روش های استفاده از رنگ سبز در اتاق خواب

اتاق خواب مکانی برای خوابیدن و رفع خستگی ها و استرس های روزانه است به همین علت باید در طراحی آن از رنگ هایی استفاده شود که باعث ایجاد فضایی راحت و آرامش بخش شده و مانع از خستگی چشم ها شود. رنگ سبز یکی از رنگ هایی است که در هر مکانی که مورد استفاده قرار گیرد باعث ایجاد فضایی آرام و راحت خواهد شد. شیوه های مختلفی برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون وجود دارد که در این مطلب با 10 روش کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب آشنا خواهید شد.

رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب

حتما می دانید که رنگ ها تاثیر فراوانی بر روی روح و روان انسان دارند. بنابراین اگر تاثیر بیشتر رنگ های به کار رفته در دکوراسیون را بر روی روحیه انسان در نظر داشته باشید ، می توانید با استفاده از رنگ سبز در محیط زندگی خود فضایی فرح بخش و تسکین دهنده را به وجود آورید. شما می توانید از رنگ سبز و تنالیته های متنوع آن در سطوح مختلف مانند پرده ها ، رو تختی ، روکش بالش ها ، ملحفه ها ، تابلو ها ، مبلمان ، سیستم روشنایی و دکوراسیون دیوار ها بهره مند شوید. در صورتی که علاقمند به استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب هستید باید به این موضوع آگاه باشید که رنگ سبز با تمام سبک های طراحی داخلی از سبک کانتری گرفته تا سبک مدرن هماهنگی دارد و باعث ایجاد فضایی مناسب و دلنشین برای استراحت کردن خواهد شد. هم چنین رنگ سبز با بسیاری از رنگ های دیگر نیز سازگار بوده و ترکیب رنگی های زیبایی را به وجود می آورد. در ادامه با 10 شیوه کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب آشنا خواهید شد.

رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب

10 شیوه کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب

1- ترکیب رنگی سبز و کرم در اتاق خواب :

رنگ سبز از جمله رنگ هایی است که در ترکیب با رنگ سبز هماهنگی بسیار زیبا و دلنشینی را به وجود می آورد. مخصوصا در صورتی که از تنالیته های تیره تر رنگ سبز بهره مند شوید. به این علت که رنگ کرم جلوه زیبایی به رنگ سبز تیره می بخشد. استفاده از این رنگ در چه نوع سطوحی بسته به سلیقه شخصی شما است. تنها موضوع مهم این است که به شکلی از ترکیب رنگ سبز و کرم استفاده شود که نتیجه رضایت بخشی را به ارمغان آورد. به عنوان مثال شیوه های کاربرد ترکیب رنگ سبز و کرم در دکوراسیون اتاق خواب به شرح زیر می باشد:

  • رنگ آمیزی دیوار ها را به رنگ سبز
  • استفاده از رو تختی کرم رنگ با طرح های سبز
  • استفاده از منسوجاتی مانند پرده ها و روتختی های سبز رنگ
  • انتخاب سرویس خواب و مبلمان موجود در اتاق خواب به رنگ کرم

رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب

2- ترکیب رنگ های مختلف با رنگ سبز در اتاق خواب :

در صورتی که قصد دارید فضایی فرح بخش و دلباز را در اتاق خواب خود ایجاد کنید بهتر است از ترکیب رنگ سبز با رنگ های زرد و آبی استفاده کنید و یک ریتم و آهنگ زیبا را در طراحی اتاق خواب خود به وجود آورید. اگر خواستار استفاده از تنالیته های درخشان و زنده رنگ سبز هستید بهتر است که آن را در ترکیب با رنگ های خنثی مانند رنگ های طوسی ، سفید ، کرم و یا بژ استفاده کنید و بدین ترتیب تعادل در فضای اتاق را ایجاد کنید. ترکیب رنگ سبز با رنگ های متضادی مانند قرمز و نارنجی باعث ایجاد کنتراست در فضا شده و به اتاق خواب شما گرمای بیشتری می بخشد. این ترکیب رنگی فضای پویا تری را به ارمغان خواهد آورد.

رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب

3- نورپردازی سبز رنگ :

اگر علاقمند به ایجاد فضایی آرام و راحت در اتاق خواب خود هستید می توانید از سیستم روشنایی استفاده کنید. در حال حاضر لامپ های LED در رنگ های متنوعی موجود است که قابلیت ایجاد فضا هایی با احساسات متفاوت را دارند. هم چنین استفاده از لامپ های LED نه تنها باعث ایجاد فضایی آرامش بخش خواهد شد بلکه جلوه متفاوتی نیز به سقف اتاق خواب می بخشد.

رنگ سبز در اتاق خواب

4- روتختی سبز رنگ :

استفاده از روتختی سبز رنگ که با سایر رنگ های موجود در اتاق هماهنگی داشته باشد نیز یکی دیگر از شیوه های کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون می باشد. طرح ها ، هماهنگی رنگ ها و کیفیت روتختی سبز رنگی مورد استفاده باعث تغییر کامل فضای اتاق خواب خواهد شد و آرامشی را که در پی آن هستید به ارمغان خواهد آورد.

رنگ سبز در اتاق خواب

5- هماهنگی رنگ سبز با مبلمان چوبی :

ترکیب رنگ سبز با قهوه ایی یکی از زیبا ترین ترکیب رنگ های موجود می باشد. در واقع این ترکیب رنگی برگرفته از طبیعت است و کاربرد آن در دکوراسیون اتاق خواب باعث ایجاد فضایی فوق العاده زیبا و متعادل در این مکان خواهد شد. ترکیب رنگ سبز با گرمای رنگ چوب نه تنها باعث ایجاد فضایی آرامش بخش خواهد شد بلکه به لحاظ بصری نیز ظاهری زیبا به اتاق خواب می بخشد.

رنگ سبز در اتاق خواب


حتما ببینید : اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب با تم تابستانی


6- کاغذ دیواری های سبز رنگ :

استفاده از کاغذ دیواری سبز رنگ یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین شیوه های کاربرد رنگ سبز در دکوراسیون محسوب می شود. به عنوان مثال کاغذ دیواری های ساده و تک رنگ ، کاغذ دیواری هایی با نقوش سنتی و … بهترین انتخاب برای افزودن رنگ سبز به اتاق خواب می باشد. استفاده از کاغذ دیواری هایی با تصاویری از جنگل های سبز و برگ های پهن نه تنها باعث ایجاد عمق در فضا خواهند شد بلکه فضایی فرح بخش را نیز به وجود خواهند آورد.

رنگ سبز در اتاق خواب

7- ترکیب رنگ های خنثی و رنگ سبز :

ممکن است گاهی مواقع رنگ های زنده و درخشان آزار دهنده باشند. اما شما می توانید با ا استفاده از رنگ های ملایمی که مانع از خستگی چشم ها می شوند فضای آرامش بخشی را در اتاق خواب خود به وجود آورید. ترکیب تنالیته های ملایم تر و خنثی تر رنگ سبز با رنگ های خنثی مانند طوسی ، بژ و یا کرم یکی از بهترین ترکیب رنگی ها برای ایجاد فضایی آرامش بخش در اتاق خواب است. ترکیب رنگ های خنثی و رنگ سبز با یک دیگر باعث ایجاد یک هماهنگی بی نظیر شده و به فضا آرامش می بخشند.

دکوراسیون اتاق خواب با تم سبز

8- تابلو های سبز رنگ :

استفاده از تابلو ها و تصاویری که دارای رنگ سبز هستند نیز یکی دیگر از شیوه های ساده و کم هزینه برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب می باشد. تصاویری از طبیعت بهترین انتخاب برای افزودن رنگ سبز به دکوراسیون اتاق می باشند. رنگ سبز ، رنگ طبیعت و زندگی است و نصب تابلو با تصویری از طبیعت در اتاق خواب باعث تغییر کامل فضای اتاق شده و منجر به ایجاد حس حضور در طبیعت خواهد شد.

دکوراسیون اتاق خواب با تم سبز

9- ترکیب رنگ طلایی با رنگ سبز :

رنگ طلایی یکی دیگر از رنگ هایی است که در ترکیب با رنگ سبز هماهنگی زیبایی را به وجود می آورد. شما می توانید اکسسوری ها و جزئیات موجود در اتاق خواب را به رنگ های متالیکی مانند رنگ طلایی انتخاب کنید. و سطوح بزرگ تر مانند دیوار ها و یا کمد ها را به رنگ سبز رنگ آمیزی کنید و هم چنین جزئیاتی مانند دستگیره کمد ها و یا چراغ دیواری را به رنگ طلایی انتخاب کنید و از هماهنگی زیبای آن ها لذت ببرید.

دکوراسیون اتاق خواب با تم سبز

10- دیوار های سبز رنگ :

رنگ آمیزی دیوار ها به رنگ سبز یکی دیگر از شیوه های کم هزینه و ساده برای استفاده از رنگ سبز در دکوراسیون اتاق خواب می باشد. برای افزودن رنگ سبز به اتاق خواب می توان تنها یکی از دیوار ها ، مانند دیوار پشت تخت خواب را به رنگ سبز رنگ آمیزی نمود و فضای آرامش بخشی را در این مکان به وجود آورد. در صورتی که رنگ های خنثی در دکوراسیون شما غالب هستند تنها کافی است یکی ار تنالیته های مورد علاقه خود از رنگ سبز را انتخاب کرده و جلوه تازه ایی به اتاق خواب خود ببخشید.

دکوراسیون اتاق خواب با تم سبز


این مطلب را هم ببینید :

مستند سد هوور – طراحی و ساخت یکی از سنگین‌ترین و بلندترین سدهای جهان