ایده های زیبا در طراحی خانه مسکونی Murray Music

خانه مسکونی Murray Music : این پروژه توسط معماران carazo arquitectura در کاستاریکا برای یک خانواده 5 نفره، شامل مادر، پدر و سه فرزندانشان طراحی شده است.

مشخصات کلی پروژه :

  • معماران گروه معماری Rodrigo Carazo
  • موقعیت کاستاریکا
  • مساحت 395.0 مترمربع
  • سال 2016

خانه مسکونی Murray Music

خانه مسکونی Murray Music

این پروژه توسط معماران carazo arquitectura در کاستاریکا برای یک خانواده 5 نفره، شامل مادر، پدر و سه فرزندانشان طراحی شده است،همچنین از ویژگی های طبیعی سایت مانند توپوگرافی، درختان و جهت گیری ،شیب تند زمین، پیروی کرده است،


حتما ببینید: اطلاعات معماری


معماری داخلی خانه مسکونی Murray Music

این خانه دو طبقه با شرایط طبیعی زمین تطبیق داده شده و دارای کاربردهای مختلفی نیز میباشد،سطح پایین تر در زمین غوطه ور شده یک سطح پوشیده از درختان و چمن، همین عناصر یک حریم خصوصی برای این سطح ایجاد کرده اند همچنین آسایش ،آرامش و آب هوای خوبی فراهم کرده به طوری که در طول روز محیط سرد و در شب محیط گرمی را فراهم کرده اند.

طراحی خانه مسکونی

پوشش درختان و نور ملایمی که از لابلای آنها عبور میکند فضای ایده آلی برای اتاق خواب طبقه پایین به حساب میاید، سطح فوقانی، واقع در بالای زمین، دید خوبی به سمت جنوب غربی دره مرکزی دارد و باعث میشود فضاهای داخلی و بالکن به خوبی از نور طبیعی روز بهره‌مند شوند،دهانه ورودی به نور طبیعی روز اجازه میدهد به فضاهای داخلی نفوذ کند و از تهویه طبیعی هم بهره‌مند شوند.

طراحی دکوراسیون ویلا

فضای آشپزخانه با فضای نشیمن و غذاخوری یکپارچه شده است و همه ساکنان در همه بخش ها میتوانند مشارکت داشته باشند. در کنار راه پله یک کتابخانه منحصر بفردی طراحی شده است که در دسترس همه ساکنان است، خانه موسیقی Murray به خوبی از عناصر طبیعی سایت بهره‌مند شده است.

معماری داخلی

تصاویر و پلان های پروژه خانه مسکونی Murray Music :

طراحی اتاق خواب

طراحی ویلا

نمای ویلای

خانه مسکونی Murray Music

خانه مسکونی Murray Music

خانه مسکونی Murray Music

نمای ویلای

برش ویلا

 پلان ویلا

سایت پلان ویلا

برش ویلا

برش ویلا

منبع : archdaily

ترجمه : مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید: طراحی خانه مسکونی در شمال Bondi