5 شیوه کاربردی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی

معمولا با ساکن شده در خانه های اجاره ایی، آشپزخانه از نخستین مکان هایی است که نیاز به اعمال تغییراتی برای به روز شدن دارد. البته این امر تنها مختص خانه های اجاره ایی نیست، اما در املاک استیجاری بدون اجازه صاحب ملک نمی توان به بازسازی و یا اعمال تغییرات با هزینه های بسیار بالا پرداخت و همواره مستاجران در این رابطه با چالش هایی مواجه هستند. بنابراین در این مطلب به معرفی 5 شیوه کاربردی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی پرداخته شده که با استفاده از آن ها می توانید بدون بدون آسیب به وضعیت موجود در دکوراسیون آشپزخانه تغییرات چشمگیری را ایجاد کنید.

با توجه به این نکته که فضای نو و بازسازی شده موجب ایجاد احساس متفاوتی نسبت به فضای قدیمی می شود. اما شما می توانید برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی خود با اضافه نمودن طرح و رنگ، تغییرات چشمگیری را ایجاد نمایید. در ادامه با 5 ایده خلاقانه برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی آشنا خواهید شد که در صورت عدم امکان بازسازی مجدد و یا هزینه های زیاد می توانید با این راهکار ها دکوراسیون آشپزخانه خود را تغییر و به روز نمایید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

1- ایجاد تغییرات در قفسه های باز :

یکی از راهکار های تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی ، ایجاد تغییرات در قفسه های باز است. به این صورت که از برچسب، کاغذ یا متریالی در دسترس استفاده نمایید که طرح، رنگ و یا چاپ متفاوتی داشته باشد و از نظر زیبا شناسی با سایر اجزای دکوراسیون آشپزخانه مطابقت داشته باشد. و یا با رنگ و الگوی ظروف هماهنگی داشته باشد. با استفاده از کاغذ قفسه ها یا پشت کابینت ها را بپوشانید و بدین ترتیب در دکوراسیون خود تم جدیدی را به وجود آورید. در صورت خراب بودن درب کابینت ها به لحاظ ظاهری، می توانید درب ها را جدا کرده و کابینت ها را به قفسه هایی باز تبدیل نمایید و با استفاده از شیوه ذکر شده آن ها را تزئین نمایید. و بعد از اتمام مهلت اجاره منزل را به حالت قبل برگردانید. تنها در نگهداری درب ها اطمینان حاصل کنید تا در صورت ترک منزل امکان نصب کردن آن ها مثل روز وجود داشته باشد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

2- نقاشی و نوشتن روی درب های کابینت :

در صورت عدم حذف درب های کابینت، می توانید با استفاده از کاغذ و یا متریال هایی که امکان نوشتن روی آن ها وجود دارد، درب های کابینت ها را بپوشانید. یا برای وشاندن نقص های کابینت از تخته سیاه استفاده نمایید که موجب ایجاد جلوه ایی مدرن و کاربردی نیز خواهد شد. البته بهتر است یک یا دو درب کابینت را انتخاب نمایید و مطابق با خطوط کابینت جایی برای نوشتن لیست مواد غذایی یا نوشتن یادداشت به اعضای خانواده ایجاد کنید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

3- پاخور کابینت ها را فراموش نکنید :

شما می توانید با اضافه نمودن چسباندن کاغذ های رنگی و یا مطابق با رنگ های موجود دکوراسیون در پایه های کابینت های قرار گرفته بر کف (پاخور کابینت)، زشتی ها را بپوشانید. با این کار علاوه بر زیبایی با اضافه نمودن پاپ رنگی موجب ایجاد الگویی خاص در فضا خواهید شد. این ایده شامل جزئیاتی است که در عین کوچک به نظر رسیدن، بسیار تاثیر گذار خواهد بود. هم چنین می توانید از متریال های ضدآب یا بر چسب استفاده نمایید، تا در صورت شست و شو، آسیب کمتری ببینند. در غیر این صورت و استفاده از کاغذ نیز به راحتی می توانید پس از مدتی رنگ و طرح مورد نظر را تغییر دهید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی


حتما ببینید : 9 راهکار برای دکوراسیون آشپزخانه کوچک


4- تغییر Backsplash :

یکی از راحت ترین و آسان ترین شیوه ها برای ایجاد تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی ، تغییر backsplash ، دیوار پشت کابینت ها، بالای سینک و گاز است. شما می توانید از کاشی های سنتی و یا چاپ طرح های آن ها بر روی کاغذ استفاده نمایید و یا از برچسب هایی موجود در بازار استفاده نمایید که دارای طرح هایی هماهنگ با الگوی آشپزخانه شما می باشند. اما حتما از کنده شدن آسان برچسب ها اطمینان حاصل نمایید. امکان تقسیم بندی کاغذ به قطعه های بزرگ تر وجود دارد و بدین ترتیب می توانید کل قسمت backsplash را بپوشانید. یا طرح مورد نظر خود را بسته به الگوی انتخابی به اندازه کاشی ها برش بزنید. یکی دیگر از ایده های خلاقانه برای  پوشش دیوار backsplash استفاده اقلام دکوری و یا آویز هایی است که موجب دسترسی آسان به وسایل نیز می شوند.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی

5- برچسب ها و فویل های آلومینیومی :

یکی دیگر از شیوه های کاربردی برای تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی ، استفاده از استیل ضد زنگ می باشد. اما ممکن است در خانه قدیمی به روزرسانی و یا تعویض لوازم استیل امکان پذیر نباشد. و یا خرید آن ها محتمل هزینه های گزاف شود. یکی از معایب لوازم استیل امکان حذف نکردن آن می باشد. اما از مزایایی آن امکان پوشش دادن قسمت ها با استفاده از رول های فویل های آلومینیومی و یا برچسب ها می باشد. که منجر به ایجاد ظاهری نو در آن ها خواهد شد. پیش از استفاده از برچسب ها و فویل های آلومینیومی حتما از کسی کمک بگیرید. و با اندازه گیری دقیق فویل و یا برچسب را از بالا به پایین بر روی قسمت مورد نظر قرار دهید. و از فرد دیگری تقاضا نمایید با یک کارت اعتباری روی سطح بکشد تا هیچ حبابی باقی نماند، سپس به منظور تمیز و مرتب به نظر رسیدن لبه ها، به شکل دقیق و ظریف قسمت های اضافه را با یک تیغ تیز جدا نمایید. در صورت استفاده از برچسب و یا علاقمند نبودن به برچسب هایی که قبلا استفاده شده، جای نگرانی نیست زیرا می توانید با استفاده از سشوار و خشک کن و یا حتی کمی الکل یا تمیز کننده برچسب ها را بکنید.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی

تغییر دکوراسیون آشپزخانه اجاره ایی

منبع : movearoo

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مدل سه بعدی سنگ – دانلود رایگان آبجکت تخته سنگ واقع گرایانه

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