دکوراسیون آپارتمان به سبک معاصر

این آپارتمان 10 ساله و 3 خوابه واقع در تایوان توسط معماری به نام Hamza Ait Kaddour بازسازی و مجددا طراحی شده است. پس از بازسازی این آپارتمان به سبک معاصر طراحی شده است.

آپارتمان به سبک معاصر

پارکت های چوبی جایگزین کفپوش های قدیمی ورودی این خانه شده و هم چنین قسمتی از کف ورودی با کاشی های طرح دار تزئینی پوشانده شده است. بر روی دیوار قفسه های چوبی با طراحی انعطاف پذیر نصب شده است. ایده طراح برای افزودن حس گرما و راحتی به فضای داخلی پوشاندن فضا با کفپوش چوبی بوده است.

آپارتمان به سبک معاصر

در اتاق نشیمن این آپارتمان به سبک معاصر ، در قسمت پنجره یک تورفتگی وجود داشت که معمار با طرحی هوشمندانه نیمکتی را در کنار پنجره و داخل تورفتگی قرار داده که موجب استفاده بهینه و جلوگیری از اتلاف فضا شده است. این ترفند هوشمندانه علاوه بر یکنواختی و چشم نوازی فضا باعث شده تا قسمت های تاسیساتی که جلوه خوبی ندارند نیز پوشانده شوند. و باعث ایجاد فضایی مناسب برای مطالعه و استراحت در حین تماشای بیرون از پنجره شده است و به علاوه با افزودن مکانی برای ذخیره سازی، فضا را کاربردی تر کرده است.

آپارتمان به سبک معاصر

در انتهای نیمکت، یک قفسه و میز سفارشی نیز افزوده شده است. نورپردازی مخفی در سقف باعث ایجاد نور در قسمت بالای نیمکت شده است.

آپارتمان به سبک معاصر

آپارتمان به سبک معاصر

در بازسازی نشیمن، فضای ساده و خالی تبدیل به فضایی مفید شده است. معمار سعی نموده تا با کمد های دیواری و با الحاق قفسه های باز از تمامی قسمت های خانه استفاده نماید تا دکوراسیونی کاربردی ایجاد شود.

بازسازی و طراحی آپارتمان

معمار در راهرو طویل خانه نیز که اتصال دهنده نشیمن به سایر قسمت ها می باشد، در نورپردازی تغییراتی را اعمال نموده و یک فضای اختصاصی برای یک میز غذا خوری چهار نفره ایجاد شده است.

بازسازی و طراحی آپارتمان


حتما ببینید : طراحی داخلی شرکت مد و فشن در لندن


پس از بازسازی دکوراسیون آشپزخانه، کابینت های سبز حذف شده و جای خود را به کابینت های چوبی داده است. معمار به منظور اعمال تغییرات بیشتر، کاشی های تزئینی مدرن را جایگزین کاشی های پشت کابینتی آبی نموده است.

بازسازی و طراحی آپارتمان

در اتاق خواب اصلی این آپارتمان به سبک معاصر با افزودن کمد های سفید، فضای دخیره سازی ایجاد شده است. قسمت بالای تخت خواب با تم آبی رنگ طراحی شده و موجب متحول شدن اتاق خواب شده است. در زیر پنجره نیز یک میز کار تعبیه شده است. ورودی حمام نیز یک درب کشویی چوبی است که درست در مقابل تخت خواب قرار گرفته است.

دکوراسیون آپارتمان به سبک معاصر

دکوراسیون حمام نیز پس از بازسازی با کاشی های جدید پوشانده شده و دکوراسیونی مدرن و لوکس را ایجاد نموده است.

دکوراسیون آپارتمان به سبک معاصر

در بازسازی حمام مهمان نیز معمار اقدام به حذف وان نموده است. و برای تفکیک حمام از روشویی از کفپوش تیره استفاده شده است. یک پارتیشن شیشه ایی نیز به منظور جلوگیری از خیس شدن و تفکیک فضایی استفاده شده است.

دکوراسیون آپارتمان به سبک معاصر

پلان آپارتمان به سبک معاصر

منبع : contemporist

ترجمه : از تحریریه مرجع دانلود معماری


این مطالب را هم ببینید :

مستند متروی نیویورک – مستند دوبله فارسی ابر کارخانه ها

پرسوناژ در هنگام کار – دانلود رایگان Service v1 از Viz-People