دکوراسیون آپارتمان زیر 70 متر مربع

این آپارتمان کوچک زیر 70 متر مربع (66.5 متر مربع) مساحت دارد و با تم صورتی طراحی شده که این رنگ نشان می دهد که کوچک بودن فضا محدودیتی برای خلق دکوراسیون زیبا و کاربردی نیست. این موضوع که کاربران پالت رنگی روشن و یا تیره را برای فضا انتخاب می کنند و یا انتخاب تنالیته رنگی خاص می تواند تاثیر بسزایی در دکوراسیون و احساس حاصل از قرارگیری در خانه داشته باشد. رنگ یکی از عوامل بخشیدن هویت به فضا محسوب می شود. دکوراسیون این آپارتمان کوچک با تم صورتی و خاکستری طراحی شده است.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک با تم صورتی و خاکستری

در دکوراسیون این آپارتمان کوچک از رنگ های روشن در کنار پله ایی صورتی استفاده شده که رنگ صورتی ملایم باعث ایجاد لطافت و آرامش بی نظیری در فضا شده است. از ترکیب دو قرمز و سفید ، رنگ صورتی حاصل می شود. این رنگ نرم و لطیف نماد دوستی ، آرامش و صلح است و در عین حال جسورانه ، پر جنب و جوش است و احساسات عاطفی را برمی انگیزد و رنگی امید بخش نیز محسوب می شود. رنگ خاکستری یکی از بهترین رنگ ها برای ترکیب با رنگ صورتی می باشد که باعث ایجاد هماهنگی چشم نوازی می شود و به فضا هویت منحصر به فردی می بخشد. در حقیقت خلق فضایی ظریف و ماهرانه ، آرام و پر اعتماد به نفس از جمله تاثیرات روانی رنگ خاکستری در دکوراسیون داخلی منزل می باشد.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک با تم صورتی و خاکستری

در دکوراسیون این آپارتمان کوچک ، راه پله صورتی به عنوان نقطه کانونی در اتاق نشیمن عمل می کند. در این آپارتمان ، به علت کوچک بودن فضا بخش های نشیمن ، غذا خوری و آشپزخانه با مرز هایی با یک دیگر تلفیق شده اند. دکوراسیون این خانه کوچک شامل مبل خاکستری مدرن ، تابلوی هنری سفید ، روشنایی دیواری به همراه ستون راه راه برجسته کنار پلکان صورتی و هم چنین تم طبیعی متریال چوب می باشد. این آپارتمان کوچک به صورت پلان باز طراحی شده است. استفاده از رنگ های روشن در طراحی داخلی موجب شده فضا بزرگ تر به نظر برسد.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک با تم صورتی و خاکستری

اکسسوری های روی میز قهوه خوری گرد و دکوری های مینیمال حس گرما به فضای خانه بخشیده اند. و طراحی کابینت ها و کمد های مدرن نیز فضا را روشن تر و دلباز تر نموده اند. هم چنین فضای کافی برای ذخیره سازی در نظر گرفته شده است. طراحی راه پله صورتی با فلز سوراخ شده به عنوان عنصری خاص در دکوراسیون محسوب می شود که علاوه بر زیبایی ، ایمن نیز می باشد و موجب ایجاد راه ارتباطی خوبی با طبقه بالا شده است.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک با تم صورتی و خاکستری

کانتر آشپزخانه به شکلی ظریف به  ستون کنار پله اتصال یافته است و نور طبیعی و کافی خورشید نیز به واسطه پنجره های دوجداره به داخل خانه هدایت می شوند. در پشت کانتر صبحانه ، جلوه چوبی کابینت ها حس گرمای بصری را به وجود آورده است و گیاهان سبز نیز با افزودن پالت رنگی سبز طراوت و شادابی را در فضا افزایش داده اند. در قسمت ورودی خانه نیز استفاده از کاشی های براق عمودی در کنار یک آینه دیواری سفید با گوشه های گرد هماهنگی خوبی با فرم منحنی کنج دیوار ایجاد کرده اند و هم چنین موجب افزایش نرمی و لطافت در قسمت ورودی شده است.

طراحی داخلی آپارتمان کوچک با تم صورتی و خاکستری

تفکیک حوزه های ضروری به علت افزایش فضا صورت گرفته است و استفاده بهینه از فضای موجود با استفاده از پتانسیل موجود به علت ارتفاع بلند سقف این خانه به شکل هوشمندانه از پله و دو سطحی کردن فضا استفاده شده است. طبقه بالا به فضای خواب و کار اختصاص داده شده است، تخت خواب با اختلاف ارتفاع کمی تخت خواب روی سکویی قرار گرفته و از فضای کار مجزا شده است. این کار علاوه بر حفظ حریم خصوصی باعث ایجاد یک نشیمن کوچک در این قسمت شده است و در عین حال نیز مکان مناسبی را برای کار و مطالعه ،قفسه ،کمد ها و فضای کافی برای ذخیره سازی لوازم مورد نیاز به وجود آورده است.

طراحی آپارتمان با تم صورتی

از رنگ صورتی در دکوراسیون حمام نیز استفاده شده است. منحنی ها موجود در این فضا با پیروی از فضای خانه تکرار شده و در کنار کاشی های جسورانه و روشنایی های دایره ایی منجر به خلق فضایی متنوع و زیبا به لحاظ بصری شده است.


حتما ببینید : طراحی داخلی آپارتمان کوچک با تم صورتی و خاکستری


سایر تصاویر طراحی داخلی آپارتمان کوچک با تم صورتی و خاکستری

طراحی آپارتمان با تم صورتی

طراحی آپارتمان با تم صورتی

طراحی آپارتمان با تم صورتی

طراحی آپارتمان با تم صورتی

رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی در دکوراسیون

منبع : home designing

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود مجموعه مدل سه بعدی ماشین های لوکس