طراحی دکوراسیون نشیمن با سبک‌ های مختلف

اتاق نشیمن قلب خانه محسوب می شود و طراحی داخلی آن بسیار حائز اهمیت است. به همین علت دکوراسیون نشیمن همیشه در اولویت قرار داده می شود. دکوراسیون اتاق نشیمن می تواند بر اساس یک سبک انجام گیرد و یا دارای استایلی خاص و متفاوت باشد و منجر به ایجاد فضایی متفاوت گردد. اگر شما برای دکوراسیون نشیمن خود در پی یافتن راه و سبک های جدید هستید و انتخاب‌ های متعدد موجب سردرگمی و تردید در شما شده است. جای نگرانی نیست با ما همراه شوید، در این مطلب 22 سبک دکوراسیون نشیمن با استفاده از رنگ‌ های متنوع و متناسب با هر سلیقه ایی آماده شده است.

22 سبک دکوراسیون نشیمن :

برای داشتن خانه ایی جذاب و زیبا، حتما باید طرح و برنامه داشته باشید. اتاق نشیمن یکی از مهم ترین قسمت های خانه می باشد که در دید همه قرار داد به همین علت طراحی آن بستگی به فاکتور های متعددی به شرح زیر دارد:

  1.  اندازه و مساحت اتاق نشیمن
  2. ابعاد پنجره‌ ها و میزان نورگیر بودن
  3. سلیقه شخصی و سبک مورد نظر کارفرما
  4. دسترسی به اتاق‌ ها و سایر بخش‌ های منزل

در ادامه به معرفی 22 سبک دکوراسیون نشیمن پرداخته ایم که می تواند الهام بخش ایده ایی نو برای طراحی های شما شود.

1- دکوراسیون نشیمن با رنگ‌ های پاستلی :

داشتن یک اتاق نشیمن رنگارنگ بدون آن که فضا تحت الشعاع این رنگ‌ ها قرار بگیرد کار ساده‌ ایی نیست، ولی استفاده از رنگ‌ های پاستلی مانند صورتی، آبی آسمانی و … به مقدار کم از ایجاد محیطی شلوغی و ناهماهنگ جلوگیری می کند.

سبک دکوراسیون نشیمن

2- جذاب نمودن رنگ سفید با کمک بافت :

اگر شما علاقمند به داشتن محیطی رنگارنگ نیستید و ترجیح می دهید فضای منزل تک رنگ و سفید باشد، هیچ گونه محدودیتی برای شما وجود ندارد. شما می توانید با استفاده از عناصر سفید بافت دار مانند فرش سفید یا دیوار مرمری فضا را از یکنواختی خارج نمایید.

سبک دکوراسیون نشیمن

3- دکوراسیون نشیمن با تم آبی :

یکی از رنگ های بسیار محبوب در بین افراد، رنگ آبی می باشد. این رنگ دارای اثر آرامش بخش است که به همین علت برای فضا های داخل منزل بهترین انتخاب می باشد. توصیه می شود برای جلوگیری از یکنواختی فضا، از طیف‌ های مختلف رنگ آبی مانند: آبی آسمانی، آبی نفتی و سرمه‌ ایی در کنار هم استفاده نمایید.

سبک دکوراسیون نشیمن

4- مبلمان با رنگ‌ های متضاد :

استفاده از مبلمان با رنگ‌ های متضاد یکی از ساده ترین شیوه ها برای دست یافتن به دستیابی به سبک مدرن در طراحی اتاق نشیمن است. زمانی که رنگ دیوار ها با رنگ مبلمان شما در تضاد باشد، علاوه بر بخشیدن جلوه و جذابیت بیشتر فضا، نشیمن شما را مدرن‌ تر و شیک‌ تر خواهد نمود.

سبک دکوراسیون نشیمن

5- یک اتاق نشیمن دنج و راحت :

در مکانی که نور طبیعی کافی دریافت می‌ کند، استفاده از رنگ‌ های خنثی و طبیعی مانند سفید و قهوه‌ ایی و …  منجر به ایجاد فضایی دنج و دلپذیر خواهد شد. و اتاق نشیمن را تبدیل به نقطه عطف خانه خواهد نمود. هم چنین بهره گیری از بافت‌ های طبیعی مانند پشم گوسفند و آجر نیز به غنی نتر شدن فضا کمک خواهد نمود.

