شیوه های دکوراتیو آشپزخانه

اگر خواستار آشپزخانه ایی کامل و بی نقص هستید و قصد ایجاد تغییر در دکوراسیون آشپزخانه خود هستید ، ایده های دکوراسیون آسان و کارآمد می توانند راهگشای شما باشند. بر اساس نکات کلید موجود در طراحی آشپزخانه ، می توانید فضایی را در آشپزخانه خود ایجاد کنید که حس غرور و زیبایی را به شما القا نماید و به عنوان بخشی از محیط زندگی خود پذیرایی مهمان های خود باشید. معمولا آشپزخانه در مقایسه با سالن نشیمن نور کمتری دارد. این موضوع در صورت طراحی و دکوراسیون غلط آشپزخانه ، این فضا را تبدیل به مکانی دلگیر با انرژی منفی کند. در این مطلب با ایده های دکوراسیون آشپزخانه آشنا خواهید شد که مانع از ایجاد چنین شرایطی می شود و باعث ایجاد مکانی بی نقص به لحاظ زیبایی می شود و هم چنین از نظر کاربردی نیز آشپزخانه ایی کارآمد خواهید داشت که در آن به راحتی کار های خود را انجام دهید.

ایده های دکوراسیون آشپزخانه

تغییرات کوچک اما کارآمد می تواند فضای آشپزخانه را به شکلی تغییر دهد که به مکانی زیبا و کاربردی مبدل گردد. و باعث افزایش کیفیت زمان سپری شده در آن خواهد شد. برای این کار تنها لازم است کمی ذهن خلاق خود را پرورش داده و شروع به طراحی آشپزخانه خود کنید.

ایده های دکوراسیون آشپزخانه

ایده های دکوراسیون آشپزخانه

1- ایده های دکوراتیو برای آشپزخانه ایی دلباز :

در صورتی که خواستار سپری نمودن زمان بیشتری در آشپزخانه هستید و قصد افزایش کیفیت زمان سپری شده در این مکان را دارید ، بایستی آشپزخانه را به شکلی دلباز و فرح بخش طراحی کنید. برای این کار بایستی نخست از رنگ های روشن به ویژه رنگ سفید و تنالیته های متنوع آن استفاده کنید. آشپزخانه ایی که رنگ سفید در آن حاکم است و رنگ سایر لوازم موجود در آن هماهنگی با رنگ سفید داشته باشند. نه تنها باعث ایجاد مکانی دلباز و روشن خواهد شد بلکه فضای بسیار آرامش بخشی را نیز به وجود خواهد آورد.

ایده های دکوراسیون آشپزخانه

2- سیستم روشنایی مناسب :

نورپردازی آشپزخانه به اندازه رنگ آن حائز اهمیت است. طراحی سیستم روشنایی و لوستر مورد استفاده در آشپزخانه بایستی به گونه ایی باشد که تمام نقاط آشپزخانه را به یک اندازه روشن کند. هم چنین شدت نور آن نیز باید به اندازه ایی باشد که مانع از خستگی و اذیت چشم ها شود. با مد نظر قرار دادن تمامی این نکات می توان سیستم نورپردازی مناسبی را در محیط آشپزخانه ایجاد نمود. طراحی سیستم نور پردازی کافی در آشپزخانه باعث ایجاد مکانی بی نقص و زیبا خواهد شد.

شیوه های دکوراتیو آشپزخانه

3- استفاده از نور طبیعی روز :

در صورتی که خواستار ایجاد فضایی دلباز و فرح بخش در آشپزخانه خود هستید بایستی بیشترین استفاده از نور طبیعی روز را داشته باشید. برای این کار در صورت وجود پنجره در آشپزخانه که نور طبیعی روز را دریافت می کند ، بایستی در صورت امکان در بزرگ ترین اندازه طراحی شود. هم چنین باید از نازک ترین پارچه و یا پارچه توری برای پرده آشپزخانه استفاده شود که مانعی در مقابل نور نباشد و نور طبیعی را به داخل فضا هدایت کند. این شیوه نه تنها باعث ایجاد آشپزخانه ایی دلباز خواهد شد بلکه این مکان از نور و روشنایی طبیعی نیز بهره مند خواهد شد.

شیوه های دکوراتیو آشپزخانه

4- کنتراست رنگ های متضاد در آشپزخانه :

یکی دیگر از ایده های دکوراسیون آشپزخانه استفاده از رنگ های متضاد می باشد. به یاد داشته باشید برای ایجاد کنتراست در آشپزخانه بایستی به میزان متعادل از رنگ های متضاد بهره برده و از استفاده از رنگ های متعدد و بیش از حد خودداری کنید. استفاده از رنگ های متضاد در کنار هم بایستی به گونه ایی صورت گیرد که باعث ایجاد فضایی متعادل شود و کنتراست زیبایی که در این مکان ایجاد می شود جلوه کند.

شیوه های دکوراتیو آشپزخانه


حتما ببینید : شیوه های تفکیک آشپزخانه از نشیمن


5- عدم استفاده از رنگ های غیر متعارف :

عدم استفاده از رنگ های غیر متعارف یکی دیگر از ایده های دکوراسیون آشپزخانه می باشد. سعی کنید تا حد امکان ظاهر یک دست و هماهنگ آشپزخانه را حفظ کنید. به عنوان مثال در آشپزخانه ایی که رنگ های پاستلی در آن حاکم هستند ، استفاده از یک رنگ نئونی نه تنها باعث لطمه زدن به ظاهر هماهنگ و زیبای آشپزخانه خواهد شد بلکه چشم ها را نیز اذیت می کنند و فضای آزار دهنده ایی را به وجود خواهند آورد. برای جلوگیری از خدشه دار شدن ظاهر یک دست و هماهنگ آشپزخانه بایستی از استفاده از رنگ های غیر متعارف اجتناب کنید.

طراحی آشپزخانه

6- کاشی های آشپزخانه :

یکی از ایده های دکوراسیون آشپزخانه استفاده از کاشی های رنگی جذاب و زیبا ببرای دیوار و حد فاصل میان کابینت های بالا و پایین می باشد. این کار هم انرژی مثبت به فضا می بخشد و هم حس شادی را در انسان ایجاد می کند. به همین علت از ویژگی های کاشی های آشپزخانه استفاده نمایید و با انتخاب کاشی های رنگی و طرح های هماهنگ با کلیت طراحی آشپزخانه ، ظاهری زیبا و دلنشین به این مکان ببخشید.

طراحی آشپزخانه

7- طراحی های کارآمد و کاربردی برای آشپزخانه :

در هنگام طراحی آشپزخانه ، کارآمد بودن این مکان در اولویت می باشد و بایستی آشپزخانه را به گونه ایی طراحی کنید که علاوه بر زیبایی ، کار شما در آشپزخانه را نیز ساده تر کند. طراحی خلاقانه کابینت ها نه تنها باعث ایجاد آشپزخانه ایی کارآمد خواهد شد بلکه فضای بیشتری برای جاسازی اشیاء و لوازم ایجاد خواهد نمود. با طراحی خلاقانه ایی که مانع از ایجاد فضای بدون کاربرد شود ، امکان ایجاد مکانی کارآمد تر را به ارمغان خواهد آورد. هم چنین با این شیوه به طراحی  بی نقص برای آشپزخانه دست خواهید یافت. استفاده بهینه از تمام فضاهای موجود و بی استفاده آشپزخانه ارزش تمام زحمت هایی که برای آن خواهید کشید را دارد. در حال حاضر ترفند ها و لوازم بسیار کارآمدی وجود دارند که امکان استفاده و دسترسی راحت به تمام فضا های داخل کابینت ها را برای شما میسر می کنند. این شیوه باعث بهینه تر شدن ساعات سپری شده در آشپزخانه می شود.

دکوراسیون آشپزخانه

8- استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی :

استفاده از گل ها و گیاهان طبیعی باعث ایجاد تغییرات چشمگیر و قابل توجه خواهد شد. برای این کار می توان از سبزی های خوراکی نیز استفاده نمود. شما می توانید با کاشت سبزی های طبیعی در گلدان های متعدد و قرار دادن آن ها در آشپزخانه ، نه تنها ظاهر زیبا و فرح بخشی را در این مکان ایجاد کنید بلکه از آن ها برای آشپزی و پخت غذا نیز استفاده کنید.

دکوراسیون آشپزخانه


این مطلب را هم ببینید :

دانلود صحنه آماده حمام و سرویس بهداشتی از Global Masterwork