دکوراسیون آپارتمان کوچک و مدرن

این آپارتمان کوچک اما کاربردی منبع الهام بخشی برای زیباسازی فضا های کوچک زندگی می باشد. این خانه کوچک و مدرن دارای ایده های خیره کننده ایی است که علاوه بر زیبایی و کاربردی بودن ، موجب می شوند فضا بزرگ تر از اندازه واقعی به نظر برسد.

آپارتمان کوچک اما کاربردی

در هنگام ورود به داخل خانه ، در سمت راست ورودی ، آشپزخانه با پلان L  شکل تعبیه شده است. آشپزخانه دارای کابینت های خاکستری تیره در ردیف های پایین و کابینت های سفید رنگ در ردیف بالایی می باشد. عدم وجود جزیره و یا کانتر موجب شده تا عبور و مرور به راحتی امکان پذیر باشد. چیدمان صحیح و متناسب با ابعاد آشپزخانه ، این عرصه را کاربردی نموده است. و هم چنین با نصب تعداد مناسبی کابینت فضای ذخیره سازی کافی ایجاد شده است. در سمت چپ نیز سرویس بهداشتی با دربی هم جهت با درب ورودی قرار گرفته است. و در کنار آن اتاق خواب با کمد های کافی برای ذخیره سازی تعبیه شده است.

آپارتمان کوچک اما کاربردی

در نزدیکی آشپزخانه با قرار گیری میز عذا خوری قسمتی برای سرو راحت غذا در نظر گرفته شده است. که علاوه بر این به عنوان کانتر برای سطح کار فعالیت های آشپزی مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین قرار گیری دو صندلی تک و یک نیمکت با رنگ مشابه کابینت های خاکستری در سمت دیوار ، نه تنها موجی ایجاد فضای نشیمن بیشتری شده بلکه حداکثر استفاده بهینه از فضا نیز صورت گرفته است.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

فضای نشیمن نیز در گوشه ایی دیگر از فضای این آپارتمان کوچک قرار گرفته است. چیدمان و دکوراسیون این قسمت به علت محدودیت در فضا ، با استفاده از رنگ های ملایم و تقریبا خنثی و تنها با یک مبل راحتی دو نفره طراحی شده است. در واقع در دکوراسیون این آپارتمان کوچک اما کاربردی سعی در عدم حذف هر حوزه ایی شده است. هم چنین تفکیک و جداسازی فضا ها از یک دیگر به خوبی انجام شده است و فضای ذخیره سازی کافی نیز در نظر گرفته است. اتاق خواب در سمت دیگر نشیمن قرار گرفته است. دیوار شیشه ایی خمیده اتاق خواب مستر را از سایر فضا ها مجزا نموده است. استفاده از پارتیشن شیشه ایی به علت دید کافی، تنگ و خفه نشدن فضا صورت گرفته و هم چنین استفاده از اشکال منحنی و نرم نیز به دلیل جلوگیری از محدودیت فضایی بوده است.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

اتاق خواب مستر دارای کمد های کف تا سقف و یک ردیف کمد های دیواری با رنگ خاکستری در قسمت بالایی و مابقی به رنگ سفید در قسمت زیرین می باشد. در مجموع طرح رنگی اتاق خواب مستر با اتاق نشیمن و دکوراسیون کل آپارتمان مطابقت دارد و به دلایل زیر صورت گرفته است:

  1. ایجاد تعادل در فضا
  2. جلوگیری از تضاد بصری ناهمگون
  3. ایجاد جریان در بین اجزای دکوراسیون
  4. قابلیت دید از طریق پارتیشن شیشه ایی

هم چنین درگاه های قوسی و پارتیشن منحنی نیز با یک دیگر مطابقت دارند و موجب شده اند تا فضا به لحاظ بصری هم راستا و یکنواخت به نظر برسد.


حتما ببینید : طراحی داخلی آپارتمان کوچک با تم صورتی و خاکستری


سایر تصاویر طراحی داخلی آپارتمان کوچک اما کاربردی

طراحی داخلی آپارتمان کوچک

دکوراسیون آپارتمان کوچک و مدرن

دکوراسیون آپارتمان کوچک و مدرن

آپارتمان کوچک اما کاربردی

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مستند ساخت برج العرب – مستند دوبله فارسی ارتباطات مهندسی