شیوه های بازسازی سرویس بهداشتی

یکی از مهم ترین نقاط هر خانه ایی ، سرویس بهداشتی می باشد که علاوه بر کاربردی بودن ، تاثیر بسزایی در ایجاد ظاهری زیبا در منزل دارد. البته هنوز هم بعضی از افراد وجود دارند که با وجود توجه به طراحی تمامی نقاط منزل به این مکان اهمیت چندانی نمی دهند و سرویس بهداشتی در اولویت آخر آن ها می باشد. اما شما سعی کنید که مانند این گونه افراد نباشید و طراحی سرویس بهداشتی را در اولویت قرار دهید. و در صورت عدم طراحی مناسب این مکان هر چه سریع تر آن را بازسازی کنید. برای این کار حتما بازسازی و تعمیرات بزرگ لزومی ندارد و تنها با ایجاد بعضی تغییرات دکوراتیو می توانید سرویس بهداشتی خود را تبدیل به مکانی زیبا کنید. ایده های دکوراتیو بازسازی سرویس بهداشتی ارائه شده در این مطلب می توانند الهام بخش شما در طراحی باشند. هر کدام از این تغییرات در بازسازی سرویس بهداشتی این فرصت را در اختیار شما قرار می دهند تا در سرویس بهداشتی خود فضای تازه و جدیدی را خلق کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی

1- استفاده از متریال سنگ مرمر ، بتن و چوب : 

در طی سال های اخیر متریال های بتن و سنگ مرمر به عنوان پوشش سرویس بهداشتی ها بسیار محبوب و پرطرفدار شده اند. در سال جدید نیز چوب و سرامیک های با طرح چوب نیز به این لیست اضافه شده اند. طرح چوب می تواند موجب ایجاد فضایی گرم در سرویس بهداشتی شود.

بازسازی سرویس بهداشتی

2- استفاده از روشویی دو قلو :

علاوه بر روشویی های معمولی و استاندارد ، برخی از روشویی ها از متریال های مختلفی مانند سنگ مرمر ، سنگ کوارتز ، مس ، شیشه و … ساخته می شوند. این نوع روشویی ها جایگاه ویژه ایی در سرویس بهداشتی های مدرن دارند. هم چنین استفاده از روشویی های دو قلو در ابعاد متفاوت نیز می تواند نیاز دو نفر را در بک زمان برطرف سازد.

بازسازی سرویس بهداشتی

3- استفاده از روشویی با رنگ های جسورانه :

برای داشتن سرویس بهداشتی لوکس و زیبا دیگر از استفاده از رنگ های تکراری خودداری کنید و در عوض از رنگ های جسورانه مانند زرد ، طلایی ، مسی ، سیاه و برنز برای این مکان استفاده کنید.

بازسازی سرویس بهداشتی

4- سیستم روشنایی مدرن :

در حال حاضر سیستم روشنایی سرویس بهداشتی بسیار حائز اهمیت می باشد و برای روشنایی این مکان از شیوه های بسیار کاربردی استفاده می شود. به عنوان مثال برای روشنایی سرویس بهداشتی از آینه های چراغ دار ، هالوژن های سقفی و روشنایی های چند مرحله ایی استفاده می شود.

ایده های دکوراتیو بازسازی سرویس بهداشتی

5- استفاده از یک پاف و یا آینه قدی : 

یکی دیگر از ایده های دکوراتیو بازسازی سرویس بهداشتی استفاده از یک پاف و یا آینه قدی می باشد. شما می توانید بر اساس بزرگی و ابعاد سرویس بهداشتی خود از این عناصر دکوراتیوی بهره مند شوید. به عنوان مثال می توانید به جای استفاده از آینه های کوچکی که در پشت روشویی استفاده می شود از یک آینه قدی استفاده کنید و بدین ترتیب به این مکان ظاهر بسیار مدرن تری ببخشید. این کار علاوه بر ایجاد ظاهری لوکس و زیبا بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه نیز می باشد.

ایده های دکوراتیو بازسازی سرویس بهداشتی

6- استفاده از طیف های رنگ آبی در دکوراسیون سرویس بهداشتی :

یکی از رنگ های محبوب در طراحی سرویس بهداشتی ، رنگ آبی می باشد. شما می توانید از طیف های رنگ آبی مانند رنگ فیروزه ایی و یا کبالت در دکوراسیون این مکان بهره مند شوید. به عنوان مثال هم می توانید کاشی ها را تعویض نمایید و یا در غیر این صورت می توانید با تغییر حوله ها و اکسسوری های سرویس بهداشتی ، به فضا رنگ و جلوه تازه ایی ببخشید.

ایده های دکوراتیو بازسازی سرویس بهداشتی


حتما ببینید : نکات اساسی در دکوراسیون سرویس بهداشتی کوچک


7- استفاده از رنگ های درخشان و رنگ های سبک پاپ آرت :

علاوه بر تنالیته های رنگ آبی ، رنگ های درخشان و رنگ های سبک پاپ آرت نیز در دکوراسیون سرویس بهداشتی کاربرد دارند. رنگ سبز دهه 1970 میلادی را تصور کرده ، آن را کمی دراماتیک تر کرده و جلوه ایی درخشان تر و لوکس تر به آن ببخشید. شما می توانید با انتخاب روشویی سبز رنگ و یا هر رنگ درخشان دیگری به زیبایی سرویس بهداشتی خود را طراحی کنید. با این کار جلوه خاص و متفاوتی را به این مکان ببخشید.

ایده های دکوراتیو بازسازی سرویس بهداشتی

8- استفاده از کاشی ها و سرامیک هایی با ابعاد بزرگ :

استفاده از کاشی ها و سرامیک هایی با ابعاد بزرگ ، یکی دیگر از شیوه های بازسازی سرویس بهداشتی  می باشد. شما می توانید با استفاده از کاشی و سرامیک هایی در ابعاد بزرگ تر جلوه ایی مدرن تر ، زیبا تر و ظریف تر به این مکان ببخشید.

ایده های دکوراتیو بازسازی سرویس بهداشتی

9- تعبیه یک وان ساده ، یا وان جکوزی دار و یا یک دوش بارانی :

هر حمام یک استخر آب گرم است. در صورت وجود فضای کافی در حمام می توانید با قرار دادن یک وان ساده ، یا وان جکوزی دار و با یک دوش بارانی یک استخر آب گرم ایجاد کنید.

شیوه های بازسازی سرویس بهداشتی

10- استفاده از عناصر طبیعی : 

اگر در دکوراسیون سرویس بهداشتی شما رنگ هایی مانند بژ ، طوسی و یا رنگ های خنثی رنگ های غالب می باشند. بهتر است برای تغییر و بازسازی سرویس بهداشتی از عناصر طبیعی مانند سبد های حصیری ، حوله های بافته شده از الیاف بامبو ، صابون های طبیعی و گیاهانی با برگ های سبز و بزرگ استفاده نمایید و جلوه ایی زیبا به این مکان ببخشید.

شیوه های بازسازی سرویس بهداشتی

11- استفاده از رنگ های متالیک در دکوراسیون سرویس بهداشتی :

امروزه در طراحی داخلی رنگ های متالیک محبوب و پرطرفدار هستند. که در طراحی سرویس بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. پس از رنگ مسی متالیک ، رنگ طلایی متالیک پرکاربرد ترین رنگ در طراحی سرویس بهداشتی محسوب می شود. شما می توانید با استفاده از عناصری مانند شیر آب ، دوش ، قاب آینه ها، جا مسواکی و جا صابونی طلایی رنگ ، به این مکان جلوه ایی زیبا ببخشید. و دکوراسیونی مطابق با مد روز داشته باشید.

شیوه های بازسازی سرویس بهداشتی

12- استفاده از پوستر هایی با طراحی های متفاوت :

استفاده از پوستر هایی با طراحی های متفاوت یکی از ساده ترین شیوه ها برای ایجاد تغییر در بازسازی سرویس بهداشتی می باشد. فرقی نمی کند که سرویس بهداشتی شما تم خاصی داشته باشد یا نه. شما می توانید در گوشه ایی از سرویس بهداشتی خود با استفاده از پوستر های دیواری به سرعت تغییراتی در این مکان ایجاد کنید.شما می توانید در اینترنت پوستر های متفاوت را جستجو کرده و هر یک از آن ها را که می پسندید چاپ نمایید و در ابعاد متفاوت و با قاب های رنگی بر روی دیوار سرویس بهداشتی نصب کنید. برای این کار علاوه بر پوستر می توان از هر نوع عکس و تصویری استفاده کنید.

شیوه های بازسازی سرویس بهداشتی

13- تغییر رنگ کابینت سرویس بهداشتی :

اگر توانایی کار های هنری را دارید. می توانید کابینت سرویس بهداشتی را به هر رنگی که می پسندید رنگ آمیزی کنید و به آن جلوه تازه ایی ببخشید. هم چنین استفاده از پرده حمام جدید نیز می تواند تغییرات چشمگیری در این مکان ایجاد کند.

شیوه های بازسازی سرویس بهداشتی

14- استفاده از گل و گیاهان طبیعی :

استفاده از گل و گیاهان طبیعی یکی دیگر از ایده های دکوراتیو بازسازی سرویس بهداشتی محسوب می شود. کاربرد گل ها در هر مکانی موجب ایجاد فضایی تازه و فرح بخش می شود و به آن جلوه زیبایی می بخشد. برای این کار هم می توانید از گلدان های بزرگ با گیاهان سبز و با برگ های پهن استفاده کرده و هم هر چند روز یک بار گل های تازه خریداری کرده و در گلدانی در سرویس بهداشتی قرار دهید.

شیوه های بازسازی سرویس بهداشتی


این مطلب را هم ببینید :

متریال پارچه – دانلود رایگان مجموعه کامل متریال پارچه با کیفیت 4K