انتخاب صحیح روشویی سرویس بهداشتی

روشویی سرویس بهداشتی یکی از مهم ترین بخش های دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی محسوب می شود. روشویی ها از پرکاربرد ترین بخش های سرویس بهداشتی هستند که انتخاب صحیح و مناسب آن ها بسیار حائز اهمیت است. در هنگام خرید روشویی برای سرویس بهداشتی بایستی به مقدار فضای موجود ، محل قرار گیری روشویی و ارتفاع مناسب نصب آن و نکات دیگری همچون متریال، رنگ و فرم روشویی توجه داشته باشید. در صورتی که روشویی سرویس بهداشتی با رعایت نکات ذکر شده صورت گیرد ، یک انتخاب هوشمندانه می باشد. البته آشنایی با انواع روشویی سرویس بهداشتی نیز به شما کمک می کند دید خوبی نسبت به گزینه های موجود داشته باشید و بهتر تصمیم بگیرید. در ادامه این مطلب با انواع مختلف روشویی سرویس بهداشتی آشنا خواهید شد.

روشویی سرویس بهداشتی

1- روشویی کاسه ایی : 

روشویی کاسه ایی یکی از جدید ترین مدل های روشویی است که در حال حاضر از محبوبیت فراوانی برخوردار است و به لحاظ ظاهری نیز بسیار لوکس و شیک می باشد. طراحی این مدل روشویی به گونه ایی است که دارای 2 قسمت می باشد. بخش زیرین مثل بسیاری از روشویی ها شامل فضای خالی ، قفسه یا کشو است و قسمت بالایی نیز مخصوص شستن دست و صورت می باشد و به شکل یک کاسه است که روی قسمتی از بخش زیرین قرار گرفته است.

روشویی سرویس بهداشتی

2- روشویی به شکل میز توالت :

طراحی یکی دیگر از انواع روشویی ها ، همانند میز توالت یا دراور اتاق خواب صورت می گیرد. تنها تفاوت این  مدل روشویی ها با یک میز توالت در این است که سطح رویی آن به جای مسطح بودن ، همان محلی است که برای شستن دست و صورت استفاده می شود. سایر قسمت های آن نیز دقیقا شبیه به دراور است. در قسمت زیرین این مدل روشویی فضای بسیار مناسبی برای قرار دادن وسایل حمام و دستشویی وجود دارد. به همین علت گزینه مناسبی برای افرادی است که به کشو و قفسه اهمیت بسیاری می دهند. آینه این روشویی ها می تواند به دیوار وصل شود و یا روی میز قرار گیرد.

روشویی سرویس بهداشتی

3- روشویی های یک تکه چوبی : 

روشویی های یک تکه و وسیع از چوب ساخته می شوند. بر روی سطح این مدل روشویی ها یک یا چند کاسه روشویی جای داده می شود. و بهترین گزینه برای یک سرویس بهداشتی بزرگ با فضای کافی می باشد. مخصوصا در صورت طویل بودن فضای سرویی بهداشتی انتخابی ایده آل هستند. معمولا در این مدل آینه بر روی دیوار نصب می شود و می تواند به اندازه خود روشویی عریض باشد.

انواع روشویی سرویس بهداشتی

4- نصب یک تخته در ارتفاع به عنوان روشویی : 

در صورتی که در سرویس بهداشتی شما فضایی وجود دارد که دو طرف آن به دیوار منتهی می شود. این فضا می تواند بهترین قسمت برای نصب روشویی باشد. شما می توانید با نصب یک تخته در ارتفاع مناسب این فضا را به روشویی اختصاص دهید. هم چنین می توانید یک روشویی کاسه ایی کوچک  را روی سطح این تخته قرار دهید. هم چنین می توانید با استفاده از یک متریال خاص دیوار پشت روشویی را بپوشانید و زیبایی آن را دو چندان کنید. و فضای آن را از دیگر بخش های سرویس بهداشتی مجزا کنید.

انواع روشویی سرویس بهداشتی

5- روشویی بتنی : 

با مشاهده ژورنال های دکوراسیون داخلی با جدیدترین مدل های روشویی آشنا خواهید شد. و به احتمال زیاد روشویی های بتنی را مشاهده کرده اید. در گذشته از بتن تنها به عنوان متریال ساخت اسکلت ساختمان استفاده می شده است. اما در حال حاضر بتن نقش مهمی در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی فضا های مختلف ، از جمله سرویس بهداشتی ایفا می کند. شما می توانید روشویی های بتنی را بر اساس فضای موجود طراحی و اجرا کنید. معمولا این مدل روشویی ها یک تکه و پیوسته هستند و از مدرن ترین نمونه ها محسوب می شوند.

