12 پالت رنگ دکوراسیون اتاق خواب

اگر شما علاقمند به خواندن مجلات دکوراسیون داخلی باشید، اظلاع دارید که چیدمان و دکواسیون اتاق خواب نیازمند دقت بسیار است. انتخاب پالت رنگی دلخواه نخستین قدم در کوراسیون اتاق خواب می باشد. هر رنگی دارای ویژگی ها و تاثیرات مختص به خود است و احساسات متفاوتی را در شما ایجاد می کند. تعداد بسیاری از طراحان مبتدی در دکوراسیون اتاق خواب بسیار ناشیانه رفتار می نمایند، به عنوان مثال، در انتخاب دکوراسیون تخت خواب را از سایرا اجزاء اتاق جدا می کنند. اگر در اتاق خود دارای تخت هستید و تنها به دنبال سایر اجزاء می باشید، استفاده از پالت های رنگی موجب ایجاد سبک و استایل دلخواه شما می شود. اما فراموش نکنید که تمام قسمت های اتاق مانند رنگ دیوار ها، کفپوش، ملافه و… باید با یک دیگر هماهنگی داشته باشند. کنار یک چیدن این انتخاب ها به تلاش و مطالعه نیاز دارد. حتما به خاطر داشته باشید که در دکوراسیون داخلی تمام المان ها مانند نورپردازی و گیاهان بسیار اهمیت دارند. در این مطلب 12 پالت رنگ دکوراسیون اتاق خواب آماده شده که می تواند الهام بخش ایده ایی نو در طراحی های بعدیی شما شود.

1- یک ترکیب زنانه و جذاب :

علت جلب توجه کردن این پالت رنگ دکوراسیون اتاق خواب این است که همچون یک کیف آرایشی از هر رنگی مقداری را در خود دارد. در این پالت، رنگ های استفاده شده در بالش ها در تناسب با یک تابلوی هنری قرار داده شده است. دکوراسیون این اتاق، زنانه و در عین حال گرم و نورانی است. هم چنین استفاده از یک پاتختی طوسی رنگ، یک گیاه سبز و استفاده از خز طبیعی موجب ایجاد چیدمانی زیبا و ارزشمند شده است.

پالت رنگ دکوراسیون اتاق خواب

2- مجموعه‌ ایی از رنگ‌ های آرام :

یکی دیگر از پالت های رنگ دکوراسیون اتاق خواب رنگ‌ کرم، بژ و نسکافه‌ ایی است. ترکیب این رنگ ها در دکوراسیون این اتاق خواب موجب ایجاد درخشش بی نظیری در فضا شده است. این پالت رنگی علاوه بر داشتن جذابیتی فوق العاده، فضای اتاق را لوکس و چشم نواز نموده است. هم چنین برای ایجاد اتاق خوابی مدرن و منحصر به فرد از یک لوستر با سنگ‌ های درخشان در کنار وسایل زینتی براق استفاده شده است.

پالت رنگ دکوراسیون اتاق خواب

3- اتاق شکلاتی شاد :

استفاده از رنگ شکلاتی در دکوراسیون اتاق خواب موجب خلق فضایی مدرن، پر حرارت و مملوء از انرژی خواهد شد. انتخاب کفپوش، میز و تخت خوابی به رنگ شکلاتی کار راحت و ساده ایی است. اما برای اضافه نمودن نور به اتاق خواب باید کمی از رنگ‌ های شادتر مانند سفید و قرمز استفاده شود. برای مثال استفاده از رنگ های به کار رفته در پوست شکلات بهترین انتخاب برای رنگ دکوراسیون اتاق خواب با تم شکلاتی است و باعث افزایش جذابیت اتاق خواهد شد. بدون تردید وجود رنگ قرمز در میان طیف قهوه ایی و شکلاتی می‌ تواند به شکل چشمگیری جلوه کند.

پالت رنگ دکوراسیون اتاق خواب

4- ساتن بنفش برای یک اتاق هیجان انگیز :

یک دکوراسیون خیره کننده نیز می‌ تواند انتخاب مناسبی برای اتاق خواب باشد. در این اتاق خواب استفاده از رنگ بنفش موجب جلب توجه افراد می شود. هم چنین انتخاب کف‌ پوش چوبی و ترکیب رنگ استخوانی با بنفش نیز موجب گیرایی بیشتر رنگ بنفش شده است. به علاوه استفاده از طیف تیره تر یا روشن تر رنگ بنفش باعث ایجاد تعادل در رنگ‌ ها می شود.

پالت رنگ دکوراسیون اتاق خواب

5- پوشش زمستانی گرم، خاکستری و زرد :

از کنار گذاشتن دکوراسیون سنتی نترسید، زیرا استفاده از رنگ‌ ها و ترکیب‌ های متنوع باعث ایجاد تجربه‌ های جدید خواهد شد. استفاده از رنگ سورمه‌ ایی و خاکستری به هیچ وجه موجب خستگی کاربر نمی شود. اما با افزودن رنگ زرد به این ترکیب رنگ دکوراسیون را جذابت تر خواهد کرد. اما بهتر است تنها به استفاده از رنگ زرد در یک شیء اکتفا نکنید. استفاده از قاب عکس طلایی و یا یک وسیله‌ کوچک تزئینی زرد رنگ می تواند شکل بهتری از این رنگ در دکوراسیون اتاق خواب را نشان می دهد.