سبک دکوراسیون نشیمن

6- دکوراسیون نشیمن به سبک بوهو :

در سبک بوهو، نشیمن فضایی ساده و مرتب اما راحت و دلپذیر است. در این سبک از مبلمان با رنگ‌ های روشن و چشمگیر و رو میزی‌ ها و فرش‌ هایی استفاده می شود که ریشه آن‌ ها مشخص است.

سبک دکوراسیون نشیمن

7- نورپردازی هندسی :

در این سبک دکوراسیون نشیمن ، مرکز و نقطه عطف خانه، چراغ مرکزی نشیمن می باشد. برای رسیدن به این سبک باید از  استفاده شود که دارای فرمی هندسی اما پیچیده است و نگاه هر بیننده ایی را به خود جلب می نماید.

سبک دکوراسیون نشیمن

8- رنگ‌ های ملایم و آرامش بخش :

برای طراحی اتاق نشیمن به سبک مدرن باید از رنگ‌ های ملایم و دلپذیر استفاده نمود. برای مثال استفاده از رنگ هایی مانند سفید، کرم، خاکستری و … موجب ایجاد زمینه‌ ایی خالی و آرامش بخش می شوند و فضا را آماده برای خودنمایی دیگر عناصر رنگی موجود در فضا می نمایند.

دکوراسیون اتاق نشیمن با سبک‌ های مختلف

9- دکوراسیون نشیمن به سبک مینیمال :

یکی از محبوب ترین سبک های دکوراسیون، سبک مینیمال است که در دکوراسیون اتاق نشیمن نیز از جایگاه خاصی برخوردار است. در این سبک از عناصر کمتر و ساده تر استفاده می شود و یک عنصر چشمگیر مانند یک آینه یا تابلو به فضا جلوه و زیبایی خاصی می بخشد.

دکوراسیون اتاق نشیمن با سبک‌ های مختلف

10- سبک تزئینی و غیر ساده :

همیشه دکوراسیون مدرن به معنی ساده بودن نیست و گاهی مواقع می توان در سبک مدرن از عناصر تزئینی به مقدار کافی استفاده نمود. برای مثال رنگ‌ های شاد و چشمگیرمی توانند در دکوراسیون نشیمن شما نقش مهمی داشته باشند بدون آن که موجب کاستن شیک بودن آن شوند.

دکوراسیون اتاق نشیمن با سبک‌ های مختلف

11- دکوراسیون نشیمن به سبک هنری :

اگر تمامی عناصر موجود در دکوراسیون نشیمن شما ساده باشند، موجب ایجاد فضایی یکنواخت و تکراری می شود. در این شرایط بهترین راه برای خارج نمودن فضا از این حالت، استفاده از عناصر هنری و جذاب است، که منجر به ایجاد یک نقطه کانونی در فضا می شود.

دکوراسیون اتاق نشیمن با سبک‌ های مختلف


حتما ببینید : طراحی داخلی آپارتمان با دکوراسیون مدرن و گرم


12- نورپردازی حجمی :

همواره بهترین و ساده ترین راه برای ایجاد تغییر در فضای نشیمن، بازی با نور لست. برای مثال، استفاده از چراغ هایی در مرکز فضا به شکلی که جهت و میزان نور کاملا قابل تنظیم باشد، می تواند بهترین جایگزین برای لوستر های کلاسیک باشد.

دکوراسیون اتاق نشیمن با سبک‌ های مختلف

13- دکوراسیون نشیمن به سبک دراماتیک :

همواره رمز موفقیت در طراحی دکوراسیون، خلاقیت است. برای این که طراحی جذاب و متفاوتی داشته باشید باید خارج از محدوده بیاندیشید. برای مثال، برای دستیابی به این هدف می توانید از مبلمان‌ های فانتزی، مجسمه‌ ها و چراغ‌ های غیر معمول استفاده نمایید.

دکوراسیون اتاق نشیمن با سبک‌ های مختلف

14- اتاق نشیمن سیاه و سفید :

همیشه لازم نیست برای زیبایی از رنگ ها استفاده نمایید. گاهی مواقع بیرنگی و محدود شدن به رنگ‌ های سیاه و سفید نیز می‌ تواند شما را به یک دکوراسیون جذاب و زیبا برساند، تنها به شرطی که طرح و بافت را فراموش نکنید. برای مثال می توانید از پرده‌ های طرح دار مشکی استفاده نمایید.

