دکوراسیون شاد و رنگی برای نشیمن

نشیمن یکی از پر کاربرد ترین و عمومی ترین بخش هر خانه ایی محسوب می شود. هر یک از بخش های خانه به طراحی و راحتی مختص به خود نیازمند است. اما اتاق نشیمن به علت این که نقطه مشترک هر خانه ایی محسوب می شود بایستی تا حد امکان به شکلی جذاب و زیبا طراحی شود. استفاده از دکوراسیون شاد و رنگی یکی از شیوه های جذابیت بخشیدن به خانه می باشد. در این مطلب با نحوه طراحی اتاق نشیمن شاد و رنگی آشنا خواهید شد. موارد تاثیر گذار در طراحی نشیمن به شرح زیر می باشد:

  • سبک دکوراسیون نشیمن
  • جزئیات دکوراسیون نشیمن
  • مدل مبلمان و اکسسوری ها

ایده های طراحی اتاق نشیمن شاد و رنگی

بایستی تمام بخش های خانه دارای طراحی مختص به خود باشند. به عنوان مثال ، اتاق خواب ها بایستی با فضایی آرامش بخش طراحی شوند و کاربر را به بهترین شکل ممکن برای آغاز یک روز جدید آماده کنند. طراحی آشپزخانه نیز بایستی به شکلی پویا و کارآمد صورت گیرد تا باعث افزایش کیفیت زندگی صاحبخانه شود. در طراحی اتاق کار نیز بایستی ایجاد تمرکز در الویت باشد. اصلی ترین عناصر در طراحی سرویس بهداشتی تمیزی و بهداشت می باشد. اما مکان هایی مانند نشیمن و پذیرایی بایستی با دقت و توجه بیشتری طراحی شوند زیرا مکانی برای برای پذیرایی از مهمان ها و گذراندن زمان در کنار اعضای خانواده هستند به همین علت بایستی به شکل جذابی طراحی شوند.

ایده های طراحی اتاق نشیمن شاد و رنگی

معمولا هر فردی بیشترین زمان خود را در اتاق نشیمن و در کنار اعضای خانواده سپری می کند و یا کار هایی مانند مشاهده تلویزیون ، پذیرایی از مهمانان و سپری نمودن شبی لذت بخش با دوستان در این مکان صورت می گیرد. در مجموع اتاق نشیمن مکانی است که در آن با گرد هم آمدن در کنار خانواده و عزیزان استرس ها و خستگی های روزانه و کار و شلوغی شهر را به فراموشی سپرده و اوقات شاد ، لذت بخش و نشاط آوری را سپری می کنیم. در طراحی اتاق نشیمن شاد و رنگی بایستی به نکات بسیاری توجه داشته باشید ، یکی از مهم ترین این نکات ، انتخاب مبلمان با مدل مناسب و چیدمان آن ها با در نظر گرفتن رفت و آمد و تحرکات انسانی می باشد. فراموش نکنید که همواره سطح انرژی اتاق نشیمن بایستی در بالا ترین میزان حفظ شود و نباید به سادگی از این موضوع عبور کنید. فرقی نمی کند که نشیمن را به چه سبکی طراحی می کنید ، استفاده از بعضی از ویژگی های دکوراسیونی باعث افزایش انرژی مثبت موجود در نشیمن شده و موجب می شود تا حس بهتری را در طول روز در این مکان تجربه نمایید. در این مطلب با شیوه های طراحی اتاق نشیمن شاد و رنگی آشنا خواهید شد. هر کدام از این شیوه ها به تنهایی جلوه ایی تازه به خانه شما خواهند بخشید و به این مکان رنگ و انرژی می افزایند. هم چنین اجرای این شیوه ها کار سخت و دشواری نیست و به هزینه و تلاش زیادی نیز نیاز ندارد. و شما می توانید به راحتی از آن ها برای زندگی بخشیدن به محیط زندگی خود استفاده کنید.

ایده های طراحی اتاق نشیمن شاد و رنگی

1- استفاده از رنگ های گرم و زنده :

بدون شک استفاده از رنگ ها یکی از ساده ترین شیوه ها برای ایجاد نشیمن شاد و رنگی می باشد. رنگ های گرم و زنده تاثیرات انرژی بخش و مثبتی بر روی انسان دارند و باعث بهبود حال روحی فرد می شوند. در صورتی که خواستار ایجاد فضایی شاد و رنگی در نشیمن هستید ، استفاده از رنگ هایی مانند زرد ، نارنجی و قرمز بسیار کارآمد خواهند بود. اما به یاد داشته باشید که با احتیاط از این رنگ ها استفاده نمایید. زیرا استفاده بیش از حد از این رنگ ها باعث ایجاد فضایی خسته کننده خواهد شد. به همین علت بهتر است که در کنار این رنگ ها ، رنگ های آرامی مانند سفید و رنگ های خنثی به کار ببرید و میان آن ها تعادل و کنتراست ایجاد کنید.

ایده های طراحی اتاق نشیمن شاد و رنگی

2- شخصیت سازی در طراحی دکوراسیون :

به یاد داشته باشید که یک مکان به هر اندازه که زیبا طراحی شده باشد ، در صورت عدم وجود ویژگی هایی از شخصیت شما و خانواده تان ، بی روح به نظر رسیده و پس از مدتی تبدیل به مکانی معمولی خواهد شد. برای جلوگیری از ایجاد مکانی معمولی و خلق فضایی تاثیر گذار و با انرژی بایستی شخصیت خود را در طراحی نشیمن به تصویر بکشید. شیوه های بسیار متنوعی برای شخصیت سازی در طراحی دکوراسیون وجود دارد. برخی از این شیوه ها به شرح زیر می باشد:

  • عکس های خانوادگی
  • سبک موسیقی مورد علاقه
  • تصویری که به خود نزدیک می بینید
  • اشیاء دکوراتیوی که خود ساخته اید

ایده های طراحی اتاق نشیمن شاد و رنگی

3- استفاده از شلف ها و طبقات باز :

مرتب ترین و خصوصی ترین مکان برای نگهداری لوازم و اشیاء ، کشو ها و کمد های درب هستند. اما این کمد ها و کشو ها به هر اندازه که باعث ایجاد نظمی بی نظیر در فضا شوند ، مخصوصا در مکان هایی بدون ویژگی خاص و متمایز کننده ،  ظاهر خسته کننده و معمولی را ایجاد می کنند. در حالی که استفاده از شلف های مدرن و طبقات باز یکی از بهترین راهکار ها برای شخصیت بخشیدن به اتاق نشیمن محسوب می شود.  شما می توانید بدون نیاز به تلاش مضاعف و تنها با استفاده از کتاب ها ، اکسسوری ها و تزئین کردن این طبقات ، شخصیت و سلیقه شخصی خود را در این مکان به نمایش بگذارید.

دکوراسیون شاد و رنگی برای نشیمن

4- بالشتک ها و کوسن ها :

استفاده از بالشتک ها و کوسن های تزئینی یکی از راحت ترین ، ارزان ترین و خلاقانه ترین شیوه ها برای ایجاد ظاهری جدید در نشیمن محسوب می شود. شما می توانید با تعویض روکش های کوسن ها و استفاده از بالشتک های رنگی که نمادی از راحتی بوده فضایی گرم تر و صمیمی تر را در نشیمن خود ایجاد کنید. (هر چه تعداد این بالشتک ها بیشتر باشد تاثیر بیشتری نیز خواهد داشت.) هم چنین می توان مبل ها را به نشیمن هایی راحت تر تبدیل نمود و ظاهری جدید و تازه به مکان بخشید.

دکوراسیون شاد و رنگی برای نشیمن


حتما ببینید : ایده های دکوراسیون اتاق خواب پسرانه


5- پرده های طرح دار در نشیمن :

تعویض پرده ها یکی از شیوه های ساده و مقرون به صرفه برای افزایش انرژی اتاق نشیمن می باشد. استفاده از پرده های جدید با رنگ ها و طرح های گرم و پرانرژی به اندازه تعویض مبلمان در تغییر دکوراسیون نشیمن و ایجاد فضایی جدید و تازه اثر گذار خواهد بود.

دکوراسیون شاد و رنگی برای نشیمن

6- کاربرد اکسسوری های خاص :

در حال حاضر دیگر همانند گذشته از عتیقه ها ، اشیاء کهنه و لوازم تزئینی قدیمی در دکوراسیون نشیمن استفاده نمی شود. بلکه امروزه خانه هایی با طراحی های مینیمال و ساده با اشیاء و لوازم کمی در دکوراسیون ، بسیار محبوب و پر طرفدار هستند. البته این به معنای عدم استفاده از اکسسوری های کوچک و افزایش انرژی مکان نیست. بلکه در صورت استفاده صحیح از یک گلدان غیر معمولی ، شمعدانی زیبا و یک وسیله تزئینی رنگی ، می توان بدون شلوغ شدن فضا ، انرژی مثبت مکان را افزایش داده و نشیمن را تبدیل به مکانی شاد و صمیمی نمود.

دکوراسیون شاد و رنگی برای نشیمن

7- کاغذ دیواری رنگارنگ :

در صورتی که قصد دارید بدون تعویض مبلمان فضای نشیمن را تغییر دهید ، بایستی نخست دیوار ها  را مد نظر قرار دهید. دیوار ها عناصر قدرتمندی هستند که تزئین آن ها می تواند شخصیت یک مکان را به طور کامل تغییر دهد. به همین علت اگر خواستار افزودن رنگ و انرژی به نشیمن هستید می توانید یک از دیوار ها را با استفاده از کاغذ دیواری رنگارنگ ، شاد ، انرژی بخش و زیبا تزئین کنید.

دکوراسیون شاد و رنگی در نشیمن

8- استفاده از گل ها و گیاهان تزئینی :

یکی از ایده آل ترین شیوه ها برای داشتن اتاق نشیمن شاد و رنگی استفاده از یک درخت خانگی بزرگ و سبز در نشیمن و یا قرار دادن گل های رنگی و خوش بو بر روی میز غذا خوری و یا گذاشتن گلدان های کوچک بر روی میز جلو مبلی است. به یاد داشته باشید که گل ها و گیاهان سبز نمادی از زندگی و انرژی مثبت محسوب می شوند.

دکوراسیون شاد و رنگی در نشیمن

9- بازسازی اشیاء قدیمی :

شما می توانید با بازسازی اشیاء و مبلمان قدیمی که قابل استفاده نیستند ، مجددا از آن ها بهره ببرید. همیشه این اشیاء بازسازی شده ظاهر خاص و منحصر به فردی خواهند داشت و ظاهر متفاوتی به مکان می بخشند. به عنوان مثال یک چمدان قدیمی می تواند به میزی خاص و زیبا در اتاق نشیمن تبدیل شود و به شکل تاثیر گذاری ظاهر نشیمن را تغییر دهد.

دکوراسیون شاد و رنگی در نشیمن


این مطلب را هم ببینید :

مستند سد هوور – طراحی و ساخت یکی از سنگین‌ترین و بلندترین سدهای جهان