دکوراسیون داخلی خانه جنگلی مدرن

طراحی خانه جنگلی مدرن Mini Treehouse واقع در هنگ کنگ توسط گروه طراحی و معماری NC در فضایی به مساحت 35 متر مربع به اجرا رسیده است. این خانه جنگلی به شکلی طراحی شده که  منطقه شهری و جنگل را به یک دیگر مرتبط می سازد. ایجاد فضایی برای علاقه مندان به زندگی در طبیعت هدف اصلی تیم معماران از طراحی این خانه بوده است.

طراحی خانه جنگلی

این خانه دارای تمامی عرصه های لازم برای یک زندگی مانند: یک اتاق خواب، اتاق نشیمن، اتاق غذا خوری و آشپزخانه می باشد که هر یک از این فضا ها به صورت جداگانه در فضایی به مساحت 35 متر مربع و با سقفی به ارتفاع بیش از 3 متر تعبیه شده اند. سقف بلند این خانه به منظور استفاده کامل از حجم فضا طراحی شده است.

طراحی خانه جنگلی

حذف دیوار های داخلی و طراحی در دو سطح از جمله شیوه های هوشمندانه طراحی بوده است که با تعبیه اتاق خواب در طبقه بالا فضای خصوصی را از حوزه های عمومی مجزا ساخته است. فضای نشیمن و غذا خوری در کنار آشپزخانه و در یک سطح قرار گرفته اند. دسترسی به طبقه بالا نیز به وسیله یک نردبان امکان پذیر می باشد. هم چنین در طبقه بالای این خانه جنگلی با حفظ حریم شخصی مکانی برای خواب و مطالعه ایجاد شده است.

طراحی خانه جنگلی

کاربرد پالت رنگ آبی برای دیوار های نشیمن و غذا خوری، باعث ایجاد یک فریم برای دید به محیط سبز از کف تا سقف شده است. هم چنین استفاده از متریال چوب در دکوراسیون به فضی داخلی حس گرما بخشیده است. فضای خواب طبقه بالا ساخته شده از چوب کاج طبیعی ایت و حدود 4 متر مربع مساحت دارد و دارای یک پنجره خطی می باشد که نه تنها چشم اندازی از جنگل را ارائه نموده بلکه حس اتصال به طبیعت را نیز ارتقا بخشیده است.

طراحی خانه جنگلی

این خانه مدرن نمونه منحصر به فردی از نحوه استفاده بهینه از فضا های کوچک مسکونی می باشد که از طریق ادغام خانه با محیط طبیعی شکل گرفته است. و فضای منحصر به فرد و سرگرم کننده ایی را با زمینه بصری پانورامای جنگل در محیطی کاملا جمع و جور به وجود آورده است. طراحی مناسب این خانه جنگلی باعث حداکثر استفاده بهینه از فضا شده است. و  با حوزه بندی قسمت های مختلف، تمامی نیاز های ضروری ساکنین را پاسخگو می باشد. از جمله شاخصه های طراحی این خانه می توان به تفکیک حوزه های عمومی و خصوصی اشاره نمود که با هدف حفظ محرمیت و حریم شخصی که از طریق افزایش طول ارتفاع برای انتقال قسمت خواب به سطحی دیگر صورت گرفته است.


حتما ببینید : طراحی شرکت حمل و نقل در ویتنام


سایر تصاویر طراحی خانه جنگلی مدرن تنها در 35 متر مربع

طراحی خانه جنگلی

طراحی خانه جنگلی

طراحی خانه جنگلی

پلان خانه جنگلی

پلان خانه جنگلی

منبع : archilovers

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری