طراحی پلی کلینیک و سرای محله با تراس های سبز

طراحی پروژه پلی کلینیک و سرای محله سنگاپور که Oasis Terrace نام دارد توسط گروه معماران Serie Architects, Multiply Architects طراحی و به اجرا رسیده است. این پروزه تلفیقی معمارانه است که هدف از طراحی آن برطرف نمودن نیاز های ضروری و گروهی یک محدوده از پایتخت بوده است. از ویژگی های این طراحی تلفیقی، فضای سبز در گسترش بیشتر عناصر پایدار ساختمان بوده که از عوامل مهم در معماری سنگاپور محسوب می شود.

مشخصات کلی پروژه :

  • معمار : گروه معماران Serie Architects, Multiply Architects
  • مکان پروژه : سنگاپور
  • مساحت پروژه : 27400 هزار متر مربع
  • سال ساخت : 2017

پلی کلینیک و سرای محله

بنیاد و مسکن، و برنامه توسعه شهرداری سنگاپور با ارائه طراحی سرای محله “واحه”، که نسل جدیدی از مراکز اجتماعی – خدماتی است، فضا های خدمات دهی را به محله های کوچک مرتبط ساخته اند. این پروژه شامل یک کلینیک دولتی، مراکز خرید و تسهیلات عمومی می باشد.

پلی کلینیک و سرای محله

تیم معماران در طراحی این پروژه با استفاده از سیستم جمع آوری آب های زیر زمینی و کانال های آب، مجموعه ایی از تراس های سبز را ایجاد نموده است. این تراس های سبز به عنوان فضا های عمودی استفاده می شوند که در آن عرصه های زمین بازی کودکان و آمفی تئاتر تعبیه شده است. در این پروژه طراحی بام بسیار حائز اهمیت بوده به صورتی که برای شکل گیری آن از یک برنامه جامع طراحی لنداسکیپ استفاده شده است. این بام های سبز فرصتی را برای کشاورزی شهری در زمین های تخت ایجاد نموده است. این باغ ها علاوه بر زیبایی مجموعه ایی از فرهنگ فضای سبز در معماری محسوب می شوند. زیرا با افزودن فضای سبز به مناطق مسکونی و لذت بردن از آن، باعث ارتقا فضای زندگی و تعاملات اجتماعی شده است.

پلی کلینیک و سرای محله

ایده کانسپت سرای محله واحه یک پلازای باز و طبیعی می باشد که موجب ایجاد دسترسی عمومی از مرکز باز بنا به فضا های رستوران، مراکز آموزشی و خدمات پلی کیلینک گردیده است. تمامی عرصه های عمومی متصل به باغ و تراس های سبز هستند. به همین علت باغ و تراس ها یک فرصت بی نظیر برای مناطق انتظار محسوب می شوند. تا افرادی که در سالن انتظار کلینیک نشسته یا در طول پروژه گذر می کنند، از زیبایی های مناطق افراد خود نهایت لذت را داشته باشند.

پلی کلینیک و سرای محله

قلب پر جنب و جوش مجموعه، قرار داشتن یک پلازای محافظت شده روبروی آبراه است. این پلازای بزرگ شاهراه مجموعه محسوب می شود و طیف گسترده ایی از فعالیت ها و رویداد های اجتماعی را پوشش می دهد و نقطه اتصال بین طبقات و مجموعه با خیابان است. از طریق سایت و پلازای آن تمام سیرکولاسیون مجموعه انجام گرفته که به عنوان هسته اصلی پروژه برای اتصال ساختمان به شهر محسوب می شود.


حتما ببینید : طراحی موزه و مرکز دانش علوم اسلامی در عمان


سایر تصاویر پروژه طراحی پلی کلینیک و سرای محله با تراس های سبز

طراحی پلی کلینیک

طراحی پلی کلینیک

طراحی پلی کلینیک

طراحی سرای محله سنگاپور

طراحی سرای محله سنگاپور

طراحی سرای محله سنگاپور

منبع : archdaily

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

آموزش کامل چاپ سه بعدی – From Start to Finish

مستند ابر سازه ها – تخریب کامل پل پیاچنزا در شمال ایتالیا