 ایده ترکیب رنگ دکوراسیون اتاق خواب

6- رنگ‌ بندی جسور و زیبا :

استفاده از رنگ سورمه ایی در دیوار باعث ایجاد فضایی جسورانه و پر ماجرا خواهد شد. اما این رنگ تیره به رنگ ملایم تری برای حفظ آرامش و گرمای اتاق نیازمند است. بنابراین در این اتاق مدرن با استفاده از رنگ های ملایم مانند صورتی و سبز آبی مقداری نور و تعادل به فضا بخشیده شده و مکانی دلپذیر ایجاد شده است. و در نهایت دکوراسیون اتاق با یک میز و صندلی چوبی کامل شده است.

 ایده ترکیب رنگ دکوراسیون اتاق خواب


حتما ببینید : 6 ایده دکوراسیون و چیدمان آپارتمان باریک و راهرو مانند


7- یک اتاق ساده و آرام با رنگ صورتی :

اکثر دختر بچه ها علاقمند به داشتن اتاق خوابی به رنگ صورتی هستند. و بزرگ شدن علت خوبی برای کنار گذاشتن این رنگ نیست. با وجود این که پیدا کردن یک طیف صورتی زیبا و مناسب کار سخت و پیچیده ایی به نظر می رسد اما در نهایت این ترکیب، زنانه و زیبا خواهد بود. در این اتاق خواب ترکیب رنگ های بژ، سفید، کرم و گلبهی موجب ایجاد فضایی روشن و آرام شده است.

 ایده ترکیب رنگ دکوراسیون اتاق خواب

8- یک ترکیب مینیمالیستی :

استفاده از رنگ سبز و دودی موجب ایجاد ترکیبی زیبا و دوستانه خواهند شد. هم چنین این ترکیب در سبک های مینیمال بسیار پرکاربرد می باشد. انتخاب رنگ سبز برای دیوار در کنار رنگ دودی سایر وسایل مانند پاتختی و موکت موجب ایجاد ترکیبی هماهنگ برای اتاق خواب خواهد شد. به علاوه استفاده از رنگ سفید در تخت خواب روشنایی را افزایش داده و تعادل بیشتری در فضا ایجاد خواهد شد.

 ایده ترکیب رنگ دکوراسیون اتاق خواب

9- دیوار‌ های آبی رنگ :

بهترین انتخاب برای رنگ دیوار، استفاده از رنگ آبی است. اما باید بدانید که این رنگ برای اتاق خواب های بزرگ مناسب تر است. سقف سفید اتاق با تراشکاری‌ های هنرمندانه تاثیر بسزایی در زیبایی و حفظ نور اتاق دارد. کف پوش و لوازم تیره نیز موجب فراهم شدن زمینه‌ ایی زیبا برای اتاق خواب می شوند. هم چنین استفاده از ملافه های سفید و تابلو های بزرگ و روشن روی این دیوار‌ های تیره بسیار خیره کننده است.

ترکیب رنگ دکوراسیون اتاق خواب

10- رنگ‌ های سرد اما دل‌ انگیز :

رنگ سفید و خاکستری به علت خنثی بودن برای جلوه نمودن سایر رنگ ها زمینه مناسبی محسوب می شوند. رنگ طلایی و سبز بسیار روشن در میان سفید و خاکستری جلوه بسیار خوبی دارند. از این رنگ ها می توان در وسایلی مانند آباژور، روتختی و رو بالشی استفاده نمود.

ترکیب رنگ دکوراسیون اتاق خواب

11- خاکستری، نقره‌ ایی با کمی بنفش :

یکی دیگر از پالت های رنگ دکوراسیون اتاق خواب رنگ خاکستری، نقره‌ ایی با کمی بنفش است. اگر به داشتن اتاق خوابی با رنگ‌ بندی سنگین، جذاب و تاثیر گذار علاقمند هستید، برای نزدیک تر شدن به این خواسته استفاده از رنگ خاکستری بهترین انتخاب است. اما باید بدانید که برای این کار تنها رنگ خاکستری کافی نخواهد بود. بنابراین بهتر است در کنار چند طیف متفاوت از بنفش از رنگ خاکستری استفاده نمایید. در صورت استفاده کافی و به جا از رنگ بنفش در کنار خاکستری، زیبایی و شادی فضای اتاق دو چندان خواهد شد. در عین حال استفاده از چند وسیله‌ کوچک براق مانند یک پاتختی نقره‌ ایی نیز فضایی لوکس و رسمی تری به اتاق خواب شما می‌ بخشد.

رنگ در دکوراسیون اتاق خواب

12- رنگ‌ بندی سرد و دلخواه :

یکی دیگر از پالت های رنگ دکوراسیون اتاق خواب رنگ های آبی روشن، بژ و سفید است، که موجب ایجاد یک ترکیب کودکانه و در عین حال زیبا می شود. در کنار رنگ‌ های سرد آبی و سفید می توان از رنگ‌ های کرم و گلبهی نسبتا تیره استفاده نمود و یک ترکیب گرم و دلنشین را به وجود آورد. استفاده از کوسن‌ های گلدار بر روی تخت خواب در کنار سادگی سایر وسایل و بافت‌ ها ظرافت خاصی به اتاق خواب می‌ بخشد. این ترکیب برای اتاق خواب یک ترکیب معصوم و کودکانه به نظر می‌ رسد اما نتیجه‌ کار اتاقی آرام، زیبا و دلچسب خواهد بود.

رنگ در دکوراسیون اتاق خواب

منبع : homebnc

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مستند دوبله ابر سازه‌ها – استادیوم بزرگ میامی

آموزش مدلینگ داخلی از عکس – مدلینگ داخلی از عکس با نرم افزار اسکچاپ