برای نقاشی ساختمان در سال 2019 از این رنگ‌ ها استفاده کنید

یکی از مراحل مهم و اساسی در دکوراسیون داخلی نقاشی ساختمان می باشد. اصولا هیچ خانه ایی بدون رنگ آمیزی دیوار ها و قسمت‌ های مختلف آن کامل نخواهد شد. اما انتخاب رنگ و سبک نقاشی مهم ترین مراحل نقاشی ساختمان می باشند. رنگ‌ های نقاشی ساختمان نیز همچون بسیاری از جنبه‌ های طراحی دارای ترند و سبک مختص به خود هستند. هر ساله رنگ‌ های خاصی برای نقاشی ساختمان به عنوان رنگ سال معرفی می شوند برای مثال یک سال رنگ‌ های روشن و سال دیگر رنگ‌ های تیره مد روز می شوند. در این مطلب به معرفی جدیدترین رنگ‌ ها و سبک‌ ها برای نقاشی ساختمان در سال 2019 پرداخته شده است. هم چنین با نکات و ترفند هایی برای نقاشی ساختمان آشنا خواهید شد.

نقاشی ساختمان

جدید ترین رنگ‌ ها برای نقاشی ساختمان در سال ۲۰۱۹ : 

اگر قصد نقاشی منزل جدید خود را دارید و یا می خواهید با نقاشی مجدد خانه قدیمی ، به آن رنگ و روح تازه‌ ایی ببخشید. بایستی با سبک‌ های جدید نقاشی ساختمان آشنا باشید. رنگ‌ های جدید برای نقاشی ساختمان تنها شامل رنگ انتخابی شما نمی شود بلکه سبک و محل انتخابی برای نقاشی نیز در این امر دخیل است. در ادامه با سه رنگ و سبک جدید که در سال ۲۰۱۹ مد روز شده اند آشنا خواهید شد. بهتر است بدانید که اجرای این سبک‌ ها نیازی به متخصص دکوراسیون و حتی نقاش ندارد و شما می توانید با رعایت اصول نقاشی ساختمان این کار را انجام دهید.

نقاشی ساختمان

1- رنگ زرد خردلی :

بر اساس گفته سایت Pinterest در سال 2018 جستجوی رنگ “زرد خردلی” در موتور‌ های جستجو به 45 درصد افزایش یافته است. اما به نظر نمی‌ رسد که به زودی شاهد فراموش شدن این ترند باشیم. برای ارائه یک تصویر چشمگیر اما ملایم و متعادل از منزل خود می توانید از رنگ زرد خردلی در قسمت‌ های کوچک دیوار ها و یا در مبلمان‌ ها استفاده کنید.

نقاشی ساختمان

2- طرح‌ های هندسی :

در سال 2019 شاهد تغییرات چشمگیری در سبک های نقاشی ساختمان هستیم. و در این میان سبک‌ های جالب و جذابی را مشاهده می شود. استفاده از طرح‌ های هندسی در نقاشی یکی از این سبک‌ ها می باشد. در این سبک انواع فرم‌ های هندسی مانند فرم مثلث ، شش ضلعی ، نیم دایره و … جایگزین سطوح یکدست و خسته کننده شده اند. شما برای استفاده از این سبک به دو چیز نیاز دارید:

  • یک پالت رنگی هماهنگ و جذاب
  • نوار های چسب مخصوص نقاشی

شما می توانید برای ایجاد یک ترکیب جذاب و چشمگیر از تعدادی اشکال هندسی در رنگ‌ های تند و شاد نیز بهره ببرید.

نقاشی ساختمان

3- کف رنگ شده :

اگر سطوح کف خانه شما اعم از کاشی و سرامیک یا پارکت به هر علتی کهنه و یا تکراری شده است. برای تعویض آن ها هزینه های گزافی را متحمل خواهید شد. اما می‌ توانید با یک ترفند ساده نقاشی ساختمان ، علاوه بر کاهش هزینه ها می توانید به کف خانه خود رنگ و رویی تازه ببخشید. با مشاهده تصاویر جدید Pinterest متوجه خواهید شد که طراحان برای تزئین کف خانه از رنگ‌ های ساختمانی استفاده می‌ کنند. در سال گذشته جستجوی عبارت “کف رنگ شده” در گوگل ۱۲۷۶ درصد افزایش یافته است. اجرای این ترفند در منزل نیازی به متخصص ندارد و شما خود می توانید این کار را انجام دهید.