انواع روشویی سرویس بهداشتی

6- روشویی سنگی :

روشویی سنگی یکی از دیگر از انواع روشویی های مدرن و لوکس می باشد. برای ساخت روشویی از سنگ های یک تکه استفاده می شود. در صورتی که کاسه روشویی به شکل پیوسته با خود سنگ طراحی شود و جزیی از آن باشد ، زیبایی روشویی دو چندان خواهد شد. هم چنین یکی از مزایایی روشویی سنگی تمیز کردن راحت و آسان آن نسبت به سایر مدل ها می باشد.

انواع روشویی


حتما ببینید : 30 ایده آویز حمام برای به حداکثر رساندن فضای کاربردی حمام


7- روشویی شیشه ایی : 

امروزه در دکوراسیون داخلی از متریال های مختلفی استفاده می شود. یکی از این متریال ها شیشه می باشد که در دنیای مدرن و پیشرفته امروزی بسیار زیبا و پرطرفدار می باشد و برای ساخت روشویی نیز مورد استفاده قرار می گیرد روشویی ها شیشه ایی نیز می توانند یک انتخاب منحصر به فرد برای سرویس بهداشتی باشند و جلوه خاصی به سرویس بهداشتی می بخشند.

انواع روشویی

8- روشویی پایه دار : 

روشویی پایه دار یکی دیگر از گزینه های کلاسیک و منحصر به فرد برای سرویس بهداشتی می باشد. این مدل روشویی همانند میز های پایه بلند قدیمی طراحی و ساخته می شود. شاید این نوع روشویی انتخاب مناسبی برای دکوراسیون مدرن نباشد. اما اگر دکوراسیون سرویس بهداشتی شما کلاسیک می باشد ، می تواند گزینه فوق العاده ایی برای سرویس بهداشتی باشد. معمولا این روشویی ها تنها یک یا دو کشوی کوچک دارند که یکی از معایب اصلی آن محسوب می شود.

انواع روشویی

9- روشویی سرامیکی : 

همان گونه که در ابتدای مطلب ذکر شد طراحی روشویی های کاسه ایی به شکلی صورت می گیرد که امکان قرار گیری آن ها بر روی هر صفحه ایی وجود دارد. شما می توانید با نصب یک صفحه از هر متریالی بر روی دیوار و پوشاندن آن با کاشی یا سرامیک ، فضای زیبایی برای قرار دادن روشویی سرامیکی ایجاد کنید. اگر بتوانید لوله های مربوط به روشویی را در پشت صفحه مذکور قرار دهید ، نتیجه کار بهتر و شیک تر خواهد بود.

طراحی روشویی

10- روشویی با فرم منحنی شکل : 

امروزه روشویی ها در فرم های خلاقانه و نامتعارفی طراحی و ساخته می شوند. به عنوان مثال در تصویر زیر مشاهده می کنید که یک ورقه منحنی شکل از سطح دیوار جدا شده و در نهایت به شکل روشویی ایجاد شده است. این طرح خلاقانه علاوه بر داشتن عملکرد روشویی ، همانند یک المان زیبا و خیره کننده در سرویس بهداشتی می باشد.

طراحی روشویی

11- بخشی از خود دیوار : 

یکی دیگر از انواع روشویی سرویس بهداشتی به گونه ایی هستند که به جای داشتن جنسی متفاوت و قرار گرفتن به شکل یک عنصر خارجی روی سطح دیوار ، بخشی از خود دیوار هستند. در صورتی که از متریال دیوار برای ساخت روشویی استفاده شود و ساخت آن با دقت و ظرافت کافی صورت گیرد حاصل کار یک تصویر پیوسته و یکپارچه از دیوار و روشویی خواهد بود که دارای زیبایی خاص خود می باشد.

مدل های مختلف روشویی

12- روشویی استوانه ایی : 

روشویی استوانه ایی نیز یکی دیگر از انواع روشویی محسوب می شود. این مدل دقیقا از سطح زمین شروع شده و به شکل یک استوانه تا ارتفاعی که مناسب شستن دست و صورت است ، بالا می آید. فرم استوانه ایی این روشویی به عنوان یک فرم لوکس و شاخص برای دکوراسیون مدرن و مینیمال سرویس بهداشتی های مدرن امروزی شناخته می شود.

مدل های مختلف روشویی


این مطلب را هم ببینید :

دانلود آرچ مدل 202 – آبجکت فرش و گلیم و لوازم دکوری