طراحی داخلی مغازه میوه فروشی مدرن

مغازه میوه فروشی “Fresh & Go” واقع در شهر کی یف پایتخت اوکراین توسط استودیو معماری “YUDIN” طراحی شده است. این فروشگاه میوه فروشی مدرن 70 متر مربع مساحت دارد که در داخل یخچال و قفسه های آن مواد خوراکی مانند: آبمیوه، سالاد، میوه، چای، روغن به صورت خشک و یا تازه برای فروش قرار داده شده است. مواد خوراکی تازه و سالم موجب ایجاد حس سر زندگی، شادابی و فکر باز می شود.

مغازه میوه فروشی

هدف اصلی تیم معماران در طراحی این فروشگاه نمایش مفید بودن مواد غذایی سالم و تازه برای سلامتی بوده است که دکوراسیون داخلی آن به خوبی این هدف را به تصویر کشیده است. هم چنین تنوع رنگی میوه ها تاثیر بسزایی در طراحی این مغازه مدرن داشته است. و در جهت دستیابی به احساس سلامتی و شادابی یک المان مهم محسوب می شود.

این فروشگاه مدرن مراجعه کنندگان را از هیاهو و شلوغی شهر دور می کند. ویژگی هایی همچون ایده های سبز ،توجه به سلامتی و به حداکثر رساندن حس مثبت درون افراد کانسپت اصلی معماران در طراحی این مغازه میوه فروشی بوده است. معماران در طراحی این مکان به روشنایی فضا، لوازم و نظم در ترتیب قرارگیری محصولات بیشترین توجه را داشته اند که مثل  یک تابلو نقاشی رنگارنگ جلب توجه می کند. یکی دیگر از عوامل مهم در طراحی این فروشگاه مدرن توجه به دمای مطلوب برای محصولات و زنده نگه داشتن حس تازگی بوده است.

طراحی فروشگاه میوه

در این فروشگاه میوه به منظور مهیا نمودن نمایی دیگر از محصولات و راحتی در انتخاب برای مشتریان بر روی چهار پایه های فلزی و داخل جعبه ها مجموعه ایی از محصولات قرار داده شده است. هم چنین برای مشتریان این امکان فراهم شده تا محصولات مورد نظر خود را از داخل یخچال یا باکس های چوبی انتخاب نمایند و بدین ترتیب برای انتخاب و سفارش مشتریان هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.

تیم معماران در طراحی داخلی این مغازه میوه فروشی سعی کرده اند تا از پتانسیل باکس های واقع در مرکز فروشگاه در راستای افزایش کارایی استفاده نمایند. این باکس های مرکزی در رنگ های  سفید و سبز هستند که علت انتخاب این رنگ ها همخوانی بیشتر با سایر قسمت های فروشگاه است. در داخل این فروشگاه میوه فروشی به وفور تخت سه لایی مورد استفاده طراحان قرار گرفته است به این صورت که برای ساخت دیوار بالای ویترین، باکس ها، سقف و درخت نمادین در مرکز فروشگاه از تخت سه لایی استفاده شده است. هم چنین از لامپ هایی که به تخته سه لایی متصل شده اند برای تامین نور کافی استفاده شده است. در این فروشگاه میوه از عناصر طبیعی نیز مانند: سنگ، چوب، فلز و.. استفاده شده که نشانگر هدف معماران از طراحی فروشگاه می باشد.


حتما ببینید : طراحی باشگاه زیبای اندام World Class در روسیه


سایر تصاویر پروژه طراحی داخلی مغازه میوه فروشی مدرن

طراحی فروشگاه میوه

مغازه میوه فروشی

مغازه میوه فروشی

منبع : interiorzine

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش برش پلان ساختمان در اتوکد و فوتوشاپ

دانلود صحنه آماده سه بعدی ساختمان و طراحی محوطه