ایده های دکوراسیونی دخترانه

اگر صاحب فرزند هستید ، بایستی در طراحی داخلی منزل به طراحی دکوراسیون اتاق کودکان توجه داشته باشید. کودکان به علت این که تحت تاثیر محیط پیرامون خود قرار می گیرند به اتاق هایی متناسب با خواسته های خود نیاز دارند. علاوه بر این در طراحی دکوراسیون اتاق خواب فرزندانتان حتما به جنسیت آن ها توجه کنید. بایستی در طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه ، روحیه لطیف آن ها در نظر گرفته شود. اتاقی که به هنگام وارد شدن به آن احساس کنید پا به دنیای بچگانه یک دختر بچه گذاشته اید. و تمامی عناصر به کار رفته در این اتاق بایستی شما را غرق در این دنیا کنند. برای آشنایی با نحوه دکوراسیون اتاق دخترانه ، بایستی ابتدا بفهمید ذهن یک دختر بچه به چیزی مشغول است؟ در این مطلب با طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه آشنا خواهید شد که الهام بخش شما برای ایده ایی نو خواهند شد.

طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه

اصول طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه

1- درب اتاق خواب : 

درب اتاق خواب ، نخستین موردی است که بایستی در دکوراسیون اتاق دخترانه به آن توجه کنید. در صورتی که خواستار ایجاد دکوراسیونی مطابق با خواست و آرزو های دخترانه هستید ، از درب اتاق شروع کنید. یک درب متفاوت نشان دهنده اتاقی به مراتب متفاوت تر از پشت آن خواهد بود. بنابراین ظاهر و دکور درب ورودی را بی اهمیت ندانید.

طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه

2- کاغذ دیواری : 

کاغذ دیواری به عنوان پس زمینه اتاق بسیار حائز اهمیت می باشد. رنگ کاغذ دیواری غالب ترین رنگ موجود در یک اتاق است ، بنابراین با دقت تمام آن را انتخاب کنید. کاغذ دیوار های دخترانه در انواع مختلفی وجود دارد که می توانید از میان آن ها بهترین را برای دکوراسیون اتاق دخترانه انتخاب کنید. البته توصیه می شود کاغذ دیواری را متناسب با سلیقه فرزند خود انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه

3- فرش : 

فرش یکی از عناصر دکوراسیونی می باشد که وجود آن در هر اتاقی لازم و ضروری است. رنگ و بافت فرش بسیار حائز اهمیت می باشد. فرشی هماهنگ با سایر رنگ های به کار رفته در فضا انتخاب نمایید تا هارمونی مناسبی در دکوراسیون اتاق خواب ایجاد شود.

طراحی دکوراسیون اتاق دخترانه

4- تخت خواب : 

تخت خواب یکی از مهم ترین عناصر تشکیل دهنده دکوراسیون اتاق دخترانه می باشد. فرزند شما در دنیای کودکانه خود ، خود را یک پرنسس تصور می کند. بنابراین باید با او همانند یک پرنسس رفتار کنید. هر دختر بچه ایی عاشق یک تخت خواب صورتی با پرده های هم رنگ و تزیینات مشابه می باشد. فرزند شما با داشتن یک تخت خواب صورتی میان رویا و واقعیت فاصله زیادی نخواهد دید.

دکوراسیون اتاق دخترانه

یکی از آرزو های تمامی دختران ، داشتن یک خانه کوک مخصوص به خود است. به احتمال زیاد بار ها متوجه شده اید که دختر بچه ها با اشتیاق فراوان به ساخت این خانه های کوچک رویایی می پردازند. شما نیز می توانید آرزوی دیرینه کودک خود را به واقعیت مبدل سازید. یک تخت خواب به شکل خانه جذاب ترین قسمت اتاق کودک تان خواهد شد. شما می توانید این تخت خواب را در میان دکوراسیون تعبیه کنید و یا آن را در بالای فضایی ایجاد کنید که دسترسی به آن از طریق یک نردبان صورت گیرد. این کار بستگی به سلیقه و انتخاب شما دارد.

دکوراسیون اتاق دخترانه

5- قفسه و شلف دیواری : 

وجود قفسه در اتاق کودک از اهمیت ویژه ایی برخوردار است. کودکان وسایل بسیار زیادی دارند که هر چقدر فضا داشته باشید باز هم برای جای دادن آن ها دچار مشکل می شوید. در این شرایط بهترین راه برای ساماندهی وسایل استفاده از قفسه و شلف دیواری است. شما می توانید لوازم پر کاربرد کودک خود را در این قفسه ها قرار دهید و به راحتی نیز به آن ها دسترسی داشته باشد.

دکوراسیون اتاق دخترانه

6- مبل : 

مبل ، یکی دیگر از لوازم مورد استفاده در دکوراسیون اتاق دخترانه می باشد. شما می توانید مبل را در گوشه ایی از اتاق کودک قرار دهید تا در هنگام دعوت دوستانش به خانه ، اتاق فضای کافی برای نشستن داشته باشد. البته این ایده مناسب اتاق هایی با مساحت بالا می باشد.

