طراحی داخلی هاستل با شیوه ایی متفاوت و خلاقانه

هاستل یا خوابگاه مسافری به نوعی مکان اقامتی اجاره‌ ایی اطلاق می شود که معمولا در آن برای هر مسافر یک تخت خواب وجود دارد که در یک اتاق مشترک با تعداد دیگری از مسافران قرار داده می شود. هاستل یکی از راه های کم کردن هزینه سفر محسوب می شود. معمولا در هاستل ها آشپزخانه و فضا های بهداشتی مانند حمام و سرویس بهداشتی در خارج از اتاق ها تعبیه می شود. که مسافران به شکل مشترک از آن استفاده می نمایند. هاستل Together واقع در شهر پکن، چین واقع در طبقه دوم یک هتل سنتی می باشد که توسط معماری به نام Cao Pu به شکلی خلاقانه و غیر معمول طراحی و به اجرا رسیده است.

هاستل

Cao Pu دیوار های داخلی این فضا که 1600 متر مربع مساحت داشته اند را حذف نموده اند تا فضایی مطلوب را ایجاد نمایند. پس از حذف دیوار ها یک سالن بزرگ به وجود آمده است. به علاوه این ترفند هوشمندانه باعث ورود و انتشار نور طبیعی از طریق پنجره های غربی ساختمان شده است. به علت حفظ هویت هاستل و آرامش فضا کف و دیوار ها به رنگ سفید طراحی شده اند.

هاستل

معمار پروژه Cao Pu در رابطه با طراحی این مسافرخانه این گونه اظهار داشته است:” در این پروژه فضای داخلی نه تنها به عنوان یک محدوده و مجموعه ایی از اتاق های بسته در نظر گرفته نمی شود بلکه خواهان آن است تا نور خورشید را با بیشترین و گشوده ترین فضای ممکن به اشتراک بگذارد. هدف از حذف دیوار ها در طبقه دوم و جمع آوری هر نوع سیستم لوله و تاسیسات به منظور فراهم نمودن انواع عملکرد ها مثل قسمت کار و مطالعه، کافی نت، آشپزخانه و سرویس بهداشتی و امکانات لازم برای مسافران بوده است.”

طراحی هاستل

آشپزخانه کوچک و بار قهوه با صندلی و میز هایی مدولار در قسمت مرکزی فضا طراحی شده اند که قابلیت این را دارند تا به شکل جداگانه با هم ترکیب شده تا سطوح بزرگ تر را ایجاد نمایند. و هم چنین در صورت نیاز به راحتی قابل جمع شدن هستند.

هاستل

در اطراف منطقه عمومی کابین های کوچک برای 19 نفر سازماندهی شده اند. هر یک از این کابین ها دارای فضایی با قاب فولادی و چوبی، سقف پلی کربنات، درب کشویی و دیوار هایی هستند که علاوه بر ورود نور، حریم خصوصی را نیز حفظ می کنند. پانل های سقف نیز جریان هوا را کنترل می نمایند. این کابین ها به شکل یک طبقه و بعضا دو طبقه روی هم قرار گرفته اند به نحوی که بدون ایجاد مزاحمت امکان دسترسی را برای مسافران فراهم نموده اند.

طراحی هاستل

بعضی از کابین ها به منظور ایجاد فضای ذخیره سازی اضافی دارای کمد هایی قفسه ایی و دوبل برای نگهداری اقلام مورد نیاز خود هستند. تفکیک حوزه عمومی و خصوصی به منظور راحتی و آزادی عمل مسافران از ویژگی های اصلی این پروژه محسوب می شود. به صورتی که مسافران می توانند بدون ایجاد مزاحمت به فعالیت یا استراحت بپپردازند. به علاوه مسافران در صورت تمایل می توانند با سایر کاربران تعامل بیشتری داشته باشند.


حتما ببینید : طراحی داخلی رستوران آسیایی


سایر تصاویر طراحی داخلی هاستل با شیوه ایی متفاوت و خلاقانه

هاستل

هاستل

هاستل

طراحی داخلی هاستل

طراحی داخلی هاستل

طراحی داخلی هاستل

دکوراسیون داخلی هاستل

دکوراسیون داخلی هاستل

دکوراسیون داخلی هاستل

دکوراسیون داخلی هاستل

پلان هاستل

منبع : azuremagazine

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مجموعه مدل سه بعدی درخت از CGAxis

دانلود پروژه طرح 5 – طراحی مجتمع مسکونی