دکوراسیون اتاق نشیمن با سبک‌ های مختلف

15- استفاده از چوب در دکوراسیون نشیمن :

استفاده از چوب یک راه حل ساده ولی کلیدی برای گرم کردن فضایی است که پوشیده شده از رنگ‌ های خنثی مانند سیاه و سفید است. سطوح چوبی، میز های چوبی و اکسسوری‌ های چوبی با بافت مشخص در رنگ‌ های مختلف می‌توانند این کار را برای شما انجام دهند.

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

16- سبک لاکچری :

یکی دیگر از سبک های دکوراسیون، سبک لاکچری است. این سبک جزء دکوراسیون مدرن محسوب می شود و شامل ترکیبی از سبک‌ های مختلف و لایه لایه می باشد. برای مثال در این سبک دکوراسیون نشیمن می توان از پارچه‌ های لاکچری مانند مخمل و ابریشم در رنگ‌ های گرم و فلزات در رنگ‌ های مختلف مانند برنز و فولاد و … استفاده نمود.

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

17- دکوراسیون نشیمن به سبک ارگانیک :

در سبک ارگانیک تمامی عناصر موجود در طراحی ریشه در طبیعت دارند. مانند: پارچه‌ هایی از الیاف طبیعی، چوب و چرم و هر چیزی که از طبیعت به دست آمده و در آن تجزیه می‌ شود. و کم ترین آسیب را به محیط زیست وارد می نماید.

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

18- دکوراسیون سطح بالا :

دکوراسیون سطح بالا یا فوق مدرن در اتاق نشیمن به معنی خلق فضا هایی برای تعامل بیشتر است. در این سبک از مبلمان و صندلی ساده تنها برای این کار استفاده نمی‌شود. در فضا های فوق مدرن اختلاف ارتفاع نیز حائز اهمیت است و روی جنبه سه بعدی آن تاکید می‌ شود.

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

19- دکوراسیون مدل قدیمی :

در دکوراسیون مدل قدیمی یا ترکیبی می توان از تمامی سبک‌ ها و عناصر در کنار هم استفاده نمود. برای مثال در مدل قدیمی می توانید از یک گلیم عتیقه در کنار مبلمان ساده و مدرن و هم چنین اکسسوری‌ های قدیمی و هر چیزی که علاقمند به آن هستید، استفاده نمایید.

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

20- دکوراسیون طبیعت گرا :

در دکوراسیون طبیعت گرا شما می توانید برای نشیمن از عناصر طبیعی با فرم‌ های طبیعی به جای عناصر سخت و زمخت سبک مدرن استفاده نمایید. فرم‌ های ارگانیک و طبیعی داری حالتی امروزی هستند اما زیبایی و ظرافت آن‌ ها چشمگیر تر می باشد.

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

21- سبک آرامش بخش :

شما می توانید با استفاده از رنگین کمانی از رنگ‌ ها، فضای نشیمن خود را زیبا تر نمایید. اما تنها به شرطی که برای این کار سلیقه کافی داشته باشید و موجب از بین رفتن آرامش و سادگی فضا نشوید. برای مثال، می توانید با چیدمان کتاب ها به شیوه رنگین کمانی، رنگ و آرامش را در کنار هم داشته باشید.

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

22- دکوراسیون به سبک بوهمیا :

سبک بوهمیا ترکیبی از سبک‌ های قدیمی به شیوه ایی خاص می باشد. در این سبک رنگ و طرح بسیار حائز اهمیت می باشند، حتی می توانید در سبک بوهمیا از پلاستیک‌ های رنگارنگ و طرح‌ دار استفاده نمایید. بوهیما سبکی راحت و طبیعت دوست می باشد و در آن عناصر بافت دار مانند فرش و گلیم‌ های رنگارنگ دارای جایگاه خاصی هستند.

ایده‌هایی برای دکوراسیون اتاق نشیمن

منبع : realsimple

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

دانلود پلان طراحی مهدکودک

مستند فارسی ارتباطات مهندسی – طراحی و ساخت موزه گوگن‌هایم