دکوراسیون اتاق دخترانه


حتما ببینید : 8 نکته کاربردی طراحی دکوراسیون نشیمن آرام و دعوت کننده


7- سکو های دورچین فضایی برای نشستن : 

در صورتی که اتاق خواب کودک شما به اندازه کافی جا دارد اما قصد ندارید با قرار دادن میز و صندلی محیط آزاد میانی را از بین ببرید. بهترین راه استفاده از سکو های دورچین به عنوان محلی برای نشستن است. می توان برای ایجاد فضای ذخیره سازی در قسمت پایینی این سکو ها کشو هایی را ایجاد نمود. شما می توانید  از روکش های خاص و کوسن های مشابه بر روی سکو ها استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق دخترانه

8- آویختن پرده و قرار دادن چند کوسن بر روی زمین :

کودکان به نشستن بر روی زمین بسیار علاقمند هستند. هر چقدر هم که در اتاق کودکان مبل و صندلی وجود داشته باشد ، باز می بینید که ترجیح می دهند بر روی زمین بنشینند. کودکان به فضایی نیاز دارند که بتوانند تمام وسایل بازی خود را آزادانه پخش کرده و در آن احساس راحتی داشته باشند. شما می توانید برای ایجاد چنین فضایی در گوشه ایی از اتاق یک پرده از سقف آویزان کنید و چند کوسن را نیز در زیر پرده و بر روی زمین قرار دهید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

9- دارور : 

یکی دیگر از عناصر مورد نیاز در دکوراسیون اتاق دخترانه ، دراور می باشد. کمد ها به علت مرتفع بودن امکان دارد برای کودکان قابل دسترس نباشند ، بنابراین یک دراور کوچک می تواند به راحتی قابل دسترس و استفاده باشد. شما می توانید به جای کمد از یک یا چند دراور یا میز کشو دار استفاده کنید که بیشتر مناسب برای کودکان می باشد و شاید مرتب سازی فضای آن برای فرزند تان ساده تر نیز باشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

10- چسباندن اسم کودکان بر روی دیوار :

چسباندن اسم کودک با حروف بزرگ بر روی دیوار یکی دیگر از ایده های جذاب دکوراسیون اتاق دخترانه می باشد. این ایده نه تنها باعث زیبایی فضای اتاق خواهد شد بلکه به اتاق کودک شما هویت می بخشد. و حس مالکیت اتاق را به فرزند شما القا خواهد نمود. با این ایده می توانید به کودک خود نشان می دهید ، که او و وجودش برای شما بسیار مهم است و  این حس خوبی است که دکوراسیون اتاق او را چندین برابر زیبا تر جلوه خواهد داد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

11- تاب :

بازی با تاب یکی از لذت بخش ترین بازی های کودکانه می باشد. تقریبا هیچ کودکی وجود ندارد که از تاب خوردن لذت نبرد ، مخصوصا اگر در اتاق خود یک تاب داشته باشد. بنابراین تاب یکی دیگر از عناصری است که می توانید در دکوراسیون اتاق دخترانه از آن بهره مند شوید. ارتفاع و محل تاب را به گونه ایی در نظر بگیرید که برای رفت و آمد مزاحمتی ایجاد نکند و در عین حال امنیت داشته باشد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

12- کوسن :

کوسن ها نیز یکی دیگر از عناصر پر کاربرد در دکوراسیون اتاق دخترانه هستند. انواع مختلفی از کوسن ها وجود دارند که می توانید از آن ها در دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید. طرح ، بافت و رنگ کوسن ها را به گونه ایی انتخاب کنید که با سایر عناصر موجود در اتاق مطابقت داشته باشند. شما می توانید کوسن ها را روی زمین ، تخت و مبل قرار دهید. تنوع رنگ و طرح کوسن ها و یا استفاده از یک طرح و رنگ مشابه بستگی به سلیقه شما دارد.

ایده های دکوراسیونی دخترانه

13- آویز های رنگارنگ ، کاغذی یا نورانی : 

آویزهای رنگارنگ ، کاغذی یا نورانی یکی دیگر از ایده های جذاب دکوراسیون اتاق دخترانه می باشند. شما می توانید قسمتی از اتاق کودک را به این آویز ها اختصاص دهید. یکی از این قسمت ها قسمت بالای تخت خواب می باشد. شما خود نیز می توانید تنها با کمی خلاقیت و ایده گرفتن از طرح های متنوع ، آویز ها را بسازید که مقرون به صرفه تر نیز خواهد بود.

ایده های دکوراسیونی دخترانه

14- یک قاب به دیوار و چند گیره آویز :

دختران وسایل بسیار زیادی دارند و شاید عادی باشد که بیشتر اوقات آن ها را گم می کنند ، زیرا جای مناسبی برای قرار دادن وسایل کوچک شان تعریف نشده است. بهتر است برای رفع این مشکل به دنبال یک راه حل باشید. به عنوان مثال ، می توانید یک قاب به همراه چند گیره آویز بر روی دیوار نصب کنید ، با این ایده ساده می توانید محل مناسبی را برای نگهداری وسایل به وجود آورید.

ایده های دکوراسیونی دخترانه


این مطلب را هم ببینید :

دانلود Digital Film Tools Rays – پلاگین ایجاد افکت پرتو نور برای فتوشاپ