دکوراسیون آشپزخانه با تم خردلی

این آشپزخانه مدرن واقع در سائوپائولو ، برزیل توسط گروه معماری Diego Revollo با یک کانتر معلق طراحی شده است. طول این کانتر ۱۴ فوت (۴٫۵ متر) می باشد. طراحی آشپزخانه با جزیره معلق به گونه ایی صورت گرفته، که کف آشپزخانه به طور کامل قابل مشاهده باشد. در دکوراسیون آشپزخانه از رنگ خردلی استفاده شده و از رنگ مشکی نیز به عنوان رنگ تاکیدی در فضا برای قسمت هایی مانند backsplash ، سطح کار و شیرآلات استفاده شده است.

طراحی آشپزخانه با جزیره معلق

یکی از دیوارهای آشپزخانه با چوب تاواری یا بلوط طراحی شده که حس گرما را به فضا بخشیده است. این دیوار علاوه بر زیبایی، بسیار مقاوم می باشد و یخچال و فریزر به صورت سفارشی در آن قرار داده شده است. کاربرد متریال چوب، به دلیل طبیعی بودن نه تنها حس بهتری در آشپزخانه به وجود آورده است، بلکه باعث ایجاد کابینت هایی با مقاومت و عملکرد موثر تر شده است.

طراحی آشپزخانه با جزیره معلق

صندلی ها کانتر به رنگ بنفش انتخاب شده که در کنار کابینت های خردلی باعث ایجاد تعادل بصری در فضا شده است. معمار با طراحی هوشمندانه، توانسته حداکثر استفاده بهینه از فضا را داشته باشد و با طراحی کابینت های زیاد و سطح کار کافی، آسایش و دسترسی آسان به تمامی قسمت ها با امکان ذخیره سازی متناسب را فراهم نموده است. استفاده از جزیره غیر معمول به صورت سطح کانتر معلق و بدون قسمت زیرین هم چنین در ترکیب با رنگ خردلی و مشکی و رنگ مکل، از نظر بصری هویتی متعادل و ویژه در ترکیب بندی به فضا بخشیده است. بعلاوه باز بودن آشپزخانه رو به نشیمن باعث ایجاد یک فضای راحت برای تعاملات بیشتر مالکین شده است.


حتما ببینید : طراحی رستوران با دیوارهای متحرک


سایر تصاویر طراحی آشپزخانه با جزیره معلق

طراحی آشپزخانه با جزیره معلق

طراحی آشپزخانه با جزیره معلق

طراحی آشپزخانه با جزیره معلق

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری