طراحی نمای پارامتریک ساختمان با موزاییک های رنگی

نمای این ساختمان واقع در شهر سیدنی ، استرالیا با استفاده از موزاییک های رنگی طراحی شده است. این ساختمان مسکونی – تجاری در 14 طبقه ساخته شده است. استفاده از پنجره های زاویه دار ساخته شده موزاییک هایی با پالت رنگ های روشن در نمای این ساختمان باعث شده تا شادی و زندگی در نمای ساختمان به وجود آید. نمای پارامتریک ساختمان دارای اهداف زیست محیطی است. ساختمان های بلند این سایت را احاطه کرده اند و ضلع شمالی آن نیز محدود می باشد.

طراحی نمای ساختمان با موزاییک های رنگی

نما و نورگیر های ساختمان به منظور محاسبه زاویه و جهت خورشید در ساعات مختلف روز به صورت پارامتریک مدل سازی و طراحی شده است و بر همین اساس زاویه پنجره ها شکل گرفته است. معماری پارامتریک یک پروسه بر پایه تفکر الگوریتمیک می باشد که یک سری پارامتر و قوانین همراه یک دیگر روابط بین هدف طراحی و نتیجه طراحی را تعریف و روشن می کنند. طراحی پارامتریک یک پارادایم طراحی است که در آن روابط بین المان ها، تکثیر هندسه و فرم های پیچیده را رقم می زند.

طراحی نمای ساختمان با موزاییک های رنگی

منشا واژه پارامتریک از مبحث معادله پارامتریک در ریاضیات می باشد که همواره بخش مهمی از پروسه طراحی توجه به تغییر نیرو های حاکم مانند آب و هوا ، جهت دهی ، فرهنگ و کاربری است. برای تقویت منظره خیابان از هندسه پارامتریک استفاده شده که نه تنها از نظر بصری جلوه زیبایی دارد بلکه به شکل چشمگیری نور اضافی را به داخل فضا هدایت می کند و همچون مجسمه ایی زیبا اما کاربردی در فضای شهر نمایان شده است.


حتما ببینید : طراحی مرکز تفریحی توریستی مدرن در چین


سایر تصاویر طراحی نمای پارامتریک ساختمان مسکونی تجاری

طراحی نمای ساختمان با موزاییک های رنگی

طراحی نمای پارامتریک ساختمان مسکونی تجاری

طراحی نمای پارامتریک ساختمان مسکونی تجاری

منبع : archilovers

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مدل سه بعدی لامپ داخلی – دانلود سی جی اکسیس ولوم 114