نقاشی ساختمان


حتما ببینید : 5 تغییر در دکوراسیون خانه که آن را لوکس تر نشان خواهد داد


5 مکان خاص برای افزودن رنگ‌ های زیبا : 

پس از آشنایی با سبک‌ ها و رنگ‌ های جدید برای نقاشی ساختمان ، اکنون زمان استفاده از این سبک ها در طراحی دکوراسیون می باشد. اما چگونه و در کجا می‌ توان از این سبک‌ ها و رنگ‌ ها را استفاده نمود که هم هزینه کمتری داشته باشد و هم به دکوراسیون منزل جلوه و ظاهر زیبا تری ببخشند. در حقیقت ضرورتی ندارد برای تغییر دکوراسیون منزل همه چیز را تغییر داد و هزینه های گزافی را متحمل شد. بعضی از قسمت‌های منزل بیش از سایر مکان ها در دید راس هستند و ایجاد تغییر در دکوراسیون و رنگ آمیز آن ها در ظاهر کلی خانه تاثیرات چشمگیری خواهد داشت. بر اساس نظرات کارشناسان این 5 بخش بهترین مکان برای افزودن رنگ‌ های جدید و زیبا به دکوراسیون منزل هستند. در ادامه این مطلب با این 5 مکان آشنا خواهید شد:

1- آشپزخانه :

آشپزخانه قلب هر خانه محسوب می شود. با وجود این که آشپزخانه مساحت زیادی را در خانه اشغال نمی کند اما به عنوان مهم‌ ترین قسمت خانه همیشه نظر ها را به خود جلب می‌ کند. اگر خواهان داشتن آشپزخانه ایی مدرن و به روز هستید ، بهترین روش برای این کار استفاده از رنگ است. زیرا هزینه های گزافی را شامل نمی شود. فرقی نمی کند جنس کابینت‌ های شما چوبی یا MDF و … باشد شما می توانید تنها با تغییر رنگ آن‌ ها فضایی جذاب و متفاوت را ایجاد کنید. توصیه کارشناسان این است که برای کابینت های بالایی از رنگ سفید استفاده شود و کابینت‌ های پایین نیز به رنگ شاد تر و روشن‌ تر مانند آبی انتخاب شود. با این کار بودن این که فضا شلوغ و درهم و برهم به نظر برسد توجه همه به آشپزخانه شیک شما جلب خواهد شد.

2- درب های داخلی :

رنگ آمیزی درب های داخلی یکی دیگر از شیوه های هوشمندانه برای ایجاد تغییر در فضای منزل می باشد. شما می توانید با رنگ آمیزی درب های اتاق‌ ها به رنگ دلخواه خود  تاثیر بصری جالبی را در فضای منزل ایجاد کنید. این کار هزینه های بسیاری را متحمل نخواهد شد و نیازی نیست تا وسایل منزل را جمع کنید. البته انتخاب رنگ مناسب برای این کار بسیار حائز اهمیت است. توصیه کارشناسان برای رنگ آمیزی درب ها استفاده از رنگ زرد روشن می باشد تا به فضای منزل شما حالتی شاد و روشن ببخشد. هم چنین رنگ زرد روشن مد روز نیز می باشد و دکوراسیون منزل شما را مدرن و به روز خواهد کرد.

جدید ترین رنگ‌ ها برای نقاشی ساختمان

3- راه پله‌ها :

پر رفت و آمد ترین قسمت منزل راه پله ها هستند. فرقی نمی‌کند راه پله ها در داخل منزل قرار گرفته باشند یا بخشی از فضای بیرونی باشند. به همین علت این قسمت همیشه در معرض دید است و شما می‌ توانید از این فرصت برای نو کردن دکوراسیون منزل خود بهره ببرید. توصیه کارشناسان برای رنگ آمیزی راه پله ها استفاده از رنگ هلویی و طیف‌ های مشابه آن می باشد که به صورت سایه روشن نیز مورد استفاده قرار می گیرند. البته واضح است که این مورد برای آپارتمان‌ ها و منازلی که راه پله در آن فضای مشاع است توصیه نمی‌ شود مگر این که با همسایگان خود به توافق و هماهنگی کاملی رسیده باشید.

4- مبلمان :

همواره این احتمال وجود دارد که تغییر رنگ دیوار های منزل به هر علتی امکان پذیر نباشد. به عنوان مثال ، امکان تغییر مکان موقت نداشته باشید و یا اعضای خانواده به رنگ حساسیت داشته باشند. در این شرایط نیز نگران نباشید زیرا شما باز هم می توانید تغییراتی را در دکوراسیون خود اعمال کنید. این کار با تغییر دادن مبلمان و استفاده از مبلمان رنگی امکان پذیر است. حتی اگر توانایی مالی این کار را هم نداشته باشید می‌ توانید با نو کردن مبلمان قدیمی و تعویض رومبلی های قدیمی با رویه‌ های جدید و رنگی ، به دکوراسیون منزل خود ظاهری نو ببخشید.

5- شومینه :

شومینه به عنوان نقطه کانونی منزل مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین بهتر است با استفاده از این فرصت ، شومینه خود را زیبا تر و جذاب‌ تر کنید. این کار با رنگ آمیزی دیوار های بالای شومینه به سادگی امکان پذیر است و هزینه های زیادی را نیز به همراه ندارد. کارشناسان توصیه می کنند برای این کار رنگ‌ های خنثی مانند خاکستری و رنگ‌ های خانواده قهوه‌ ایی مانند عسلی و … استفاده شود.

رنگ‌ های پیشنهادی برای نقاشی سقف : 

یکی از مهم ترین بخش های هر خانه ایی سقف آن می باشد. با وجود این که به سقف اهمیت چندانی داده نمی شود اما تاثیر چشمگیری در فضای منزل دارد. حتی رنگ آمیزی سقف منزل نیز دارای سبک‌ ها و ترند های مختص به خود است. هر ساله رنگ‌ ها و سبک‌های جدیدی ترند و مد روز می‌ شوند. اگر قصد دارید دکوراسیون خانه خود را مدرن و به روز کنید بهتر است با ترند های نقاشی سقف نیز آشنایی داشته باشید. در حال حاضر بر اساس نظر کارشناسان سه رنگ خاص برای نقاشی سقف از محبوبیت فراوانی بهره مند هستند و بهترین انتخاب برای تغییر فضای منزل شما می باشند. در ادامه با این 3 رنگ آشنا خواهید شد:

1- آبی کمرنگ :

در صورتی که خانه شما دارای سقف کوتاهی می باشد ، بهترین انتخاب برای نقاشی سقف رنگ آبی آسمانی است. زیرا زمانی که شما آبی آسمانی را بالای سر خود مشاهده می کنید ، احساس می‌ کنید در فضای بیرون از منزل قرار دارید و آسمان سقف شما است. در نتیجه فضای اتاق بزرگ‌ تر و دلباز تر به نظر خواهد رسید.

جدید ترین رنگ‌ ها برای نقاشی ساختمان

2- زرد کمرنگ :

زرد کمرنگ نیز مانند رنگ آبی کمرنگ یک رنگ غیر منتظره برای سقف می باشد. زیرا فضای شما را دلباز تر نشان می دهد. و شما حس حضور در یک فضای باز را تجربه می کنید. زرد روشن رنگی پرنور و شاد می باشد که با رنگ‌ های خنثی روی دیوار ها نیز هماهنگی بسیار خوبی ایجاد می کند.

جدید ترین رنگ‌ ها برای نقاشی ساختمان

3- سفید روشن : 

یکی از متداول ترین رنگ ها برای نقاشی ساختمان ، رنگ سفید روشن می باشد. و یک گزینه مناسب برای رنگ کردن سقف نیز محسوب می شود. این رنگ موجب بیشتر شدن نور فضای منزل شما می شود. و استفاده از آن باعث می‌ شود سقف مرتفع‌ تر به نظر برسد. هم چنین رنگ سفید روشن رنگی مدرن و خنثی و بسیار شیک می باشد.

جدید ترین رنگ‌ ها برای نقاشی ساختمان

منبع : Real Simple

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطلب را هم ببینید :

دانلود مجموعه صحنه آماده خارجی ساختمان و محوطه سه بعدی