختمان این سالن زیبایی متعلق به دهه 1900 میلادی است و دارای روشویی و قفسه بندی های زیبایی می باشد. به منظور نمایان ساختن ارتفاع کامل، تیر های چوبی اصلی فضا را به عقب کشیده است و دیوار های فولادی سوراخ دار با سقف تورفته یکی شده اند. سازه دیوار سبز رنگ به صورت مدولار طراحی شده است.

طراحی سالن زیبایی پوست و مو

قفسه هایی با رویه مرمر خاکستری تیره به منظور نمایش محصولات به همراه با بخش پایینی برای انبار لوازم به دیوار متصل شده اند. در قسمت بالا نیز قفسه های شیشه ایی قرار داده شده است. یک تورفتگی دیگر نیز که با یک سینک سبز مجهز شده به منظور تست محصولات توسط مشتریان طراحی شده است. تیم معماران درباره طراحی این پروژه اظهار داشته اند: “این مونتاژ مدولار به عنوان قفسه ایی برای نمایش محصولات، که با انبار ، یک روشویی و نیمکت یکی می شود، تا کف زمین امتداد می یابد.”

طراحی سالن زیبایی پوست و مو

نوار های طولانی از چراغ ه در شکاف های بلند به صورت یکپارچه تعبیه شده اند که با نورپردازی پالت رنگی موجود متضاد هستند. به منظور تأکید بر استفاده مرکز زیبایی Fig از محصولات “clean” که اغلب شامل ترکیبات طبیعی هستند از پالت رنگی سبز تیره در طراح داخلی این فروشگاه استفاده شده است. هم چنین در این مرکز زیبایی یک کانتر بیضی شکل سبز رنگ قرار دارد که با یک رویه مرمر خاکستری پوشانده شده است. یکی دیگر از دیوار های این مرکز زیبایی با استفاده از پرده های مخمل سبز تیره پوشانده شده است. این بخش شامل سه غرفه خصوصی یا “خدمات درمان پوست” برای معالجه و تزریق پوست می باشد.

طراحی سالن زیبایی پوست و مو

پرده های مخمل به میزان ارتفاع سقف در نظر گرفته شده اند که به عنوان آکوستیک نرم عمل می کنند و در عین حال نیز مانند درب های اتاق های درمان نیز هستند. در داخل اتاقک ها، صندلی های آرایشگری سبز روشن ژاپنی قرار دارد. برای قرارگیری تجهیزات، دستگاه ها درمانی، تجهیزات دیگر برای واحد درمانی، واحد های فلزی و چوبی تعبیه شده است. هم چنین یک تورفتگی مخصوص نیز به منظور نگهداری کیف ها و لباس ها در نظر گرفته شده است. یک حمام گرد در مرکز این سالن زیبایی قرار دارد که دارای دیوار های هلویی رنگ، کف و پیشخوان های رنگی هلو قرمز است.


حتما ببینید : طراحی بوتیک لباس با مبلمان مدولار


سایر تصاویر طراحی سالن زیبایی پوست و مو در کانادا

طراحی سالن زیبایی با دیوار های سبز

طراحی سالن زیبایی با دیوار های سبز

طراحی سالن زیبایی با دیوار های سبز

منبع : dezeen

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری