ترفند های دکوراسیون خانه های کوچک

بازسازی و دکوراسیون خانه های کوچک کاری سخت و دشوار می باشد که می تواند شما را خسته و دلزده کنند. به همین علت برای طراحی و دکوراسیون فضا های کوچک ، بایستی به جزئیات کوچک دقت نمایید ، به بهترین شکل ممکن چیدمان مبلمان موجود را انجام دهید. بدین ترتیب نه تنها روند طراح چیدمان و دکوراسیون منزل برای شما سخت نخواهد بود بلکه خانه ایی زیبا و ایده آل را خلق خواهید نمود. در دکوراسیون خانه های کوچک باید حداکثر استفاده بهینه از فضا را داشته باشید و از تمام نقاط آن بهره مند شوید و بدین شکل خانه بیش تر از اندازه واقعی زیبا به نظر خواهد رسید. در این مطلب با 12 ایده کارآمد برای دکوراسیون خانه های کوچک آشنا خواهید شد. این ایده های ساده اما کاربردی ، به شما کمک خواهند کرد تا مکانی ایده آل تر را برای زندگی خود خلق کنید. با بررسی این ایده ها می توانید یک یا چند مورد از آن ها را که متناسب زندگی شما هستند را انتخاب کرده و محیطی مناسب تر را برای زندگی خود طراحی کنید.

دکوراسیون خانه های کوچک

1- استفاده از شلف های دیواری :

در فضا های کوچک بایستی به بهترین شکل ممکن از دیوار ها استفاده کنید. برای این کار می توانید از شلف ها و قفسه های دیواری استفاده کنید. انتخاب شلف هایی با ظاهر ظریف و استفاده از آن ها در ایده آل ترین مکان ها مزایای بسیاری را به ارمغان خواهند آورد. شما می توانید با استفاده از این شلف ها در مکان های نزدیک به سقف ، فضای اضافه و بسیار کاربردی را ایجاد نمایید. به عنوان مثال ، بهترین مکان برای این کار استفاده از فضای بالای درب ها و یا تلویزیون می باشد. شما می توانید لوازمی را که کم تر مورد استفاده قرار می دهید را در بر روی این شلف ها قرار دهید.

دکوراسیون خانه های کوچک

2- استفاده از خطوط صاف را در دکوراسیون خانه های کوچک : 

یکی دیگر از ایده های دکوراسیون خانه های کوچک استفاده از خطوط صاف و منظم و انتخاب مبلمان با طرح های مدرن و ساده می باشد. این ایده موجب می شود فضا بزرگ تر از اندازه واقعی به نظر برسد. طراحی تمام عناصر موجود در خانه با خطوط صاف موجب می شود فضا بسیار دلباز تر و بزرگ تر از اندازه واقعی نشان داده شود.

دکوراسیون خانه های کوچک

3- استفاده از آینه ها : 

آینه ها همان طور که قابلیت بخشیدن ظاهری لوسک و مجلل را به فضا دارند. می توانند فضا را بزرگ تر ، عمیق تر و روشن تر از اندازه واقعی نشان دهند. به همین علت توصیه می شود از مزایایی آینه ها بهره مند شوید و در تمام نقاط منزل از آن ها استفاده کنید. حتی می توان با پوشاندن یک دیوار کامل با آینه ، تاثیرات بسیار قابل توجهی را در یک خانه کوچک ایجاد کرد.

دکوراسیون خانه های کوچک

4- استفاده از مبلمان چند منظوره : 

هر چه در دکوراسیون خانه های کوچک ، از مبلمان کمتری استفاده شود ، فضای باز تری ایجاد خواهد شد. مخصوصا در صورت استفاده از مبلمان چند منظوره می توان به راحتی فضای باز مورد نیاز را ایجاد نمود. با استفاده از مبلمان چند منظوره در فضا هایی مانند آشپزخانه ، اتاق نشیمن ، سالن پذیرایی و اتاق خواب استفاده از مزایای زیادی بهره مند خواهید شد. از جمله مبلمان های چند منظوره می توان به کاناپه تخت خواب شو و یا تخت خواب همراه با کشو در قسمت زیرین آن ، نیمکت ها و یا پاف های صندوق دار و غیره اشاره نمود.

دکوراسیون فضا های کوچک

5- عمق بخشیدن به فضا با استفاده از تصاویر سه بعدی : 

ایجاد خطای دید یکی دیگر از ترفند های دکوراسیون خانه های کوچک است. با استفاده از خطای دید می توان فضا را از آنچه که در واقعیت است بزرگ تر نشان داد. بهترین شیوه برای ایجاد خطای دید استفاده از کاغذ دیواری های سه بعدی می باشد. تصاویر سه بعدی با عمق بخشیدن به محیط زندگی شما ، باعث از بین رفتن احساس کوچک بودن آن خواهند شد.

دکوراسیون فضا های کوچک

6- تقسیم بندی فضا را به درستی انجام دهید : 

تقسیم بندی درست فضا و چیدمان مناسب مبلمان تاثیرات قایل توجهی در زیبایی منزل شما خواهد داشت و یک خانه کوچک را تبدیل به یک اثر هنری می کند. در دکوراسیون خانه های کوچک ، چیدمان مناسب مبلمان بسیار حائز اهمیت می باشد. و بایستی به تمام فضای خانه به شکل مساوی دقت شود و هم چنین فاصله مناسب میان اشیاء در نظر گرفته شود.

دکوراسیون فضا های کوچک


حتما ببینید : زیباترین رنگ‌ ها برای دکوراسیون منزل و نحوه استفاده از آن‌ ها


7- انتخاب مبلمان خاص :

در صورتی که ساکن یک خانه کوچک هستید ، می توانید با انتخاب مبلمان خاص و متفاوت ، توجه ها را از کوچکی خانه برداشته و معطوف به مبلمان زیبای خود کنید. شما می توانید با توجه به هماهنگی میان رنگ مبلمان ، یک دکوراسیون فوق العاده داشته باشید.

دکوراسیون فضا های کوچک

8- استفاده از رنگ های خنثی در دکوراسیون خانه های کوچک : 

استفاده از رنگ های خنثی یکی دیگر از ایده های دکوراسیون خانه های کوچک می باشد. همواره رنگ های خنثی ظاهری زیبا تر به فضا بخشیده و باعث می شوند تا خانه شما ظاهر زیباتری داشته باشند. هم چنین رنگ های خنثی ظاهر ساده تری به مکان بخشیده و به همین دلیل باعث می شوند تا فضا بزرگ تر از اندازه واقعی به نظر برسد.

ترفند های دکوراسیونی

9- در نظر گرفتن اتاق غذا خوری : 

خانه های کوچک به علت نبود فضای کافی ، فاقد یک مکان مجزا و جداگانه برای غذا خوری هستند. اما شما می توانید با استفاده از مبلمان کارآمد و طراحی های مناسب در فضای میان آشپزخانه و نشیمن یک میز غذا خوری کاربردی داشته باشید.

دکوراسیون فضا های کوچک

10- توجه به ابعاد اتاق : 

توجه به ابعاد در خانه های کوچک ، بسیار حائز اهمیت می باشد. در صورت توجه به ابعاد فضا و چیدمان مبلمان متناسب با این ابعاد ، فضایی زیبا و کاربردی خواهید داشت. به عنوان مثال ، استفاده از مبلمان بزرگ در یک خانه کوچک نه تنها ظاهری زیبا ایجاد نخواهد کرد ، بلکه موجب می شود فضا کوچک تر از اندازه واقعی به نظر برسد و فضای رفت و آمد شما را نیز محدود خواهد کرد.

دکوراسیون فضا های کوچک

11- استفاده از نور طبیعی روز : 

یک خانه کوچک در مقایسه با یک خانه بزرگ از فضای تاریک تری برخوردار می باشد. به همین علت بایستی تا حد امکان در خانه های کوچک از پنجره های بزرگ تر استفاده نمایید. و با انتخاب لامپ هایی نزدیک به نور خورشید ، اتاق هایی دلباز تر و روشن تر را ایجاد کنید. هم چنین شما استفاده از پرده های نازک و روشن در ورود بیشتر نور روز به داخل خانه تاثیر گذار خواهند بود. هر چه نور بیشتری وارد خانه شود ، فضا به همان اندازه بزرگ تر جلوه خواهد کرد.

ایده دکوراسیون فضا های کوچک

12- استفاده از رنگ های زنده و درخشان : 

استفاده از رنگ های زنده و درخشان نیز یکی دیگر از ایده های دکوراسیون خانه های کوچک می باشد. استفاده از رنگ های زنده باعث می شوند تا خانه زیبا تر و درخشان تر به نظر برسد و توجه ها از کوچک بودن خانه برداشته خواهد شد. هم چنین رنگ های درخشان باعث افزایش انرژی موجود در خانه شده و زندگی کردن در آن را لذت بخش تر می کنند. البته باید بدانید که در استفاده از این رنگ ها تعادل را حفظ کنید.

ایده دکوراسیون فضا های کوچک


این مطلب را هم ببینید :

دانلود آرچ مدل 187 – آبجکت مبلمان چوبی