خلاقیت و نوآوری در طراحی سازه نمایشگاهی

سازه Flotsam & Jetsam با جدیدترین تکنولوژی ها در ساحل توسط گروه معماری SHoP طراحی و ساخته شده است. این سازه نمایشگاهی گامی در جهت خلاقیت و نوآوری در معماری و طراحی به شمار می رود. گروه معماری SHoP با دریافت جایزه 2016 Design Visionary فرصت ساخت سازه در نمایشگاه سالانه طراحی میامی داده شد. این سازه 8094 متر مربع مساحت دارد که با الهام از روح شاداب شهر و هم چنین نقش کمتر شناخته شده آن به عنوان یک مرکز تکنولوژی در حال ظهور طراحی شده است.

طراحی خلاقانه سازه نمایشگاهی

در این پروژه به خوبی تکنیک های جدید چاپ سه بعدی در فضایی متمرکز حول دو فضای چادر مانند به نمایش درآمده است. معماران این پروژه ساختار هایی را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند که در آن بازه زمانی جز بزرگترین اشیاء چاپ شده توسط پرینت سه بعدی بودند که تا آن زمان طراحی و اجرا شده بودند. طراحی و ساخت این سازه بر روی یک پلتفرم Dassault Systèmes 3DExperience صورت گرفته است. نام این پروژه از دریا گرفته شده است که بر طبیعت ناپایدار سازه مورد نظر تاکید دارد. واژه Flotsam یک اصطلاح قدیم دریایی به معنای نجات یافته در اقیانوس بعد از غرق شدن یک کشتی است و کلمه Jetsam نیز باری است که معمولا از کشتی به دریا پرتاب می شود تا وزن کشتی در هنگام طوفان سبک شود.

طراحی خلاقانه سازه نمایشگاهی

تیم معماران برای ساخت قطعات این سازه نمایشگاهی از دو ربات صنعتی اصلاح شده استفاده نموده اند که تبدیل به اعضای افتخاری تیم شده اند. و هر یک از آن ها دارای ویژگی ها ، خصوصیات و محدودیت های مختص به خود هستند که نقش بسزایی را در شکل دادن به فرم نهایی ایفا می کنند. از یک ماده آزمایشی برای سکو های پروژه و مرکز میلگرد های هیبریدی آن استفاده شده که به تازگی Oak Ridge آن را توسعه داده است:

  • چاپ های بامبو به شکلی پایدار و سازگار با با محیط زیست صورت گرفته است.
  • قطعات در ORNL در چاپگری بزرگ تولید شده و بیشترین وزن آن ها نزدیک به 700 پوند است.

پس از ساخت و نصب این سازه نمایشگاهی در سال 2016 طراحی میامی ، با انتقال سازه ، مجددا از آن به عنوان مرکزی برای فروش محصولات کشاورزی و برگزاری نمایشگاه استفاده شد. در سال 2019 ، اجزای سازه با همکاری مجمع محیط زیست سازمان ملل متحد به نایروبی در کنیا منتقل شدند.


حتما ببینید : طراحی داخلی سالن زیبایی کریستال


سایر تصاویر طراحی خلاقانه سازه نمایشگاهی

طراحی خلاقانه سازه نمایشگاهی

طراحی خلاقانه سازه نمایشگاهی

طراحی خلاقانه سازه نمایشگاهی

طراحی خلاقانه سازه نمایشگاهی

طراحی خلاقانه سازه نمایشگاهی

منبع : shoparc

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش شبیه سازی صحنه داخلی در نرم افزار تری دی مکس